herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

01 lip
2016

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GMINNYM PRZEDSZKOLU.

W Gminnym Przedszkolu w Widuchowej dnia 22 czerwca o godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczystość  z okazji zakończenia roku szkolnego i pożegnania z przedszkolem. Jako pierwsze ze swoim „żabkowym” programem zaprezentowały się najmłodsze przedszkolaki – 3-latki. Z programem artystycznym i tańcem z chustami wystąpiły 3, 4-latki, a radosnym repertuarem oraz tańcami „na wesoło”,  z przedszkolem żegnały się 5-latki, które już od września staną się uczniami. Zaproszeni  Goście, Rodzice, Pracownicy zachwycali się nie tylko aktorskim talentem  dzieci, ale również ich wytrwałością  i przygotowaną scenografią. Dyrektor Małgorzata Kos oraz Wójt Anna Kusy-Kłos złożyły wszystkim przybyłym życzenia udanych, słonecznych i pełnych wrażeń wakacji. Od września rozpocznie się kolejny rok szkolny…

A.Sojka-Durejko

czytaj więcej


20 cze
2016

FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA W DĘBOGÓRZE

W sobotę 18 czerwca w Dębogórze odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Podczas imprezy uroczyście otwarto scenę. Wstęgę przecinał sołtys Łukasz Kosmalski wraz z członkami Rady Sołeckiej oraz głównymi bohaterami dnia – najmłodszymi mieszkańcami Dębogóry. Było bardzo wesoło i nikt nie narzekał na nudę. Na dzieci czekało wiele konkursów, zabaw, loteria fantowa, poczęstunek, dyskoteka, przejazd wozem strażackim oraz energetyczna Zumba.
Gościem na pikniku była Pani Wójt Anna Kusy- Kłos, która wspólnie z organizatorami uhonorowała zwycięzców okolicznościowymi medalami.

czytaj więcej


20 cze
2016

XX JARMARK WIDUCHOWSKI Z WIDOKIEM NA ODRĘ

Przygotowując Jubileuszowy XX Jarmark Widuchowski nie zapomnieliśmy o ciepłym przyjęciu ubiegłorocznej nowej formuły festynu i ponownie zapraszamy wszystkich nad Odrę, która znowu zaczyna odgrywać ważną rolę dla Widuchowej i jej mieszkańców. Odra od dawna przestała dzielić mieszkańców sąsiednich krajów Polski i Niemiec, a coraz częściej łączy ludzi, którzy żeglując po niej odwiedzają nadodrzańskie miejscowości. Widuchowa stanowi dla coraz liczniej przybywających turystów wrota do Parku „Dolina Dolnej Odry” odkrywając przed nimi piękno przyrody oraz atrakcje gminy i miejscowości. Pokazując podczas Jarmarku mieszkańcom i naszym gościom, że Widuchowa leży nad Odrą mamy nadzieję, że zaczną oni częściej przybywać do nas tą drogą, a Widuchowa stanie się otwarta i będzie mogła ich powitać ze wszystkich czterech stron świata.

czytaj więcej

  • Galerie zdjęć
  • Zapytaj Wójt

10 grudnia

TRWA GLOSOWANIE NA INICJATYWĘ SPOŁECZNĄ W PROGRAMIE SPOŁECZNIK NA LATA 2019-2021

09 grudnia

UWAGA !!! W DNIACH 11-13 GRUDNIA PRZEJAZD KOLEJOWY W KRZYWINIE BĘDZIE ZAMKNIĘTY.

06 grudnia

INFORMACJA O TERMINIE POSIEDZENIA KOMISJI REWIZYJNEJ RADY GMINY WIDUCHOWA

06 grudnia

INFORMACJA O TERMINIE POSIEDZENIA KOMISJI FINANSÓW I GOSPODARKI RADY GMINY WIDUCHOWA

05 grudnia

KOMUNIKAT STAROSTY GRYFIŃSKIEGO W SPRAWIE ZMIANY CZASU PRACY STAROSTWA POWIATOWEGO W GRYFINIE

30 lipca

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY OBOWIĄZKU WYPOSAŻENIA NIERUCHOMOŚCI W POJEMNIKI NA ODPADY SELEKTYWNE

18 listopada

TABLICE EDUKACYJNO-INFORMACYJNE W PARKU CZCIBORA.

14 listopada

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY WIDUCHOWA O SPOTKANIU KONSULTACYJNYM Z PRZEDSTAWICIELAMI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH NT. PROJEKTU PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI NA 2020 ROK.

14 listopada

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY WIDUCHOWA O KONSULTACJACH PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI NA 2020 ROK.

13 listopada

ZAPROSZENIE NA WYDARZENIE SŁOWNO-MUZYCZNE „BALLADA O FRANKU PIESIKU”

02 listopada

11 LISTOPADA ZAPRASZAMY NA WIECZORNICĘ NIEPODLEGŁOŚCIOWĄ

31 października

OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE LINII KOMUNIKACYJNEJ NA TRASIE GRYFINO - CZARNÓWKO- PACHOLĘTA- MARWICE

30 października

Sprostowanie informacji zamieszczonej w dniu 11.10.2019 r. dotyczącej linii komunikacyjnej GRYFINO-PACHOLĘTA – MARWICE – GRYFINO.

29 października

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA „ZAKUP FABRYCZNIE NOWYCH WOZÓW STRAŻACKICH DLA JEDNOSTEK OSP W WIDUCHOWEJ I KRZYWINIE”

26 października

XVIII FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ EYE JUŻ ZA NAMI.