herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

10 paź
2019

PODPISANIE UMOWY NA PLATFORMĘ WIDOKOWĄ W WIDUCHOWEJ

10 października 2019 r. o godzinie 11.00 w sali ślubów Urzędu Gminy Widuchowa, została uroczyście podpisana umowa pomiędzy Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie, a  Przedsiębiorstwem Budowlanym MHM PAECH Sp. z o.o. w ramach projektu  "Zrównoważona turystyka wodna w unikalnej Dolinie Dolnej Odry" na zadanie pn. „Budowa platformy widokowej w Widuchowej”. Umowę w towarzystwie gospodarza terenu Wójta Gminy Widuchowa Anny Kusy-Kłos i Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Jarosława Rzepy podpisali w imieniu parków Dyrektor Ryszard Mićko, a z ramienia wykonawcy Prezes spółki Mirosław Paech. Zgodnie z umową platforma ma powstać w okresie 12 miesięcy od podpisania umowy czyli od dziś.
Przy okazji spotkania Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie podpisał umowę na pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru dla powyższego zadania, którą sprawował będzie Pan Leszek Konieczny.

czytaj więcej


04 paź
2019

ROZGRYWKI LIGI NARODÓW W WIDUCHOWEJ JUŻ ZA NAMI.

3 października (czwartek) o godzinie 9.30 w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Widuchowej wystartowała Liga Narodów, w której wzięły udział drużyny z Widuchowej, Krzywina, Bań, Trzcińska Zdrój i Przelewic. Liga Narodów jest turniejem piłkarskim dla dziewcząt i chłopców z klas VII-VIII.
W tym roku organizatorzy turnieju namawiali wszystkich do „ZAGRANIA Z NAMI W REALU”, bez smartfonów, apek, gier i zdjęć na Instagrama.

czytaj więcej