herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Regulamin:

 1. Zadać pytanie Wójtowi mogą wszyscy użytkownicy korzystający z sieci Internet.
 2. Aby zadać pytanie należy wypełnić wymagane pola formularza potwierdzając zapoznanie się z regulaminem.
 3. Wójt udziela odpowiedzi na zadane pytania możliwie niezwłocznie.
 4. Odpowiedzi na pytania np. z funkcjonowania gminy lub przeprowadzonych bądź planowanych inwestycji, wymagające dodatkowych konsultacji, publikowane będą w terminie do 14 dni roboczych.
 5. Pytanie zostaje opublikowane publicznie z chwilą udzielenia na nie odpowiedzi przez Wójt.
 6. Nie będą publikowane pytania:
  1. na które już wcześniej została udzielona odpowiedź,
  2. obraźliwe i napastliwe w formie lub treści,
  3. ponaglające,
  4. nie dotyczące spraw służbowych.
 7. O tym, czy dane pytanie spełnia warunki regulaminu decyduje Wójt.
 8. Publikowane pytania są prywatnymi opiniami użytkowników.
 9. Wójt nie ponosi odpowiedzialności za treść pytań.
 10. Administrator strony posiada podgląd adresu IP osoby zadającej pytanie.

 

Mieszkaniec Krzywina
data dodania: 2024-04-12 16:42:27

Dzień dobry . Mam pytanie odnośnie sklepu Dino , który miał powstać w Krzywinie . Z tego co wiem , już nawet miejsce pod sklep zostało zakupione blisko cmentarza , lecz o sklepie ani widu ani słychu . Szczerze mówiąc Gmina Widuchowa , chyba jedyna w Polsce , która nie ma tej sieci sklepów na swoim terenie . Wstyd . Pozdrawiam .

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2024-04-18 08:07:24

Dzień dobry,

musi Pan/Pani zweryfikować swoje informacje. Pomysł na powstanie takiego sklepu był, jednak działka nie została zakupiona. 

Co do powstania sklepu typu DINO: sieć DINO to prywatna firma i tworzy sklepy wg własnej strategii rozwoju. Jeżeli sieć chce postawić sklep, zakupuje działkę i składa kompletny wniosek o wydanie warunków zabudowy. W Krzywinie działki nie zakupiono.  

Wiem jakie są oczekiwania mieszkańców w sprawie powstania takiego lub podobnego sklepu, jednak to nie zabiegi wójta czy burmistrza sprawiają, że taki sklep powstaje, tylko polityka firmy.

Pozdrawiam

Paweł Wróbel

 

Mieszkaniec Gminy
data dodania: 2024-03-17 09:17:10

Dzień dobry chciałbym się zapytać czy Gmina zajmuje się odnowieniem granic działki jeżeli tak to jaki jest koszt i do kogo trzeba się zgłosić w Gminie aby można było odnowić granice.

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2024-03-21 09:31:15

Dzień dobry,

 

gmina nie zajmuje się wznowieniem granic, należy to zlecić geodecie. Jeżeli miałby Pan jakieś pytania to można zadzwonić pod numer 914167255 wew. 28, pracownik urzędu udzieli wskazówek.

 

Pozdrawiam

Paweł Wróbel

Jakub Wilk
data dodania: 2024-02-28 09:39:00

Dzień dobry, czy istnieje możliwość uzyskania mieszkania dla osoby bezdomnej ?

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2024-02-29 10:48:07

Dzień dobry,

na ten moment gmina nie dysponuje żadnym mieszkaniem socjalnym lub komunalnym.

