herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

18 sty
2020

WIDUCHOWA ZAKOŃCZYŁA 28. FINAŁ WOŚP Z REKORDOWYM WYNIKIEM - ZEBRANO PRAWIE 33 TYSIĄCE ZŁOTYCH

12 stycznia 2020 r. po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała  w Szkole Podstawowej w Widuchowej, która zorganizowała Gminny Finał. W organizację włączyli się nauczyciele i uczniowie szkoły, a także Rada Rodziców, Koło Gospodyń Wiejskich "Lawenada",  OSP Widuchowa i Gmina Widuchowa. Wolontariusze: dzieci i dorośli zbierali datki do puszek. Swój wkład wnieśli także rodzice dzieci z Przedszkola w Widuchowej, którzy już w piątek zorganizowali Mini Finał WOŚP. Wiele osób prywatnych, organizacje i przedsiębiorcy, nie tylko z gminy Widuchowa, włączyli się do akcji przeznaczając atrakcyjne przedmioty, bony i vouchery na licytację.

czytaj więcej


13 lis
2019

ZAPROSZENIE NA WYDARZENIE SŁOWNO-MUZYCZNE „BALLADA O FRANKU PIESIKU”

Zapraszamy serdecznie na wydarzenie słowno-muzyczne Ballada o Franku Piesiku, które odbędzie się dnia 14.11.2019 r.  (czwartek) w Teatrze Polskim – Scena na Łasztowni w ramach 7.edycji Festiwalu Czytania w Szczecinie ODKRYWCY WYOBRAŹNI.
Spektakl poświęcony jest Franciszkowi Piesikowi, mieszkańcowi Widuchowej, który był 
ofiarą Muru Berlińskiego.
reżyseria: Adam Opatowicz, scenariusz: Adam Zadworny, wykonanie: Roma Gąsiorowska, Krzysztof Wakuliński, Olek Różanek, Sławomir Kołakowski

czytaj więcej


26 paź
2019

XVIII FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ EYE JUŻ ZA NAMI.

Festiwal Piosenki Angielskiej EYE odbył się już po raz 18. W "pełnoletniej" edycji wzięło udział 32 wykonawców z całej Polski, którzy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: 12-15 i 16-21 lat. Zostali wybrani spośród 91 zgłoszeń. Widuchowski festiwal cieszy się niesłabnącą popularnością co powoduje, że poziom wykonawczy jest bardzo wysoki. Potwierdzają to uczestnicy, jak i Jury. Gościem specjalnym tegorocznej edycji była wokalistka Kasia Wilk, która wystąpiła także z krótki recitalem. 

czytaj więcej