herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

04 sie
2023

WAŻNY KOMUNIKAT

WZMOŻONY RUCH POJAZDÓW WOJSKOWYCH I STATKÓW POWIETRZNYCH

Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych od piątku 4 sierpnia do 6 sierpnia 2023 r. na drogach niemal całej Polski, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z przygotowaniami do defilady wojskowej, która odbędzie się na Wisłostradzie w Warszawie, w związku ze Świętem Wojska Polskiego.
Ruch kolumn pojazdów wojskowych będzie odbywał się po drogach niemal wszystkich województw.

Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.
Natomiast w poniedziałek 7 sierpnia, w godzinach 8.00-12.00, nad Polską będzie można zaobserwować także wzmożony ruch statków powietrznych, które będą przemieszczać się na zgrupowania do parady lotniczej. Piloci będą także realizować loty treningowe od 8 do 13 sierpnia.
Pojazdy najczęściej poruszać się będą w godzinach nocnych, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.
Zwracamy się do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Prosimy również aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.

czytaj więcej


26 cze
2023

OSTRZEŻENIE PRZED BURZAMI Z GRADEM

Uwaga mieszkańcy i osoby przebywające na terenie gminy Widuchowa. Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzegamy przed możliwością wystąpienia burz z gradem.
Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 16:00 dnia 26 czerwca 2023 r. do godz. 01:00 dnia 27 czerwca 2023 r.
Przebieg zdarzenia: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h, punktowo do 90 km/h. Miejscami grad.
Stopień zagrożenia 2 (w 3-stopniowej skali). Prawdopodobieństwo wystąpienia 80%.

czytaj więcej