herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

11 lip
2018

BEZPŁATNE KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO

Bezpłatne kursy języka angielskiego i niemieckiego dla początkujących i średniozaawansowanych w 21 wybranych gminach Województwa Zachodniopomorskiego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020

czytaj więcej


08 lip
2018

WÓJT GMINY WIDUCHOWA ANNA KUSY - KŁOS DZIĘKUJE

W ostatni weekend czerwca 2018 r. odbył się XXII Jarmark Widuchowski. Po raz trzeci festyn odbywał się nad Odrą na widuchowskim nabrzeżu oraz przed sceną w parku i zgromadził wyjątkowo liczną widownię - mieszkańców gminy Widuchowa i wielu gości, dla których zorganizowaliśmy moc muzycznych atrakcji, z niezapomnianymi występami gwiazd i zabawą do białego rana. Szczególnie serdeczne podziękowania składam wszystkim gościom, którzy przyjęli zaproszenie i bawili się wspólnie z nami na Jarmarku Widuchowskim - Grzegorzowi Napieralskiemu - Senatorowi RP, Arturowi Nyczowi – radnemu Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, insp. Kazimierzowi Piotrowskiemu - Komendantowi Powiatowemu Policji w Gryfinie, kom. Radosławowi Purtakowi – Pierwszemu Z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie, Markowi Wosiowi Prezesowi Bractwa Kurkowego „Gryf” i przedstawicielowi Nadleśnictwa Gryfino, Tomaszowi Kuleszy Nadleśniczemu Nadleśnictwa Trzebież i Wiceprezesowi Bractwa Kurkowego „Gryf” oraz przedstawicielom Gminy Gehrde- honorowej obywatelce Gminy Widuchowa Pani Gudrun Henrici i Hermie Bultmann. Obecność Państwa w czasie święta Gminy Widuchowa to dla władz gminy i mieszkańców ogromny zaszczyt i wyróżnienie, a także powód do dumy i satysfakcji. Bardzo serdecznie dziękuję.

czytaj więcej


06 lip
2018

RUSZYŁA WAKACYJNA WARSZTATOWNIA - PROJEKT STOWARZYSZENIA "NADODRZAŃSKIE KLIMATY"

"Decoupagowe Cuda" to pierwszy z trzech zaplanowanych warsztatów Wakacyjnej Warsztatowni - projektu, przygotowanego przez Stowarzyszenie Nadodrzańskie Klimaty dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy w ramach Programu Społecznik 2018, sfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców, którzy w upalny, lipcowy poranek przyszli do Gminnego Przedszkola w Widuchowej i spędzili pracowicie trzy godziny, wykazując się wyjątkową wyobraźnią i kreatywnością.

   

Uczestnicy warsztatów poznali bardzo dekoracyjną technikę zdobienia - decoupage i samodzielnie, pod okiem wolontariuszy z Nadodrzańskich Klimatów wykonali ozdobne serce - zawieszkę, piórnik i pudełko na skarby. Podziwialiśmy cierpliwość i zaangażowanie nie tylko dzieci, ale również ich rodziców. Organizatorzy dziękuja Paniom z Gminnego Przedszkola w Widuchowej za pomoc.


Projekt dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorsikego

Więcej: #ProgramSpołecznik  #pomorzezachodnie

czytaj więcej


06 lip
2018

GOPS W WIDUCHOWEJ OSTRZEGA !!!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Widuchowej OSTRZEGA !!!, aby osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz osoby prywatne zamieszkujące na terenie Gminy Widuchowa nie dokonywały żadnych wpłat firmie F.H. Cosinus Anna Urbańska z Zabrza.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej nie współpracuje z tą firmą.

czytaj więcej