herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

13 lut
2018

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Dnia 07 lutego 2018 r. w naszym przedszkolu odbył się Bal karnawałowy dla dzieci. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami przygotowały kolorowe stroje i wcieliły się w różne postacie. Również Panie z przedszkola przebrane były za bohaterów znanych bajek, zwierzątka.

czytaj więcej


02 lut
2018

GMINA WIDUCHOWA UCZESTNIKIEM KAMPANII "DUMNI Z POLSKI"

Rozpoczął sie Rok Jubileuszowy 2018., w którym obchodzić będziemy 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę NIepodległości. Dzień 11 listopada jest naszym Świętem Narodowym, które obchodzimy z dumą i radością, wspomonając jednocześnie długą drogę narodu polskiego do Niepodległości. Dzisiaj my, jako najmłodsze pokolenie Polaków możemy czerpać z dorobku naszych przodków, którzy walcząc o niepodległość oddali za Nią życie. Możemy na nowo kształtować rzeczywistość, rozwijać potencjał i budować przyszłość naszej wolnej i niepodległej Ojczyzny. Możemy być dumni z Polski.

W Roku Jubileuszowym pragniemy, aby mieszkańcy Gminy Widuchowa mieli możliwość włączenia się w obchody stulecia Odzyskania Niepodległości. Z inicjatywy Pani Wójt Anny Kusy - Kłos nasza gmina przystąpiła do wielkiej ogólnopolskiej kampanii "Dumni z Polski". Kampania będzie okazją do świętowania i rozbudzenia postaw patriotycznych oraz do pokazania dokonań naszych mieszkańców, którzy swoją aktywność i zaangażowanie poświęcają dla dobra lokalnej społeczności, gminy i kraju -  naszej Małej i Wielkiej Ojczyzny.


czytaj więcej