herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

21 paź
2021

ZAPOWIADA SIĘ KOLEJNY DZIEŃ Z SILNYM WIATREM

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed kolejnym dniem i nocą z silnymi wiatrami i wichurami m.in. na terenie powiatu gryfińskiego.
Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 7:30 dnia 22 października 2021 (piątek) do godziny 7:30 dnia 23 października 2021 (sobota).
Dla naszego powiatu wydano pierwszy stopień ostrzeżenia (w trzy stopniowej skali).
Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 55-72 km/h lub porywy wiatru o prędkości 70-90 km/h.

czytaj więcej


06 paź
2021

CYFROWA GMINA - WSPARCIE DZIECI Z RODZIN PEGEEROWSKICH W ROZWOJU CYFROWYM - "GRANTY PPGR”

UWAGA: TERMIN SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WYDŁUŻONO DO 22 PAŹDZIERNIKA 2021 r.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa rozpoczęło nabór wniosków o granty na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Wnioski można składać w Urzędzie Gminy Widuchowa (ul. Grunwaldzka 8, sekretariat, pok 11). Celem projektu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Dofinansowanie będzie można otrzymać na:

  • ​​sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami (w przypadku zakupu komputera powyżej 3,5 tys. zł oraz tabletu powyżej 1,5 tys. zł niezbędne będzie uzasadnienie przez Wnioskodawcę wysokości kosztów zakupów takiego sprzętu);
  • ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego;
  • usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu.

Dokumenty dla rodziców i uczniów:

- Oświadczenie dla opiekuna (doc) (50.00 KB)
- Oświadczenie dla ucznia (doc) (51.00 KB)
- Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (doc) (36.00 KB, doc)

czytaj więcej


21 paź
2021

DOSTĘP DO E-BOOKÓW I AUDIOBOOKÓW

Miło jest nam poinformować czytelników, że od 2 listopada 2021 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Widuchowej powiększy swoją ofertę czytelniczą o dostęp do e-booków i audiobooków znajdujących się w bazie LEGIMI. Mamy nadzieję, że oferta spotka się z Waszym zainteresowaniem. Dostęp do bazy będzie bezpłatny.

czytaj więcej