herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

01 lip
2016

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GMINNYM PRZEDSZKOLU.

W Gminnym Przedszkolu w Widuchowej dnia 22 czerwca o godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczystość  z okazji zakończenia roku szkolnego i pożegnania z przedszkolem. Jako pierwsze ze swoim „żabkowym” programem zaprezentowały się najmłodsze przedszkolaki – 3-latki. Z programem artystycznym i tańcem z chustami wystąpiły 3, 4-latki, a radosnym repertuarem oraz tańcami „na wesoło”,  z przedszkolem żegnały się 5-latki, które już od września staną się uczniami. Zaproszeni  Goście, Rodzice, Pracownicy zachwycali się nie tylko aktorskim talentem  dzieci, ale również ich wytrwałością  i przygotowaną scenografią. Dyrektor Małgorzata Kos oraz Wójt Anna Kusy-Kłos złożyły wszystkim przybyłym życzenia udanych, słonecznych i pełnych wrażeń wakacji. Od września rozpocznie się kolejny rok szkolny…

A.Sojka-Durejko

czytaj więcej


20 cze
2016

FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA W DĘBOGÓRZE

W sobotę 18 czerwca w Dębogórze odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Podczas imprezy uroczyście otwarto scenę. Wstęgę przecinał sołtys Łukasz Kosmalski wraz z członkami Rady Sołeckiej oraz głównymi bohaterami dnia – najmłodszymi mieszkańcami Dębogóry. Było bardzo wesoło i nikt nie narzekał na nudę. Na dzieci czekało wiele konkursów, zabaw, loteria fantowa, poczęstunek, dyskoteka, przejazd wozem strażackim oraz energetyczna Zumba.
Gościem na pikniku była Pani Wójt Anna Kusy- Kłos, która wspólnie z organizatorami uhonorowała zwycięzców okolicznościowymi medalami.

czytaj więcej


20 cze
2016

XX JARMARK WIDUCHOWSKI Z WIDOKIEM NA ODRĘ

Przygotowując Jubileuszowy XX Jarmark Widuchowski nie zapomnieliśmy o ciepłym przyjęciu ubiegłorocznej nowej formuły festynu i ponownie zapraszamy wszystkich nad Odrę, która znowu zaczyna odgrywać ważną rolę dla Widuchowej i jej mieszkańców. Odra od dawna przestała dzielić mieszkańców sąsiednich krajów Polski i Niemiec, a coraz częściej łączy ludzi, którzy żeglując po niej odwiedzają nadodrzańskie miejscowości. Widuchowa stanowi dla coraz liczniej przybywających turystów wrota do Parku „Dolina Dolnej Odry” odkrywając przed nimi piękno przyrody oraz atrakcje gminy i miejscowości. Pokazując podczas Jarmarku mieszkańcom i naszym gościom, że Widuchowa leży nad Odrą mamy nadzieję, że zaczną oni częściej przybywać do nas tą drogą, a Widuchowa stanie się otwarta i będzie mogła ich powitać ze wszystkich czterech stron świata.

czytaj więcej