herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

20 cze
2017

DZIEŃ OTWARTY W DELEGATURACH KBW

 W środę, 21 czerwca br. w godzinach 9.00-15.00 Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w całej Polsce otworzą swoje drzwi dla wyborców. Każdy będzie mógł wziąć udział w konsultacjach kształtu kart do głosowania w przyszłorocznych wyborach samorządowych, zapoznać się z najważniejszymi zasadami przeprowadzania tych wyborów oraz poznać swoje prawa, wynikające z Kodeksu wyborczego.

 

czytaj więcej


16 cze
2017

FESTYN RODZINNY - "WIDUCHOWA - MOJA MAŁA I DUŻA OJCZYZNA".

Dnia 14 czerwca 2017r. w naszym przedszkolu odbyły się festyn rodzinny na okazję zakończenia projektu edukacyjnego "Widuchowa - moja mała i duża Ojczyzna". W tym pięknym i radosnym wydarzeniu brali udział również zaproszeni goście, którzy współpracowali z nami podczas realizacji projektu w ciągu całego roku szkolnego 2016/2017.

czytaj więcej


13 cze
2017

ZAPRASZAMY NA XXI JARMARK WIDUCHOWSKI

      Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XXI Jarmarku Widuchowskim, który odbędzie się w Widuchowej w dniach 23 i 24 czerwca 2017 r. Podobnie jak w roku ubiegłym festyn odbędzie się nad Odrą oraz w centrum miejscowości, w parku przy ul. Robotniczej.

      Na tegoroczny Jarmark zapraszamy mieszkańców i wszystkich miłych gości. W tym roku przygotowaliśmy bogaty program festynu, na który składają się: występy artystyczne, pokazy, prezentacje sprzętu, koncerty gwiazd, konkursy, zawody sportowe, potyczki sołeckie i zabawa taneczna. Przygotowaliśmy także liczne stoiska rękodzielników, stragany i bogate zaplecze gastronomiczne. Zapraszamy wszystkie dzieci, dla których przygotowujemy zamki dmuchane, pokazy sprzętu OSP, Policji i WOPR, gry i zabawy oraz przejażdżki Ciuchcią.

     W piątkowy wieczór 23 czerwca na placu przy nabrzeżu Odry rozbrzmiewać będzie muzyka włoska w wykonaniu duetu An Dreo & Karina, a z repertuarem operowym i operetkowym wystąpią Anna i Romuald Spychalscy. Piknik rodzinny nad Odrą w blasku zachodzącego słońca przy nastrojowej muzyce będzie wstępem do sobotnich atrakcji Jarmarku

     W sobotę 24 czerwca przed południem na widuchowskim nabrzeżu odbędzie się piknik, na który zapraszamy całe rodziny. Na gości czeka kawiarenka i smaczne ciasta, a na dzieci bezpłatny zamek dmuchany. Przygotowaliśmy także plener malarski dla najmłodszych. Będziemy obserwować potyczki dzieci ze świetlic wiejskich, pokazy ratownictwa WOPR, a Komenda Wojewódzka Policji przeprowadzi akcję Bezpieczne wakacje z "Gryfusiem”. Atrakcją będą ćwiczenia polskich i niemieckich jednostek pływających Straty Pożarnej, które będą się szkolić w przeciwdziałaniu zagrożeniu zanieczyszczenia rzeki Odry.

Popołudniowa i wieczorna część Jarmarku Widuchowskiego upłynie pod znakiem występów artystycznych dzieci i zespołów ludowych. Wystąpi m.in. Zespół „Szczecinianie” i  po raz pierwszy przed jarmarkową publicznością zaprezentuje się Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Niezabudki” z Widuchowej. Podczas wieczoru z gwiazdami na scenie wystąpią z koncertem zespoły: SHANTEL, AFTER PARTY i DEFIS oraz grupa MATOMI, a po północy zabawę taneczną poprowadzi DJ Sleeven.

Serdecznie zapraszamy!

SZCZEGÓŁOWY PLAN JARMARKU WIDUCHOWSKIEGO

czytaj więcej