herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

12 sty
2016

FOTORELACJA Z AKCJI KRUSZENIA LODU W WIDUCHOWEJ - 12.01.2016 r.

Lodołamacz na Odrze w okolicy Widuchowej

We wtorek 12 stycznia 2016  r. lodołamacze należące do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie brały udział w akji kruszenia lodu na Odrze w okolicy Widuchowej. W tym roku swój chrzest bojowy przechodzą dwie nowe jednostki "Andrzej" i "Stanisław". RZGW w Szczecinie na potrzeby tegorocznej akcji dysponuje flotą 14 jednostek- 8 polskich i 6 niemieckich lodołamaczy. 

czytaj więcej


07 sty
2016

PODSUMOWANIE XXIV FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie rozpoczął się w Zespole Szkół w Widuchowej o godzinie 16.00. Od samego rana wolontariusze ruszyli zbierać pieniądze do puszek. Oj, działo się u nas działo… Przez całe popołudnie, oprócz zbiórki pieniędzy, odbyły się występy wokalne uczniów, pokazy taneczne ze studia taneczno-artystycznego Hipnosic, warsztaty, licytacja symboli WOŚP, można było skosztować domowego ciasta z kawiarenki, każdy mógł posilić się pajdą chleba. Finał zakończył się tradycyjnie „Światełkiem do nieba”.

Udało się zlicytować prawie wszystkie wystawione przedmioty i zebrać ok. 14 tys. złotych

czytaj więcej


04 sty
2016

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW ZMIESZANYCH I SELEKTYWNYCH W GMINIE WIDUCHOWA

Odpady selektywne

Harmonogram odbioru odpadów selektywnych workowych nie zmieni się, tzn. będzie kontynuacja cyklem dwutygodniowym w kolejności jak dotychczas.

Odpady zmieszane

Odbiór odpadów zmieszanych będzie kontynuowany wg dotychczasowych założeń wynikających z obowiązujących dotychczas harmonogramów  - w zabudowie jednorodzinnej odbiór co dwa tygodnie, w zabudowie wielorodzinnej raz na tydzień.

 

czytaj więcej


21 gru
2015

POMOC ŻYWNOŚCIOWA - PODSUMOWANIE GRUDNIOWEJ AKCJI

W roku bieżącym Gmina Widuchowa przystąpiła do realizacji zadań z zakresu dystrybucji artykułów spożywczych do osób najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2015.

Wójt Gminy Widuchowa Pani Anna Kusy - Kłos do realizacji tych zadań rekomendowała Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Widuchowej reprezentowany przez kierownika Marię Woźniak.

            W dniach od 14 do 18 grudnia 2015 roku mieszkańcy Gminy Widuchowa, którzy spełniali kryteria kwalifikowalności  otrzymywali artykuły spożywcze w postaci paczki żywnościowej.Łączny tonaż tych artykułów to 22 265,6 kg, na łączną wartość 70 990,49zł. Koszt Gminy to jedynie kwota 1955zł /usługa transportowa/.  Pomocy udzielono dla ok. 700 osób.

czytaj więcej