herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

14 cze
2018

WIDUCHOWA BENEFICJENTEM DOFINANSOWANIA REMONTU INFRASTRUKTURY SPORTOWEJ

W dniu dzisiejszym, 14 czerwca 2018 r. w Starym Czarnowie Pan Marszałek Olgierd Geblewicz i Wójt Anna Kusy - Kłos podpisali umowę na dofinansowanie modernizacji infrastruktury sportowej w Gminie Widuchowa. Dofinasowanie obejmuje modernizację zaplecza socjalnego przy boisku sportowym w Widuchowej.  To kolejna inwestycja w obiekt sportowy klubu "Łabędź" Widuchowa, na którą udało się pozyskać środki zewnętrzne. Poprawa warunków socjalnych z pewnością ucieszy korzystających z obiektu piłkarzy. Koszt inwestycji to 9 658,55 zł, z czego dofinansowanie wynosi  4 810,48 zł.

 

Podczas uroczystości Urząd Marszałkowski reprezentowała Pani Ewa Dudar, radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Dofinansowanie otrzymała także Gmina Stare Czarnowo, a umowę z Marszalkiem podpisali: Wójt Pani Marzena Grzywińska i Pan Marcin Krawczyk - zastępca wójta.

czytaj więcej


14 cze
2018

W WIDUCHOWEJ POWSTANĄ OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI FINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Ministerstwo Sportu i Turystyki zaopiniowało pozytywnie wnioski z 26 samorządów Województwa Zachodniopomorskiego o dofinansowanie Otwartych Stref Aktywności. Łączna kwota dotacji wyniesie prawie 1,7 mln zł. Z tych środków powstanie 50 obiektów – 27 podstawowych i 23 rozszerzone. Informację o środkach z programu przekazał w dniu 8 czerwca 2018 r. podczas konferencji prasowej wicewojewoda Marek Subocz.

Gmina Widuchowa złożyła wniosek do Ministra Sportu i Turystyki w lutym b.r. i znalazła się w gronie 26 gmin, w których powstaną wielofunkcyjne strefy aktywności (OSA) obejmujące m.in. urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefę relaksu i gier oraz zagospodarowanie zieleni. 

Na terenie gminy Widuchowa powstanie 5 obiektów w miejscowościach: Widuchowa (wariant rozszerzony), Lubicz, Czarnówko, Marwice Żarczyn (wariant podstawowy). 

czytaj więcej


11 cze
2018

"DĄB WOLNOŚCI" NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dąb Bartek to najsłynniejszy i jeden z najstarszych dębów w Polsce. Nadleśnictwo Zagnańsk, na którego terenie którego rośnie pomnikowe drzewo, wpadło na pomysł specjalnego uczczenia zbliżającej się rocznicy. Przekazało chętnym placówkom kultury i oświaty z całego kraju sadzonki, które wyrosły z nasion Dębu Bartek.

czytaj więcej


09 cze
2018

WIELKIE BIEGANIE W WIDUCHOWEJ DLA UCZCZENIA 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 8 czerwca na bieżni lekkoatletycznej Szkoły Podstawowej w Widuchowej zorganizowano Dzień Sportu, który był jedną z cyklu imprez w ramach obchodów 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Roku Jubileuszowym 2018.

Przez 8 godzin od 9.00 do 17.00 wokół boiska orlik biegali uczniowie, rodzice i nauczyciele, a po południu do sztafety dołączyli również mieszkańcy Widuchowej, przedstawiciele stowarzyszeń, sympatycy nordic walking - wszycy zjednoczeni pod hasłem: Biegamy dla Niepodległej.

czytaj więcej