herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

06 cze
2016

LENA WÓJS Z WIDUCHOWEJ LAUREATKĄ FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ "ZUZIA"

W sobotnie słoneczne popołudnie 3 czerwca na scenie, na dziedzińcu Zespołu Szkół odbył się XIV Widuchowski Festiwal Piosenki Dziecięcej ZUZIA. Organizatorem Festiwalu są uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Widuchowej, a pomysłodawcą nauczyciel szkoły Paweł Wróbel. Wspaniałą inicjatywę wspiera osobiście wójt gminy Anna Kusy- Kłos, która ufundowała nagrody rzeczowe i finansowe. Jak co roku festiwal zgromadził liczną grupę utalentowanych wokalistek i wokalistów z naszego województwa. W konkursie wystartowało 34 uczestników, których zmagania oceniało festiwalowe Jury pod przewodnictwem Piotra Ostrowskiego.

czytaj więcej


01 cze
2016

UMOWY NA REALIZACJĘ INWESTYCJI DROGOWYCH W GMINIE WIDUCHOWA PODPISANE

W dniu 30 maja 2016 r. w Gryfinie w siedzibie Starostwa Powiatowego Wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy-Kłos i Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa  podpisali umowę na realizację zadania Przebudowa ulicy Bulwary Rybackie w ciąg pieszo-jezdny wraz z przebudową sieci teletechnicznej w Widuchowej. Widuchowa jest jedną z trzech gmin naszego powiatu, które otrzymały dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Dofinansowanie ze środków PROW uzyskała jeszcze jedna inwestycja drogowa w naszej gminie- umowę na przebudowę drogi powiatowej Kłodowo – Trzcińsko–Zdrój – Warnice podpisał Starosta Wojciech Konarski.

czytaj więcej