Pozdrawiam

Paweł Wróbel

Mirosław Dziuba
data dodania: 2024-02-16 05:34:51

Szanowny Panie Wójcie zwracam się do Pana i Radnych Gminy zarówno obecnych jak i Ty którzy prezentują swoje kandydatury na nowych radnych zarówno do rady gminy jak i powiatu o informacji i podjęcie rozmów zorganizowanie spotkania dotyczącego ważnego dla mieszkańców i potencjalnych inwestorów tematu parku narodowego ? Co w tym temacie słychać ? Czy możemy liczyć na rzetelne podejście do tematu ?Odra to Nasz atut dla rozwoju turystyki i nie tylko a przepisy dotyczące parków narodowych są bardzo restrykcyjne ? Jeżeli tak jak piszą kandydaci na radnych zależy Wam na rozwoju naszej gminy to proszę zainteresować się tym tematem i nie tylko tym może warto tez publicznie porozmawiać o składowaniu czy spalaniu śmieci w naszej gminie prze Włoskie czy inne firmy ? Co tak naprawdę nasza władza zamierza zgotować naszym mieszkańca ?

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2024-02-23 08:53:55

Szanowny Panie,

sprawa powołania parku narodowego nie jest inicjatywą Urzędu Gminy, lecz inicjatywą społeczną. Pierwsze spotkanie odbyło się w Widuchowej w styczniu. Pojawiło się wtedy wiele pytań i obaw dotyczących tego pomysłu. Następnie odbyła się konferencja w Przecławiu w której uczestniczyłem, jak również inne zainteresowane osoby z Naszej gminy. Mimo, że w mojej opinii jest to wartościowa idea, którą warto promować, to mam warunki graniczne, bez spełnienia których uzależniam swoje dalsze poparcie: 

- brak otuliny (jest to możliwe, najlepszym przykładem jest Karpacz lub Zakopane)

- zapewnienie dostępu wędkarzom i rybakom do połowów na Międzyodrzu

- powstanie siedziby parku lub centrum edukacyjnego w Widuchowej

Jednym z wniosków spotkania w Przecławiu jest to, by ministerstwo powołało zespoły robocze złożone z interesariuszy, żeby wypracować stanowiska zainteresowanych stron. Czekam na ruch ministerstwa, bo to nie gminy powołują parki narodowe.

W sprawie powołania parku jest bardzo dużo nieprawdziwych informacji, które krążą wśród mieszkańców. Należy je od razu dementować. Gmina nie ponosi żadnych kosztów powołania i utrzymania parku! Sam park bez otuliny nie wpłynie na żadne inwestycje w gminie. W mojej skromnej ocenie pobudzi ruch turystyczny i ściągnie inwestorów, tak jak to się dzieje w innych rejonach Polski i świata.

Co do inwestycji w Czarnówku: sprawa ta ciągnie się już od 2010 r., kiedy to uchwalono tam miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Następnie w 2016 r. uchwalono zmiany w tym planie. Były spotkania z mieszkańcami, właścicielem terenu i inwestorem. Jak można zauważyć nie są to lata, kiedy pełniłem obowiązki wójta. W ubiegłym roku po raz kolejny zmienił się właściciel i temat powrócił. Nie mogę się wypowiadać na temat inwestycji na prywatnym terenie, dopóki nie wpłyną jakiekolwiek wnioski formalno-prawne. Jak tylko to się stanie spotkam się z mieszkańcami Czarnówka. Jest to inwestycja budząca moje ogromne obawy. 

Pozdrawiam

Paweł Wróbel

Mieszkaniec Żelechowa
data dodania: 2024-02-12 19:21:56

Witam chciałbym się zapytać w sprawie drogi Żelechowo?Polesiny do przejazdu kolejowego czy jest jakaś możliwość poprawienia nawierzchni na dzień dzisiejszy droga jest w fatalnym stanie?

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2024-02-14 10:19:04

Dzień dobry,

stan tej drogi od lat jest fatalny. Wywózka drewna całkowicie zdegradowała odcinek końcowy, tuż przy przejeździe kolejowym. Czynię starania o remont odcinka od Polesin do przejazdu. W ubiegłym roku złożony został wniosek o dofinansowanie z Funduszu Leśnego, jednak nie zyskał dofinansowania. Jutro, tj. 15 lutego podpisujemy porozumienie i składamy nowy wniosek. Porozumienie jest wymagane, gdyż właścicielem drogi jest Powiat Gryfiński, a droga od Polesin biegnie po terenie Gminy Chojna. Udało się porozumieć z włodarzami tych samorządów i razem staramy się o uzyskanie dofinansowania.

