herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

11 maj
2016

GŁOSUJEMY NA PODWÓRKO NIVEA W KRZYWINIE

Gmina Widuchowa przystapiła do akcji, której celem jest wybudowanie Rodzinnego Miejsca Zabaw - Podwórko NIVEA. Zgłaszając się do konkursu musieliśmy spełnić wysokie wymagania oraz przede wszystkim wskazać teren o odpowiednich wymiarach, który stanowi własność gminy. W tym roku wskazaliśmy teren obok ORLIKA w Krzywinie.

Aby wygrać i otrzymać Podwórko mieszkańcy całej gminy, nie tylko z Krzywina muszą wziąć udział wkacji i oddawać swoje głosy w plebiscycie. Już teraz wejdź na stronę

PODWÓRKO NIVEA

Zarejestruj się i głosuj. Możesz tez pobrać aplikację mobilną na smartfon. Codziennie możesz oddać 1 głos !!

GŁOSUJ NA KRZYWIN

czytaj więcej


09 maj
2016

INFORMACJA O TERMINIE, MIEJSCU ORAZ PRZEDMIOCIE OBRAD XII SESJI VII KADENCJI RADY GMINY WIDUCHOWA

W dniu 16 maja 2016 roku (poniedziałek) o godz.9.00 w Urzędzie Gminy Widuchowa ul. Grunwaldzka 8 (sala konferencyjna) odbędzie się XII Sesja Rady Gminy Widuchowa.

Tematyka:
1. Informacja firmy PERSPEKTIVE S.C. na temat opracowywania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Widuchowa”.
2. Sprawozdanie Wójta Gminy z działalności w okresie od 02 marca 2016 r. do 16 maja 2016 r. wraz z informacją o wykonaniu uchwał rady.

czytaj więcej


09 maj
2016

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W WIDUCHOWEJ

Z okazji Dnia Strażaka, obchodzonego 4 maja, wszystkie dzieci z Gminnego Przedszkola w Widuchowej, udały się 6 maja 2016r. do siedziby OSP Widuchowa. Celem zorganizowania spotkania było poszerzenie wiedzy przedszkolaków na temat tego trudnego i odpowiedzialnego zawodu strażaka. Prezes – Pan Tadeusz Gorący opowiadał o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków oraz odpowiadał na pytania dzieci. Nie brakowało też przestróg przed nierozważnymi zabawami.

czytaj więcej