herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Policja

POSTERUNEK  POLICJI WIDUCHOWA-BANIE
Z SIEDZIBĄ W WIDUCHOWEJ

ul. Grunwaldzka 10
74-120  Widuchowa

tel.  91 432-68-93
fax. 91 432-68-89


PUNKT PRZYJĘĆ W MIEJSCOWOŚCI BANIE
ul. Skośna 7
74-110 Banie
tel. 91 461-68-20

Kierownik Posterunku

asp. szt. Tomasz Gibowski
tel. kom. Służbowy 571-323-806  /aktywny w czasie służby/

W każdy poniedziałek kierownik posterunku pełni dyżur w godz. 10:00-14:00.
W sprawach niecierpiących zwłoki lub w przypadku nieobecności policjantów skontaktuj się z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie pod numerem telefonu 47 7823511 lub proszę dzwonić na numer alarmowy 112.

Dzielnicowi

Dzielnicowy Rejonu 10
sierż. Rafał Stańko
tel.kom. Służbowy 571-323-800 /aktywny w czasie obchodu/
e-mail dzielnicowy.widuchowa.banie3@sc.policja.gov.pl
dzielnicowy rejonu trzeciego działaniem obejmuje obszar miejscowości na terenie gminy Banie
Banie /Baniewicka, Bolesława Chrobrego, Brzozowa, Ciasna, Dworcowa, Gdańska, Grunwaldzka, Gryfińska, Jagiellońska, Krótka, Kunowska, Mostowa, Myśliborska, Ogrodowa , Osadnicza, plac 2 Marca, Plac Jagielloński, Pocztowa, Różana, Sienkiewicza, Skośna, Sosnowa, Sportowa,Strzelecka, Szkolna, Targowa, Witosa, Zwirki i Wigury /numery  w całości/
Babinek, Lubanowo,Trzaski, Górny Młyn, Otoki, Tywica, Róznowo

Zadanie priorytetowe: W wyniku otrzymywanych sygnałów z Urzędu Gminy Banie, Sołtysa oraz mieszkańców Bań na skwerze przy kaplicy Św. Jerzego skrzyżowanie ulic Dworcowa / Baniewicka w Baniach dochodzi do grupowania się młodzieży, zakłócającej spokój i porządek publiczny, spożywającej alkohol i zanieczyszczającej miejsce publiczne.


Dzielnicowy Rejonu 11
sierż. Rafał Stańko
tel.kom. Służbowy 571-323-800 /aktywny w czasie obchodu/
e-mail dzielnicowy.widuchowa.banie4@sc.policja.gov.pl
dzielnicowy rejonu czwartego działaniem obejmuje obszar miejscowości na terenie gminy Banie
Baniewice, Swobnica, Dłusko Gryfińskie, Górnowo, Piaseczno, Piaskowo, Skotniki, Dłużyna, Parnica, Kunowo,Sosnowo

Zadanie priorytetowe: W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami oraz z samorządem sołeckim podległego rejonu służbowego nr XI ustalono, że głównym problemem w miejscowości Kunowo jest nieprzestrzeganie środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Z informacji które uzyskano okazuje się, że mieszkańcy posiadający psy i wyprowadzający je na spacery, zgodnie z obowiązującymi przepisami na smyczach, skarżą się na to, iż zdarza się, że ich czworonogi są atakowane przez biegające luzem bezpańskie psy. Ponadto mieszkańcy wskazują na to, że takie psy powodują zagrożenie dla przechodniów, ale także w ruchu drogowym, wbiegając niejednokrotnie pod nadjeżdżające pojazdy, jak i najważniejsze zanieczyszczają odchodami skwery, chodniki. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.


Dzielnicowy Rejonu 12
asp. Rafał Winiarski
tel.kom. Służbowy 571323808 /aktywny w czasie obchodu/
e-mail dzielnicowy.widuchowa.banie1@sc.policja.gov.pl
dzielnicowy rejonu pierwszego działaniem obejmuje obszar miejscowości na terenie gminy Widuchowa
Widuchowa
 Maja, Bulwary Rybackie, Grunwaldzka, Krakowska, Mickiewicza, Nadodrzańska, Podgórna, Polna, Robotnicza, Reymonta, Sienkiewicza, Spokojna,  Stroma, Tatrzańska Topolowa, Wodna, Wopistów Zielona,  Żeromskiego Żwirowa / numery w całości/
Widuchowa Stacja PKP, Lubicz, Lubiczyn, Bolkowice, Dębogóra, Marwice, Pacholęta, Czarnówko

Zadanie priorytetowe: W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami oraz z samorządem sołeckim podległego rejonu służbowego nr XII ustalono, że głównym problemem w miejscowości Bolkowice jest zanieczyszczanie oraz niszczenie mienia na przystanku autobusowym. W okolicy przystanku autobusowego grupuje się młodzież, która to odpowiada za zanieczyszczenie przystanku oraz niszczenie mienia. Dokonywać tego mają osoby zamieszkałe w miejscowości Bolkowice, jak również osoby z innych miejscowości, które tu przyjeżdżają. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.


Dzielnicowy Rejonu 13
asp. Rafał Winiarski
tel.kom. Służbowy 571323808 /aktywny w czasie obchodu/
e-mail dzielnicowy.widuchowa.banie2@sc.policja.gov.pl
dzielnicowy rejonu drugiego działaniem obejmuje obszar miejscowości na terenie gminy Widuchowa
Krzywin/ Drzewiarzy,Królewiecka, Nowa, Polna, Rynicka, Słoneczna, Widuchowska,/numery w całości/
Kłodowo, Ognica, Polesiny, Żarczyn, Żelechowo, Rynica, Wilcze, Radoszki, Pakowo, Kiełbice, Krzywinek

Zadanie priorytetowe: W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami oraz z samorządem sołeckim podległego rejonu służbowego nr XIII ustalono, że głównym problemem w miejscowości Krzywin jest spożywanie alkoholu w okolicy sklepu mieszczącego się przy ul. Drzewiarzy w Krzywinie oraz towarzyszące temu awantury pomiędzy uczestnikami libacji. W okolicy sklepu grupują się osoby, które spożywają wspólnie alkohol, a będąc pod jego wpływem wszczynają pomiędzy sobą awantury i zachowują się głośno. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

JEDNOSTKA NADRZĘDNA
Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie
ul. Policyjna 2
74-100 Gryfino

Dyżurny jednostki:
112, 997
tel. 91 432-68-11
tel. 91 432-68-12
fax. 91 432-68-13

Strona internetowa KPP Gryfino www.gryfino.policja.gov.pl