Jak tylko będę miał informację, że wniosek otrzyma dofinansowanie, powiadomię o tym opinię społeczną. 

 

Pozdrawiam

Paweł Wróbel

MIeszkaniec Widuchowej
data dodania: 2023-12-18 18:00:37

Dzień dobry panie Wójcie Chciałbym aby udzielił mi pan informacji na pewnien temat. Otóż dlaczego w Widuchowej, wsi gminnej, nadal nie działa żaden sklep typu Dino? Czyżby nie była to atrakcyjna lokalizacja a może, jak się nieoficjanie mówi, nie leży to w interesie widuchowskich klepikarzy którzy to blokują? Ceny w widuchowskich sklepach wołają o pomstę do nieba. Brak jakiejkolwiek konkurecji jeszcze te ceny winduje. Wszyscy moi znajomi jeżdzą na zakupy do Lubanowa i Gryfina. Ciężko uwierzyć, że sama sięć, mająca swe klepy w mniejszych miejscowościach, nie byłaby zainteresowana taką inwestycją...

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2023-12-20 07:34:00

Dzień dobry,

sprawa Dino ciągnie się już od dobrych 5 lat. Należy podkreślić, że powstanie takiego sklepu to nie jest decyzja urzędu gminy. Sieć Dino to prywatna firma, która buduje sklepy wg swojej strategii. Wg mojej wiedzy te starania są bardzo mocno zaawansowane, firma nabyła działkę, otrzymała decyzję o warunkach zabudowy i jeśli nie będzie sprzeciwu instytucji bądź osób, przystąpi niebawem do inwestycji. 

Nie będę się odnosił do plotek, bo powiedzieć o każdym można wszystko. Tylko po co. 

Pozdrawiam świątecznie,

Paweł Wróbel

Mieszkanka Gminy
data dodania: 2023-11-29 23:05:12

Czy na terenie gminy działa organizacja zajmująca się ochroną zwierząt? Co zrobić w sytuacji gdy w sąsiedztwie znajduje się pies trzymany w nieodpowiednich warunkach (nieocieplona buda, za mały kojec, brak stałego dostępu do wody)?

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2023-11-30 08:24:40

Dzień dobry, prosimy o kontakt z referatem ochrony środowiska: nr 914167255 wew. 30. 

Pozdrawiam

Paweł Wróbel

Paulina Naumowicz
data dodania: 2023-11-29 22:57:18

Co moge zrobic w sytuacji, gdy widze zaniedbanie psa przez osobe naduzywajaca alkoholu i nieumiejetnie zajmujaca sie psem? Czy w gminie dziala organizacja zajmujaca sie takimi sprawami?

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2023-12-01 13:37:17

Dzień dobry,

w takich przypadkach należy skontaktować się z pracownikiem referatu ochrony środowiska dzwoniąc pod numer 914167255 wew. 30 lub mailowo załączając zdjęcia: srodowisko@widuchowa.pl. Wielokrotnie urzędnicy jeździli na takie interwencje. Czasami po takiej wizycie warunki dla zwierzęcia poprawiały się znacząco, zdarzało się także, że zwierzęta odbierano. Taką sprawę można także zgłosić na policję, ponieważ w naszej gminie nie ma straży miejskiej (wiejskiej). Co do organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz zwierząt to w naszej gminie takich nie ma. 

 

Pozdrawiam

Paweł Wróbel

Mieszkaniec Gminy
data dodania: 2023-10-22 13:12:37

Dzień dobry chciałbym poruszyć jeden temat mianowicie chodzi mi o drogę z Widuchowej na Chojnę. Jadąc od strony Widuchowej dojeżdżając do zjazdu na Żelechowo-Polesiny ciężko jest zjechać na tę drogę ponieważ nie widać pojazdów jadących od strony Lisiego Pola często trzeba wymusić pierwszeństwo czy jest możliwość poruszyć temat w powiecie czy województwie o zamontowanie lustra lub przecięcia krzaków które zasłaniają zakręt. Z góry dziękuję i Pozdrawiam Serdecznie.

