herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

22 paź
2020

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIDUCHOWEJ

W dniu 22 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Widuchowej odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych wraz wychowawcami Panią Pauliną Kloczkowską i Panią Mariolą Żaczek. Pierwszoklasiści zaprezentowali wspaniały program artystyczny, czym dali świadectwo wystarczającej dojrzałości do tego aby dołączyć do grona uczniów szkoły podstawowej. Ślubowanie uczniów klas pierwszych odbyło się zgodnie ze szkolnym ceremoniałem. Pani dyrektor Dorota Bohdankiewicz dokonała symbolicznego pasowania pierwszoklasistów na ucznia szkoły podstawowej w Widuchowej, a następnie złożyła życzenia uczniom i gratulacje rodzicom. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy od wychowawców i upominki od rodziców.

czytaj więcej


22 paź
2020

POJEMNIKI W KSZTAŁCIE SERC STANĘŁY W WIDUCHOWEJ I KRZYWINIE

Czerwone pojemniki w kształcie serc przeznaczone do zbiórki nakrętek pojawiły się na terenie szkół w Widuchowej i Krzywinie. Z inicjatywą zakupu pojemników wystąpił Wójt Paweł Wróbel, a pomysł szybko zyskał poparcie społeczności szkolnej. Czerwone serca na nakrętki usytuowano w miejscu dostępnym dla uczniów oraz mieszkańców miejscowości. W Krzywinie pojemnik stoi na dziedzińcu szkoły przy wejściu od ul. Królewieckiej. W szkole w Widuchowej pojemnik znajduje się przy wejściu na teren od ul. Szkolnej obok hali sportowej. Akcja zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Dochód ze zbiórki nakrętek będzie przeznaczony na cele charytatywne. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję.


  

czytaj więcej


15 paź
2020

NOWE ZASADY PROFILAKTYKI PRZECIW COVID-19 ZACZNĄ OBOWIĄZYWAĆ OD 17 PAŹDZIERNIKA 2020 r.

Na konferencji prasowej w dniu 15 października b.r. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie nowych narzędzi walki z koronawirusem i kolejne obostrzenia. Powiat gryfiński pozostaje nadal w strefie żółtej, jednak od dnia 17 października (od soboty) na jej terenie będą obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa.

Nowe obostrzenia w strefie żółtej od 17 października

Gospodarka

  • Lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos
  • Transport publiczny -ograniczenie liczby osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc

Życie społeczne

  • Ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej (od 19 października)
  • W uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4 m2 
  • W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 25 osób

Edukacja, kultura i sport

  • W szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe
  • Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności
  • W wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność
  • Działalność basenów, aquaparków i siłowni zostaje zawieszona

czytaj więcej