herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

09 cze
2018

UCZENNICA SP KRZYWIN I JEJ KLASA LAUREATAMI KONKURSU PROFILAKTYCZNEGO

Miło nam poinformować mieszkańców, że w rozstrzygniętym konkursie na scenariusz filmu profilaktycznego organizowanego przez Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie laureatką została uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Krzywinie Julia Prahl, a laureatem wyróżnienia została Szkoła Podstawowa w Krzywinie. To wlaśnie Julia i jej koleżanki i koledzy z klasy nadesłali swoje prace konkursowe, które zostały tak wysoko ocenione. Serdecznie gratulujemy!

W dniu 8 czerwca w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie podczas uroczystego podsumowania konkursu laureaci: Julia Prahl oraz wychowawczyni klasy IV Pani Kamila Kobierecka odebrali dyplomy i nagrody. Zwycięski scenariusz będzie zrealizowany w Widuchowej, a w filmie udział wezmą uczniowie wyróżnionej klasy IV ze Szkoły w Krzywinie. Film profilaktyczny będzie prezentowany w szkołach naszego powiatu.

czytaj więcej


04 cze
2018

IV WYDANIE OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI NOC BIBLIOTEK

Gmina Gryfino i Biblioteka Publiczna w Gryfinie zapraszają do udziału w IV wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek która odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 r. Hasło tegorocznej akcji to "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski skoncentrujemy się na refleksji nad początkami polskiego Gryfina, pokażmy jak wiele dróg przywiodło tu Polaków, jak też później potoczyły się ich losy.

czytaj więcej


28 maj
2018

POLSKO - NIEMIECKIE SPOTKANIA MŁODZIEŻY

W dniach 23.04.-27.04.2018r. piętnastu uczniów z klas 3 i 4 Szkoły Podstawowej w Krzywinie oraz dwudziestu jeden uczniów z Grundschule Gehrde wzięło udział w polsko - niemieckim spotkaniu młodzieży. Spotkanie odbyło się pod hasłem ”Polska i Niemcy – Żyjemy w Europie”.

czytaj więcej