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2023-10-23 08:57:24

Dzień dobry,

sprawa była poruszana już wielokrotnie, nawet na ostatniej sesji Rady Gminy. Zgłoszenia były kierowane do zarządcy drogi, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie, niestety bez większego skutku.

Pozdrawiam

Paweł Wróbel

Jozefa Zielinska
data dodania: 2023-09-30 11:40:21

Proszę poszukuję Dawida Sawickiego mieszkał w Aleppo a teraz w miejscowości Widuchowa. Proszę o obecny adres Z góry dziękuję

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2023-10-18 09:11:51

Dzień dobry,

w takich sprawach informacji rodzinie może udzielić kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Sugeruję kontakt osobisty.

Pozdrawiam

Paweł Wróbel

Przedsiębiorca
data dodania: 2023-07-26 09:34:59

Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć kiedy będą do sprzedaży działki przy ul. Polnej w Widuchowej? Wystarczy orientacyjnie czy to będzie 2023 czy bardziej 2024?

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2023-07-27 08:19:56

Dzień dobry,

działki przy ul. Polnej będą sprzedawane na początku września tego roku. Proszę śledzić komunikaty w mediach gminnych (strona internetowa, facebook), gdzie na bieżąco pojawiają się informacje o sprzedaży. 

Pozdrawiam

Paweł Wróbel

Mieszkaniec Żelechowa
data dodania: 2023-06-05 16:30:45

Dzień dobry chciałbym się zapytać w sprawie bocianiego gniazda które znajduje się w Żelechowie przy sklepie spożywczym a ogólnie o gałęzie które zalegają na drutach wysokiego napięcia czy jest możliwość o poprawienie gniazda ponieważ prawdopodobnie po ostatnich opadach było przebicie.

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2023-06-07 14:40:42

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość. Sprawa została zgłoszona pracownikom posterunku energetycznego w Chojnie. 
Pozdrawiam

Paweł Wróbel

Mieszkanka
data dodania: 2023-05-29 22:34:14

Witam, mam pytanie czy ktoś u nas w Gminie jest odpowiedzialny za bezdomne zwierzęta ? Gdzie mam szukać pomocy jeśli znalazłam bezdomne koty, które są chore ?

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2023-05-31 10:10:06

Dzień dobry,

w sprawie zwierząt dzikich i bezdomnych proszę o kontakt z referatem Ochrony Środowiska: 914167255 wew. 35.

Pozdrawiam

Mieszkaniec Gminy
data dodania: 2023-05-09 19:55:06

Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć czy Gmina Widuchowa nadzoruje temat darów Caritas co dostają mieszkańcy gminy czy to nie należy do obowiązków Gminy?

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2023-05-12 08:28:35

Dzień dobry,

Gmina Widuchowa nie nadzoruje wydawania darów przez miejscowy Caritas. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Widuchowej przekazuje jedynie listę osób, którym taka pomoc przysługuje. Za transport i wydawanie darów odpowiada Caritas.

 

Pozdrawiam

Paweł Wróbel

imię nazwisko
data dodania: 2022-12-07 21:38:19

Dzień dobry, chciałbym się zapytać dlaczego ostatnio nie było organizowanego żadnego mini mundialu ani jarmarku

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2022-12-08 14:47:20

Dzień dobry,

przerwa w organizacji Jarmarku Widuchowskiego wynikała z sytuacji związanej z pandemią COVID-19. Odwołano jarmark w roku 2020, 2021 i 2022. Podobnie zachowały się inne samorządy. W przypadku Gminy Widuchowa decyzja podparta była także trudną sytuacją budżetową i olbrzymim zadłużeniem. W roku 2022 odbyły się Dożynki Gminne w Krzywinie. Taka formuła okazała się bardzo atrakcyjna i będzie kontynuowana w roku 2023, jako tzw. "Jarmark Dożynkowy". Wybrane jest już sołectwo i wstępna data. Zapraszam więc na Jarmark Dożynkowy do Ognicy na początku września 2023 r. 

