herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

14 gru
2015

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO KINA "GRYF" W GRYFINIE

Przedszkolaki z grup "Smerfów" i "Pszczółek" dnia 9 grudnia wybrały się wraz z wychowawczyniami  do kina "Gryf" w Gryfinie na projekcję bajki pt. "Dobry Dinozaur". Było to niezwykłe wydarzenie. Po pierwsze - podróż autobusem, po drugie - wizyta w kinie, dodać należy i po trzecie - wyjazd bez rodziców. Bajka wywarła na dzieciach ogromne wrażenie i wzruszenie, oglądały ją z dużym zainteresowaniem oraz z poczuciem humoru. Przedszkolaki wróciły do przedszkola pełne wrażeń i oczywiście  zadowolone. Działania te miały  na celu tworzyć warunki do kształtowania postaw i wartości pożądanych, co wynika z realizacji Programu Wychowawczego w przedszkolu.

czytaj więcej


08 gru
2015

ŚWIĘTY MIKOŁAJ Z "FANTAZJĄ" W PACHOLĘTACH

W sobotę 5 grudnia dzieci w Pacholętach odwiedził Święty Mikołaj. Z inicjatywy Sołtysa oraz Rady Sołeckiej przygotowano poczęstunek, a zaproszone Panie z Centrum Zabaw dla Dzieci „Fantazja” w Gryfinie, w oczekiwaniu na przybycie Świętego Mikołaja, bawiły dzieci, organizując gry, konkursy oraz liczne zabawy, które sprawiły niezwykłą radość zgromadzonym dzieciom.

czytaj więcej


08 gru
2015

OŚRODEK HIPOTERAPII I REHABILITACJI DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH W STOBNIE

Rodzice Dzieci z Autyzmem, Zespołem Aspergera oraz Zespołem Downa

Coraz częściej do kompleksowej rehabilitacji w Ośrodku dołączają się osoby z Autyzmem, z jego spectrum oraz zespołem Aspergera. Pogłębienie wiedzy na temat trudności z jakimi się borykają same osoby z autyzmem i ich rodziny pozwoliło nam na zrozumienie ich potrzeb i konieczność wprowadzenia ukierunkowanej dla nich terapii.

czytaj więcej