herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

19 sty
2016

MIKOŁAJKI W LUBICZU

Spotkanie z Mikołajem to coroczna tradycja w naszej miejscowości. W zabawie uczestniczyło duże grono dzieci. Nie zabrakło również przebierańców w wymyślnych strojach. W oczekiwaniu na przybycie Mikołaja wszyscy śpiewaliśmy kolędy, dzieci recytowały wierszyki, członkowie Rady Sołeckiej oraz rodzice zagrzewali wszystkich do wspólnej zabawy. Przybycie Mikołaja jak zawsze wzbudziło emocje, te wesołe, ale i te strasznie poważne. Na szczęście wszystko zakończyło się wspólną, miłą i wesołą zabawą z naszym gościem i Jego Śnieżynką. Organizatorzy dziękują Mikołajowi, Śnieżynce i dzieciom za przybycie i super zabawę.

czytaj więcej


18 sty
2016

WARSZTATY KULINARNE - WSPÓŁPRACA GOPS Z BANKIEM ŻYWNOŚCI

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Widuchowej informuje, że w dniu 27 stycznia 2016 roku w budynku Urzedu Gminy odbędą się warsztaty z niemarnowania żywności i wartości odżywczych oraz warsztaty kulinarne przeprowadzone w ramach działań towarzyszących Programowi Operacyjnegmu Pomoc Żywnościowa Podprogram 2015, który realizuje Gmina Widuchowa. Podczas praktycznych warsztatów kulinarnych uczestnicy nauczą się samodzielnie przygotować posiłki z wykorzystaniem produktów z pomocy żywnościowej.

czytaj więcej


18 sty
2016

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W WIDUCHOWEJ.

W piątek 15 stycznia grupy Pszczółek i Smerfów z wychowawczyniami odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Widuchowej. Wizyta miała na celu zapoznanie się z biblioteką, książkami. Dla większości dzieci nie było to pierwsze spotkanie w naszej instytucji. Na początek pani bibliotekarka utrwaliła przedszkolakom zasady przebywania w bibliotece. Dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki, jak wygląda karta czytelnika, kto wypożycza książki itp. Przedszkolaki mogły przejść między regałami, aby obejrzeć księgozbiór.

czytaj więcej