herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

12 stycznia 2020 r. po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała  w Szkole Podstawowej w Widuchowej, która zorganizowała Gminny Finał. W organizację włączyli się nauczyciele i uczniowie szkoły, a także Rada Rodziców, Koło Gospodyń Wiejskich "Lawenada",  OSP Widuchowa i Gmina Widuchowa. Wolontariusze: dzieci i dorośli zbierali datki do puszek. Swój wkład wnieśli także rodzice dzieci z Przedszkola w Widuchowej, którzy już w piątek zorganizowali Mini Finał WOŚP. Wiele osób prywatnych, organizacje i przedsiębiorcy, nie tylko z gminy Widuchowa, włączyli się do akcji przeznaczając atrakcyjne przedmioty, bony i vouchery na licytację.

Podczas finału goście mogli skosztować wspaniałych, przepysznych ciast, strażackiej grochówki oraz grillowanych kiełbasek i pajdy chleba z domowym smalcem. Przygotowano liczne atrakcje m.in. warsztaty artystyczne decoupage, warsztaty robotyki, gry i zabawy dla dzieci, pokazy udzielania pierwszej pomocy, loterię fantową. Na scenie wystąpił znany gryfiński zespół BOOMCYK, który bawił publiczność gorącymi rytmami muzyki tanecznej,  disco polo i dance.

Najbardziej oczekiwanym wydarzeniem wieczoru była licytacja, podczas której padały rekordowe sumy zarówno za orkiestrowe gadżety, jak też za wystawione na licytację przez różnych ofiarodawców przedmioty, bony podarunkowe i vouchery.

Można było wylicytować wizytę w salonie piękności, sesję fotograficzną, kolację w restauracji, bon do kręgielni, a nawet przejażdżkę po Szczecinie luksusowym oldsmobilem.

Na zakończenie wieczoru ogłoszono szacunkową kwotę ze zbiórek, loterii i licytacji - około 29 tys. złotych. Organizatorzy i uczestnicy Finału nie kryli radości i zaskoczenia - padł kolejny rekord. Widuchowa pokazała, jak wielkie serce mają jej mieszkańcy i jak potrafią się dzielić dobrem z innymi, dzięki ich ofiarności będzie można lepiej diagnozować i leczyć dzieci ratując ich życie i zdrowie.

Punktualnie o godz. 20.00 na szkolnym dziedzińcu uczestnicy imprezy tradycyjnie skierowali światełko do nieba - zapłonęły dziesiątki zimnych ogni i latarek smartfonów. Wspaniały Finał dobiegł końca. Ostatecznie po podliczeniu wszystkich zebranych pieniędzy ustanowiony kolejny rekord to: 32 979, 93 złote i 213, 81 euro. Gratulujemy!! Do zobaczenia za rok.

Wpisany przez: Andrzej Stachura