herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

18 wrz
2017

REGIONALNY SYSTEM OSTRZEGANIA - RSO

Wojewódzkie Centrum  Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie przypomina, że od stycznia 2015 r. funkcjonuje aplikacja RSO (Regionalny System Ostrzegania).
W ramach aplikacji, którą można pobrać za darmo na telefon komórkowy i inne urządzenia mobilne podawane są w formie komunikatów na bieżąco najważniejsze informacje i ostrzeżenia (hydrologiczne, meteorologiczne, drogowe itp.) dla województwa.

czytaj więcej


17 wrz
2017

NIEDZIELA 17 WRZEŚNIA 2017 r. - OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE W WIDUCHOWEJ

Reaktywowana strzelnica wojskowa w Widuchowej była w niedzielę 17 września 2017 r. miejscem Otwartych zawodów strzeleckich zorganizowanych wspólnie przez 1. Szczeciński Klub Strzelecki oraz Bractwo Kurkowe "Gryf" z Gryfina. Obecnie strzelnica, z której korzystają członkowie stowarzyszeń strzeleckich i myśliwi  została urządzona do strzelania z dystansu 100 m. Dorośli uczestnicy dzisiejszych zawodów strzelali na dystansie 15 m z broni krótkiej  TT 7.62x2 TT 7,62x25 (pistolet samopowtarzalny konstrukcji radzieckiej - wzór 1933), a dla dzieci zorganizowano stanowisko strzeleckie z małokalibrowym pistoletem TT. Pogoda dopisała, na strzelnicę przybyło wiele zainteresowanych osób z Gryfina i Szczecina, a także mieszkańcy gminy Widuchowa z Panią Wójt Anną Kusy - Kłos, która wzięła udział w zawodach strzeleckich. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich gości wystawę broni krótkiej, długiej i myśliwskiej. Można było obejrzeć umundurowanie, amunicję oraz historyczne i wspólczesne egzemplarze broni używane m.in. w polskiej i amerykańskiej armi. Broń prezentowana na wystawie pochodzi z prywatnych kolekcji członków Klubu strzeleckiego, ale jak zapewniali nas organizatorzy, jest w pełni sprawna i gotowa do użycia. Dla zwiedzających wystawę i uczestników zawodów strzeleckich zorganizowano ognisko i przygotowano kiełbaski.

czytaj więcej


14 wrz
2017

OBWIESZCZENIE REGIONALNEGO DYREKTORA OCHRONY ŚRODOWISKA W SZCZECINIE

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie z dnia 12 września 2017 r., znak: WONS-OŚ.4260.19.2017.AW.8, podające do publicznej wiadomości,  że na wniosek Pani Anny Kusy-Kłos – Wójta Gminy Widuchowa, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Szczecinie w dniu 11 września 2017 r., wydał decyzję Nr 31/2017 o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. „Rozbudowa oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w miejscowości Widuchowa”, w której stwierdził brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia i jednocześnie określił istotne warunki korzystania ze środowiska w fazie realizacji przedsięwzięcia oraz wymagania dotyczące unikania, zapobiegania, ograniczenia oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

czytaj więcej


14 wrz
2017

PODZIĘKOWANIE PANI WÓJT ANNY KUSY - KŁOS ZA ORGANIZACJĘ DOŻYNEK GMINNYCH W ŻARCZYNIE

Dożynki to szczególna okazja, by podziękować rolnikom, przekazać wyrazy szacunku i wdzięczności za Ich ciężką pracę i  codzienny trud, za każdą kroplę potu zraszającą naszą rolę oraz za umiejętność współpracy i jednoczenia się wokół wspólnego celu.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w organizację tegorocznych Dożynek Gminnych w Żarczynie. Szczególne podziękowania kieruję do Sołtys Pani Krystyny Sztuki, Rady Sołeckiej, mieszkańców wsi Żarczyn i Wilcze, którzy włożyli mnóstwo pracy i wysiłku w przygotowanie imprezy. To dzięki Ich niesamowitemu zaangażowaniu nasze wspólne Święto Plonów nabrało wyjątkowego charakteru i zgromadziło tak wielu uczestników. W imieniu własnym oraz gospodarza tegorocznych Dożynek – Pani Sołtys Sołectwa Żarczyn składam podziękowania Księdzu proboszczowi Janowi Karwathowi, Starostom Dożynek Pani Hannie Lis i Panu Janowi Rębaczowi, przedstawicielom rolników, sołectw gminy Widuchowa, przedsiębiorców, instytucji i stowarzyszeń, druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych, a także mieszkańcom oraz wszystkim, którzy wsparli nas organizacyjnie i materialnie.

Za okazaną pomoc dziękuję naszym oddanym przyjaciołom i sponsorom, dzięki którym plany i pomysły udało się zmaterializować i wprowadzić w czyn, co sprawiło, że Gminne Dożynki w Żarczynie miały wspaniałą oprawę, niepowtarzalny klimat i charakter, sprawiły radość wszystkim gościom oraz satysfakcję społeczności Żarczyna.

Nasi tegoroczni sponsorzy:

ENEA OŚWIETLENIE, ARMAROL- Stanisław Kurcz, Agriza Spółka z o.o z Żarczyna, Nadleśnictwo Gryfino, Koło Łowieckie „Bielik”, KORCZBUD – Bożena Robert Korczyńscy, Bank Spółdzielczy w Gryfinie, Bank Agricole, Eugenia i Stanisław Toporek z Żelechowa, Dorota i Piotr Toporek z Krzywina, Urszula i Paweł Toporek z Lubicza, Krzysztof Motyka, Iwona i Robert Lis, Piotr Lis,  Zofia Ławicka Sklep Spożywczo- Przemysłowy Widuchowa, Teresa Kurantowicz – Sklep Spożywczo Przemysłowy Krzywin, Koźlecka Edyta – Sklep Spożywczy „Lewiatan”, BUD-MAT Gryfino, Apteka Banie, Piekarnia Widuchowa Mateusz Frątczak, Piekarnia Adamscy Banie, „Intermarche” Chojna Agnieszka Łoszewska i Sebastian Tomczyk, Kwiaciarnia „Botanika” Gryfino.

Serdecznie dziękuję,

Anna Kusy – Kłos
Wójt Gminy Widuchowa

czytaj więcej