herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Krzywinie odbył się gminny premierowy pokaz filmu  profilaktycznego „HEJT” połączony z panelem dyskusyjnym z autorami i twórcami filmu oraz uroczystym podpisaniem „Gminnego Manifestu Antyhejtowego”. To początek kampanii antyhejtowej oraz bliskiej współpracy szkół z Krzywina i Widuchowej.
W panelu dyskusyjnym wzięli udział: autorka zwycięskiego scenariusza na podstawie którego powstał film Nikola Wojtasik, przedstawicielki samorządów uczniowskich obu szkół Aleksandra Buksza i Oliwia Sztuka, Wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy-Kłos, Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie Grzegorz Klimek, nauczycielka Kamila Kobierecka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Widuchowej Paweł Wróbel, właściciel portalu Chojna24 Paweł Sławiński reprezentujący jednocześnie reżysera filmu Przemysława Kaweńskiego oraz prowadzący dyskusję Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzywinie Piotr Waydyk.
Po uroczystym odczytaniu „Gminnego Manifestu Antyhejtowego” przez Miłosza Gralaka, został on trójstronnie podpisany przez Wójt Gminy Annę Kusy-Kłos, Dyrektora Szkoły z Widuchowej Pawła Wróbla i Dyrektor Szkoły z Krzywina Piotra Waydyka.
Na zakończenie wszyscy chętni i popierający przesłanie „Gminnego Manifestu Antyhejtowego” mogli również się pod nim podpisać, a osoby biorące udział w realizacji przedsięwzięcia otrzymały od Wójt Gminy Anny Kusy-Kłos upominki w postaci bluz z kapturem i napisem STOP HEJT.

Wpisany przez: Mariusz Gralak