herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

14 cze
2018

W WIDUCHOWEJ POWSTANĄ OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI FINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Ministerstwo Sportu i Turystyki zaopiniowało pozytywnie wnioski z 26 samorządów Województwa Zachodniopomorskiego o dofinansowanie Otwartych Stref Aktywności. Łączna kwota dotacji wyniesie prawie 1,7 mln zł. Z tych środków powstanie 50 obiektów – 27 podstawowych i 23 rozszerzone. Informację o środkach z programu przekazał w dniu 8 czerwca 2018 r. podczas konferencji prasowej wicewojewoda Marek Subocz.

Gmina Widuchowa złożyła wniosek do Ministra Sportu i Turystyki w lutym b.r. i znalazła się w gronie 26 gmin, w których powstaną wielofunkcyjne strefy aktywności (OSA) obejmujące m.in. urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefę relaksu i gier oraz zagospodarowanie zieleni. 

Na terenie gminy Widuchowa powstanie 5 obiektów w miejscowościach: Widuchowa (wariant rozszerzony), Lubicz, Czarnówko, Marwice Żarczyn (wariant podstawowy). 

czytaj więcej


11 cze
2018

"DĄB WOLNOŚCI" NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dąb Bartek to najsłynniejszy i jeden z najstarszych dębów w Polsce. Nadleśnictwo Zagnańsk, na którego terenie którego rośnie pomnikowe drzewo, wpadło na pomysł specjalnego uczczenia zbliżającej się rocznicy. Przekazało chętnym placówkom kultury i oświaty z całego kraju sadzonki, które wyrosły z nasion Dębu Bartek.

czytaj więcej


09 cze
2018

WIELKIE BIEGANIE W WIDUCHOWEJ DLA UCZCZENIA 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 8 czerwca na bieżni lekkoatletycznej Szkoły Podstawowej w Widuchowej zorganizowano Dzień Sportu, który był jedną z cyklu imprez w ramach obchodów 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Roku Jubileuszowym 2018.

Przez 8 godzin od 9.00 do 17.00 wokół boiska orlik biegali uczniowie, rodzice i nauczyciele, a po południu do sztafety dołączyli również mieszkańcy Widuchowej, przedstawiciele stowarzyszeń, sympatycy nordic walking - wszycy zjednoczeni pod hasłem: Biegamy dla Niepodległej.

czytaj więcej


09 cze
2018

SAMORZĄDOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień Sportu w Widuchowej zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęty z rana przez biegaczy zakończył Turniej Piłki Siatkowej dla dorosłych i młodzieży, w którym zmierzyły się amatorskie drużyny kobiet i mężczyzn. W miłej atmosferze zmierzyły się ze sobą w sportowej rywalizacji drużyny kobiece: Nauczycielki i pracownice Urzędu Gminy z Wójt Anną Kusy - Kłos na czele. Do rozgrywek przystąpiły cztery męskie drużyny: Nauczyciele, Samorządowcy oraz dwie amatorskie drużyny Widuchowa 1 i Widuchowa 2, które w turnieju reprezentowały Spółkę ARMAROL z Lubiczyna i rodzinną firmę DEGAT - Domy drewniane z Krzywina.

Integracyjny turniej zorganizowała Szkoła Podstawowa i Urząd Gminy w Widuchowej. Wszyscy uczestnicy byli zwyciężcami i z rąk Pani Wójt Anny Kusy - Kłos i Dyrektora Stanisława Domaradzkiego otrzymali na zakończenie rozgrywek  pamiątkowe dyplomy.

czytaj więcej