herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

02 paź
2017

ŚWIĘTO "PIECZONEGO ZIEMNIAKA" W GMINNYM PRZEDSZKOLU W WIDUCHOWEJ

Dnia 28 września 2017 r. na terenie naszego przedszkola odbyliśmy miłą uroczystość  „Święto Pieczonego Ziemniaka” . W tym roku to święto połączyliśmy z festynem rodzinnym pod hasłem „Zdrowo, bo na sportowo”. Do realizacji tej imprezy włączyło się lokalne Stowarzyszenie „Nadodrzańskie Klimaty”.

czytaj więcej


30 wrz
2017

MICHAŁ GADOWSKI I JOLANTA MAJKA BRĄZOWYMI MEDALISTAMI MISTRZOSTW ŚWIATA

Mamy brązowy medal Mistrzostw Świata w Wioślarstwie, który wywalczyli w Stanach Zjednoczonych reprezentanci Polski w kategorii PR2 Mix2x (Dwójka podwójna mix) Jolanta Majka i Michał Gadowski. W biegu finałowym, który odbył się w sobotę 30 września nasza dwójka zajęła trzecie miejsce za wioślarzami Holandii i Ukrainy. W tym roku Mistrzostwa odbywają się w dniach 24.września  - 01 października w Sarasocie na Florydzie. Polska reprezentacja liczy 35 zawodników startujących w 13 kategoriach - dwie osady to zawodnicy niepełnosprawni. Serdecznie gratulujemy naszym brązowym medalistom i życzymy dalszych sukcesów.

czytaj więcej


30 wrz
2017

TYDZIEŃ ŻURAWIA 2017 - UROCZYSTY APEL W SZKOLE W WIDUCHOWEJ

W dniu 29 września 2017 r. w Szkole Podstawowej w Widuchowej odbył się uroczysty apel rozpoczynający "Tydzień Żurawia". Kolejny raz dzięki współpracy Gminy Widuchowa, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego i Szkoły w Widuchowej dzieci uczestniczą w projekcie, którego celem jest popularyzacja zarówno żurawia, jako gatunku, jak i walorów przyrodniczych Parku Krajobrazowego "Dolina Dolnej Odry", którego znaczna część położona jest w naszej gminie.  W apelu uczestniczyły realizujące projekt dzieci, nauczyciele i rodzice. Zespół Parków Krajobrazowych reprezentowali specjaliści ds. ochrony przyrody: Panie Karolina Bloom i Agata Suchta oraz Pan Igor Szakowski. Gospodarzy reprezentowali Pani Barbara Kwaśniak - wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Widuchowej i Pan Andrzej Stachura - Sekretarz Gminy.  Apel był podsumowaniem projektu, który w trakcie całego tygodnia realizowali w szkole specjaliści z Zespołu Parków Krajbrazowych ze Szczecina. Projekt był dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

czytaj więcej