herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

07 wrz
2016

PODZIĘKOWANIA ZA GMINNE DOŻYNKI 2016

Dożynki Gminne w Krzywinie zakończyły kolejny rok ciężkiej pracy rolników Gminy Widuchowa. Były nie tylko okazją do świętowania, ale przede wszystkim okazją do wyrażenia wdzięczności i szacunku dla pracujących na roli, którym zawdzięczamy codzienny chleb i możliwość czerpania z owoców ich pracy. Dożynki to święto radości z obfitych plonów zapewniających dostatek wszystkim mieszkańcom, a symbolem dożynek są przepiękne wieńce z kłosów zbóż i tradycyjny bochen chleba z tegorocznej mąki.

Za ogrom pracy poświęconej w przygotowanie i organizację tegorocznych Dożynek Gminnych pragnę z całego serca podziękować Pani Sołtys Jadwidze Mazur, Radzie Sołeckiej i mieszkańcom Krzywina. Dzięki Ich determinacji, poświęceniu i wzorowej współpracy w Krzywinie odbyły się przepiękne, okazałe i bogate uroczystości dożynkowe oraz wspaniały festyn ludowy z atrakcjami, których mogłyby pozazdrościć nam inne gminy naszego powiatu.

czytaj więcej


06 wrz
2016

BEZPIECZNE GRZYBOBRANIE 2016

Okres lata i wczesnej jesieni to raj dla miłośników grzybów. Grzyby, ze względu na wybitne walory smakowe i zapachowe, są cenionym produktem spożywczym. Niewielką wartość odżywczą rekompensują zawartością wielu różnych soli mineralnych i witamin. Spożywane na ciepło, marynowane, suszone, czy też w postaci przypraw, są niezastąpionym elementem tradycyjnej kuchni polskiej. Każdy medal ma jednak dwie strony. Prawie wszystkie rodziny grzybów mają swoich trujących przedstawicieli. Co roku odnotowuje się śmiertelne przypadki zatruć spowodowane grzybami. Trucizny zawarte w grzybach należą do najsilniej działających w przyrodzie.

czytaj więcej


29 sie
2016

GMINNE DOŻYNKI W KRZYWINIE

Gospodarzem Gminnych Dożynek, które odbyły się 27 sierpnia 2016 r. był Krzywin. Mieszkańcy sołectwa ostatni raz organizowali gminne obchody święta plonów w 2009 r. i dlatego z ogromym zaangażowaniem przystąpili do przygotowań, aby ponownie gościć w Krzywinie rolników i mieszkanców gminy na uroczystościach dożynkowych oraz na okolicznościowym festynie.

Dożynki w Krzywinie przebiegły w zgodzie z wielowiekową tradycją: początek uroczystości miał charakter religijny, nie zabrakło też elementów folkloru w postaci korowodu prowadzonego przez kapelę ludową, wieńców i ozdób dożynkowych, a także ceremonialu dożynkowego z poświęceniem chleba, przekazaniem go gospodarzowi gminy przez starostów dożynek i w końcu wspólnym dzieleniem się chlebem. Na koniec, także zgodnie z tradycją, wszyscy uczestnicy dożynek spotkali się na festynie ludowym przy bogato zastawionych stołach, na których królowaly wiejskie potrawy i chleb z tegorocznych zbiorów, a na scenie rozbrzmiewały ludowe pieśni w wykonaniu kapeli BOROWINY z Trzcińska-Zdroju. Nie zabrako także innych atrakcji dla dzieci i dorosłych, wystąpiła z koncertem gwiazda wieczoru, a po niej zorganizowano zabawę taneczną do białego rana.

czytaj więcej

  • Galerie zdjęć
  • Zapytaj Wójt

10 grudnia

TRWA GLOSOWANIE NA INICJATYWĘ SPOŁECZNĄ W PROGRAMIE SPOŁECZNIK NA LATA 2019-2021

09 grudnia

UWAGA !!! W DNIACH 11-13 GRUDNIA PRZEJAZD KOLEJOWY W KRZYWINIE BĘDZIE ZAMKNIĘTY.

06 grudnia

INFORMACJA O TERMINIE POSIEDZENIA KOMISJI REWIZYJNEJ RADY GMINY WIDUCHOWA

06 grudnia

INFORMACJA O TERMINIE POSIEDZENIA KOMISJI FINANSÓW I GOSPODARKI RADY GMINY WIDUCHOWA

05 grudnia

KOMUNIKAT STAROSTY GRYFIŃSKIEGO W SPRAWIE ZMIANY CZASU PRACY STAROSTWA POWIATOWEGO W GRYFINIE

30 lipca

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY OBOWIĄZKU WYPOSAŻENIA NIERUCHOMOŚCI W POJEMNIKI NA ODPADY SELEKTYWNE

18 listopada

TABLICE EDUKACYJNO-INFORMACYJNE W PARKU CZCIBORA.

14 listopada

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY WIDUCHOWA O SPOTKANIU KONSULTACYJNYM Z PRZEDSTAWICIELAMI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH NT. PROJEKTU PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI NA 2020 ROK.

14 listopada

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY WIDUCHOWA O KONSULTACJACH PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI NA 2020 ROK.

13 listopada

ZAPROSZENIE NA WYDARZENIE SŁOWNO-MUZYCZNE „BALLADA O FRANKU PIESIKU”

02 listopada

11 LISTOPADA ZAPRASZAMY NA WIECZORNICĘ NIEPODLEGŁOŚCIOWĄ

31 października

OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE LINII KOMUNIKACYJNEJ NA TRASIE GRYFINO - CZARNÓWKO- PACHOLĘTA- MARWICE

30 października

Sprostowanie informacji zamieszczonej w dniu 11.10.2019 r. dotyczącej linii komunikacyjnej GRYFINO-PACHOLĘTA – MARWICE – GRYFINO.

29 października

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA „ZAKUP FABRYCZNIE NOWYCH WOZÓW STRAŻACKICH DLA JEDNOSTEK OSP W WIDUCHOWEJ I KRZYWINIE”

26 października

XVIII FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ EYE JUŻ ZA NAMI.