herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

06 lip
2018

RUSZYŁA WAKACYJNA WARSZTATOWNIA - PROJEKT STOWARZYSZENIA "NADODRZAŃSKIE KLIMATY"

"Decoupagowe Cuda" to pierwszy z trzech zaplanowanych warsztatów Wakacyjnej Warsztatowni - projektu, przygotowanego przez Stowarzyszenie Nadodrzańskie Klimaty dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy w ramach Programu Społecznik 2018, sfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców, którzy w upalny, lipcowy poranek przyszli do Gminnego Przedszkola w Widuchowej i spędzili pracowicie trzy godziny, wykazując się wyjątkową wyobraźnią i kreatywnością.

   

Uczestnicy warsztatów poznali bardzo dekoracyjną technikę zdobienia - decoupage i samodzielnie, pod okiem wolontariuszy z Nadodrzańskich Klimatów wykonali ozdobne serce - zawieszkę, piórnik i pudełko na skarby. Podziwialiśmy cierpliwość i zaangażowanie nie tylko dzieci, ale również ich rodziców. Organizatorzy dziękuja Paniom z Gminnego Przedszkola w Widuchowej za pomoc.


Projekt dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorsikego

Więcej: #ProgramSpołecznik  #pomorzezachodnie

czytaj więcej


09 cze
2017

PROGRAM SPOŁECZNIK - ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na konferencję dotyczącą Programu SPOŁECZNIK, która odbędzie się we wtorek 13 czerwca br. o godz 16.00 w sali sesyjnej nr 34 Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie.

Celem Programu jest finansowe wsparcie inicjatyw organizacji pozarządowych w realizacji pomysłów skierowanych do mieszkańców np. wydarzeń kulturalnych,, charytatywnych, sportowych, a także przygotowania małej infrastruktury. Na realizację projektów można pozyskać środki do 3 tysięcy złotych.

czytaj więcej


03 cze
2017

BURKINA FASO (SP WIDUCHOWA) Z BRĄZOWYM MEDALEM MINI-MUNDIALU

W piątek 2 czerwca na stadionie "Pogoni Szczecin" odbył sie Finał Turnieju Piłki Nożnej "MINI-MUNDIAL". W zmaganiach finałowych brały udział drużyny ze szkół podstawowych z Widuchowej i Krzywina. Po fantastycznch meczach rozgrywanych z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem przy gorącym dopingu kibiców ustalono wyniki końcowe. Na podium stanęła drużyna BURKINA FASO ze Szkoły Podstawowej w Widuchowej zdobywając brązowy medal oraz nagrodę specjalną od sponsora MK Bowling- Szczecin.Gratulujemy !!

Ogromne  Brawa dla Martyny, Ani, Dawida, Miłosza, Mateusza, Kuby, Igora i Brajana.

czytaj więcej