herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

22 gru
2017

PRZEJAZD KOLEJOWY NA DRODZE Z KRZYWINA DO LUBICZA NADAL ZAMKNIĘTY

W związku z informacjami otrzymanymi od wykonawcy robót związanych z wymianą nawierzchni na przejeździe kolejowym na ul. Polnej w Krzywinie stanowiącym ciąg drogi łączącej Krzywin z Lubiczem uprzejmie informujemy wszystkich zainteresowanych, że prace remontowe potrwają do 31 stycznia 2018 r. W związku z czym ww. przejazd będzie nadal całkowite zamknięty zarówno dla ruchu pieszego jak i kołowego.

czytaj więcej


19 gru
2017

INFO SZCZECIN Z WIZYTĄ W WIDUCHOWEJ

Dzisiaj gościem Pani Wójt Anny Kusy - Kłos był mieszkaniec naszej gminy prowadzący na Facebooku stronę (FanPage) INFO Szczecin. Pan Mariusz od zawsze interesuje się sprawami Gminy Widuchowa i z uwagą obserwuje wszystkie ciekawe inicjatywy, a szczególnie te podejmowane przez mieszkańców i dla mieszkańców. W piątek uczestniczył w Jarmarku Bożonarodzeniowym, z którego przygotował relację, a dziś postanowił porozmawiać z gospodarzem gminy, w której tak dużo się dzieje.

Poniżej wywiad z Panią Wójt Anną Kusy - Kłos i relacja z Jarmarku. 

czytaj więcej


18 gru
2017

PIERWSZY W WIDUCHOWEJ JARMARK BOŻONARODZENIOWY

W dniu 15 grudnia 2017 r. w Widuchowej mogliśmy wziąć udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbył się na terenie Gminnego Przedszkola. Pomimo tego, że sam pomysł nie jest nowy i mamy okazję bywać w różnych miejscach na świątecznych festynach, to w Widuchowej takie wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy. Inicjatywa Pani Wójt Anny Kusy - Kłos spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony dyrekcji i pracowników Gminnego Przedszkola w Widuchowej, którzy podjęli się wspólnie z rodzicami organizaji imprezy. Jak na prawdziwy Bożonarodzeniowy Jarmark przystało przygotowano stragany ze świątecznymi ozdobami, stoiska z wigilijnymi potrawami, domowymi wypiekami i ciepłymi napojami, a ze sceny słychać było kolędy w wykonaniu przedszkolaków. Cały teren rozświetlały kolorowe lampki rowieszone na choinkach i wielkie świetlne dekoracje. Był także Mikołaj z workiem pełnym prezentów i olbrzymie sanie, ale prawdziwą niespodzinkę sprawili dzieciom pomocnicy Mikołaja - elfy oraz pięknie przebrane bajkowe postaci, które stworzyły niepowtarzalny klimat tego wyjątkowego wieczoru. W powietrzu dało się wyczuć magię zbliżających się Świąt, a radosny nastrój udzielił się wszytkim - dzieciom i dorosłym. Wspaniale zorganizowana impreza spotkała się z gorącym przyjęciem uczestników, którzy już pytają o następny świąteczny jarmark. Organizatorzy powinni mieć ogromną satysfakcję ze swojej pracy, bo Jarmark Bożonarodzeniowy tak bardzo się spodobał, że nikt nawet nie zauważył, że nie było śniegu.

czytaj więcej


15 gru
2017

GMINA WIDUCHOWA OTRZYMA UNIJNE WSPARCIE NA PLACE ZABAW

W środę 13 grudnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie przedsięwzięć wspierających rozwój lokalny w ramach PROW na lata 2014 – 2020. Umowy z beneficjentami programu  podpisał wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa. Gminę Widuchowa reprezentowali wójt Anna Kusy - Kłos i skarbnik Marcin Bachta. Otrzymane wsparcie finansowe w kwocie 67 208,00 zł zostanie przeznaczone na budowę placów zabaw w czterech miejscowościach: Krzywin, Rynica, Żarczyn i Dębogóra. Nowoczesne i funkcjonalne place, które z pewnością najbardziej ucieszą najmłodszych, będą dostępne dla wszystkich mieszkańców.


fot. igryfino.pl

czytaj więcej