Co do MiniMundialu - ta bardzo atrakcyjna i lubiana impreza była organizowana przez podmiot zewnętrzny, a gmina dofinansowywała to wydarzenie. I tak z pewnością by się działo nadal, lecz wg naszych informacji od roku 2020 organizacja MiniMundialu została wstrzymana.  

Pozdrawiam

Paweł Wróbel

Marcel Adamiak 8a
data dodania: 2022-11-30 10:16:19

Dzień dobry, chciałem się zapytać jak wymagająca jest posada wójta gminy wiejskiej.

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2022-12-02 14:19:38

Panie Marcelu,

urząd wójta to bardzo zaszczytna i odpowiedzialna funkcja. Po upływnie dwóch lat mogę z całą pewnością stwierdzić, że jej sprawowanie daje mi ogromną satysfakcję, wynikającą z możliwości pomagania mieszkańcom i rozwiązywania ich problemów. Oczywiście wiele jest jeszcze do zrobienia.

Czy jest wymagająca? Jestem osobą, która zawsze chciała robić więcej niż można, lubiłem inicjować różne działania. Teraz mam większe możliwości i chętnie je wykorzystuje do jak najlepszego wykonywania tej funkcji. 

Pozdrawiam

Paweł Wróbel 

Wojtek Kurcz
data dodania: 2022-11-23 10:31:08

Czy będzie Pan startować w najbliższych wyborach na Wójta?

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2022-12-02 13:50:20

Panie Wojciechu,

startując w wyborach w roku 2020 stawiałem sprawę jasno, że mój program obejmuje dokończenie obecnej kadencji i kolejną. Więc od początku deklarowałem taką decyzję. 

Pozdrawiam

Paweł Wróbel

Dominik Bieniek
data dodania: 2022-11-23 10:29:30

kiedy będzie światłowód w lubiczu?

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2022-12-02 13:34:05

Panie Dominiku,

instalacje światłowodowe to zadanie operatorów typu Orange, a nie zadanie gminy. Brak szybkiego internetu to bolączka większości wsi w naszej gminie. Nawet Urząd Gminy Widuchowa na ten moment nie ma możliwości podłączenia do sieci światłowodowej. 

Proszę kierować zapytania w tej sprawie do Orange.

Pozdrawiam

Paweł Wróbel

Franciszek Toporek
data dodania: 2022-11-23 10:27:50

Mam pytanie odnośnie drogi w Lubiczu, jak będzie zrobione przejście z drogi asfaltowej na polną?

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2022-12-02 14:23:37

Panie Franciszku,

nie sprecyzował Pan o który odcinek chodzi, więc domyślam się, że pytanie dotyczy planowanego remontu brukowej drogi na "spalonkę". Otóż w projekcie wstępnym, który został już skonsultowany z mieszkańcami, nowa droga zakończy się na granicy ostatniej posesji. Przejście z nawierzchni asfaltowej w drogę polnoą w stronę Krzywina będzie zapewne wykończone kruszywem.

Pozdrawiam

Paweł Wróbel

Wojtek Kurcz, Alex Kocyk, Dominik Bieniek, Marcel Stasiowski
data dodania: 2022-11-23 10:25:08

Mamy pytanie w sprawie skateparku w Widuchowej, chcemy się dowiedzieć kiedy zostanie wybudowany i czy w ogóle będzie?

Wójt Widuchowej
data odpowiedzi: 2022-12-02 13:31:18

Dzień dobry,

w tym momencie przygotowujemy się do zagospodarowania placu między parkiem, a szkołą. Docelowo powstanie tam miejsce rekreacji z urządzeniami typu trampoliny, tyrolka, wieża wspinaczkowa, czy instalacja do streetworkout`u. 

Jeżeli chodzi o powstanie skateparku to zachęcam do stworzenia petycji, zebrania podpisów i złożenia jej w sekretariacie Urzędu Gminy. 

Pozdrawiam

Paweł Wróbel