herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

18 sty
2016

WARSZTATY KULINARNE - WSPÓŁPRACA GOPS Z BANKIEM ŻYWNOŚCI

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Widuchowej informuje, że w dniu 27 stycznia 2016 roku w budynku Urzedu Gminy odbędą się warsztaty z niemarnowania żywności i wartości odżywczych oraz warsztaty kulinarne przeprowadzone w ramach działań towarzyszących Programowi Operacyjnegmu Pomoc Żywnościowa Podprogram 2015, który realizuje Gmina Widuchowa. Podczas praktycznych warsztatów kulinarnych uczestnicy nauczą się samodzielnie przygotować posiłki z wykorzystaniem produktów z pomocy żywnościowej.

czytaj więcej


18 sty
2016

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W WIDUCHOWEJ.

W piątek 15 stycznia grupy Pszczółek i Smerfów z wychowawczyniami odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Widuchowej. Wizyta miała na celu zapoznanie się z biblioteką, książkami. Dla większości dzieci nie było to pierwsze spotkanie w naszej instytucji. Na początek pani bibliotekarka utrwaliła przedszkolakom zasady przebywania w bibliotece. Dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki, jak wygląda karta czytelnika, kto wypożycza książki itp. Przedszkolaki mogły przejść między regałami, aby obejrzeć księgozbiór.

czytaj więcej


15 sty
2016

WAŻNY KOMUNIKAT - ZBIÓRKA NIEWYKUPIONYCH POJEMNIKÓW

OD 20 STYCZNIA 2016 r. ZABIERANE BĘDĄ NIEWYKUPIONE POJEMNIKI NA ODPADY ZMIESZANE!

Informujemy mieszkańców Gmin należących do ZGDO, z wyjątkiem gminy Stargard, że od dnia 20 stycznia 2016 r. firmy, które dostarczały pojemniki w ramach usługi odbioru odpadów komunalnych na terenie Związku Gmin, rozpoczynają akcję zabierania niewykupionych pojemników stojących na posesjach.

Zbiórka pojemników będzie prowadzona w dniach odbioru komunalnych odpadów zmieszanych.

Równocześnie każdorazowo w momencie zabierania pojemnika, mieszkańcy będą mieli ostatnią możliwość dokonania jego zakupu.

czytaj więcej