herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

18 sty
2016

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W WIDUCHOWEJ.

W piątek 15 stycznia grupy Pszczółek i Smerfów z wychowawczyniami odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Widuchowej. Wizyta miała na celu zapoznanie się z biblioteką, książkami. Dla większości dzieci nie było to pierwsze spotkanie w naszej instytucji. Na początek pani bibliotekarka utrwaliła przedszkolakom zasady przebywania w bibliotece. Dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki, jak wygląda karta czytelnika, kto wypożycza książki itp. Przedszkolaki mogły przejść między regałami, aby obejrzeć księgozbiór.

czytaj więcej


15 sty
2016

WAŻNY KOMUNIKAT - ZBIÓRKA NIEWYKUPIONYCH POJEMNIKÓW

OD 20 STYCZNIA 2016 r. ZABIERANE BĘDĄ NIEWYKUPIONE POJEMNIKI NA ODPADY ZMIESZANE!

Informujemy mieszkańców Gmin należących do ZGDO, z wyjątkiem gminy Stargard, że od dnia 20 stycznia 2016 r. firmy, które dostarczały pojemniki w ramach usługi odbioru odpadów komunalnych na terenie Związku Gmin, rozpoczynają akcję zabierania niewykupionych pojemników stojących na posesjach.

Zbiórka pojemników będzie prowadzona w dniach odbioru komunalnych odpadów zmieszanych.

Równocześnie każdorazowo w momencie zabierania pojemnika, mieszkańcy będą mieli ostatnią możliwość dokonania jego zakupu.

czytaj więcej


12 sty
2016

FOTORELACJA Z AKCJI KRUSZENIA LODU W WIDUCHOWEJ - 12.01.2016 r.

Lodołamacz na Odrze w okolicy Widuchowej

We wtorek 12 stycznia 2016  r. lodołamacze należące do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie brały udział w akji kruszenia lodu na Odrze w okolicy Widuchowej. W tym roku swój chrzest bojowy przechodzą dwie nowe jednostki "Andrzej" i "Stanisław". RZGW w Szczecinie na potrzeby tegorocznej akcji dysponuje flotą 14 jednostek- 8 polskich i 6 niemieckich lodołamaczy. 

czytaj więcej