herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

26 sty
2018

JARMARK WIDUCHOWSKI - WYDARZENIEM ROKU CZYTELNIKÓW PORTALU CHOJNA24.PL

Po raz kolejny internauci i czytelnicy portalu chojna24.pl wybierali laureatów Plebiscytu "Wydarzenie i osobowość roku". Pierwszym laureatem 8. edycji plebiscytu został "Jarmark Widuchowski 2017", a uroczyste wręczenie nagrody  odbyło się w Urzędzie Gminy Widuchowa. Statuetkę odebrała Wójt Pani Anna Kusy - Kłos. To znaczące wyróżnienie przyznane przez najbadziej obiektywne gremium - czytelników oraz gości Jarmarku Widuchowskiego - ma dla organizatorów podwójne znaczenie. Nowa formuła festynu, której autorem jest Wójt Anna Kusy - Kłos spełniła oczekiwania społeczności lokalnej i mieszkańców okolicznych gmin, o czym świadczy duża frekwencja odwiedzających nas gości, doskonale bawiących się na koncertach Gwiazd i chętnie korzystających z licznych atrakcji w czasie dwudniowej imprezy. Ponadto Jarmark Widuchowski spełnia jeszcze jedną bardzo ważną rolę - promuje gminę i jej aktywnych mieszkańców - przedstawicieli różnych środowisk, instytucji i stowarzyszeń, którzy są współorganizatorami festynu. Dzięki temu nasz lokalny Jarmark oraz Gmina Widuchowa znane są w całym województwie.

Dziękując czytelnikom i redakcji za wyróżnienie Anna Kusy - Kłos podkreśliła, że sukces Jarmarku możliwy jest tylko dzięki ogromnej pracy wielu osób i środowisk: urzędników, strażaków sportowców, szkół, przedszkola, przedstawicieli sołectw i stowarzyszeń, za którą serdecznie dziękuje. To ogromny sukces wszystkich organizatorów i właśnie  Im pragnie zadedykować otrzymaną nagrodę.

Więcej informacji na stronie chojna24.pl

Foto i video: chojna 24.pl

czytaj więcej


21 sty
2018

DZIEŃ SENIORA W ŻELECHOWIE

W sobotę 20 stycznia 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Żelechowie miało miejsce coroczne spotkanie z okazji Dnia Seniora, które zorganizowała Rada Sołecka. Na zaproszenie Pani Sołtys Wiesławy Pawłowskiej przybyli Seniorzy oraz mieszkańcy Żelechowa z rodzinami. W spotkaniu uczestniczyła również Wójt Anna Kusy - Kłos, która życzyła Seniorom dużo zdrowia i pogody ducha. Do tradycji żelechowskich spotkań należy wspólne śpiewanie i zabawa oraz smaczne potrawy i słodkie ciasta przygotowane przez prawdziwe mistrzynie sztuki kulinarnej. Spotkanie uświetniły występy solistów oraz Zespołu Ludowego "Macierzanka" z Pacholąt. W repertuarze znalazły się pieśni ludowe, kolędy i piękne, mało znane pastorałki. Nie zabrakło też tradycyjnego "Sto lat" odśpiewanego przez wszystkich zebranych, a specjalnie zadedykowaną Seniorom piosenkę zespół "Macierzanka" wykonał współnie z Panią Wójt, która dołączyła do składu sprawiając zebranym miłą niespodziankę. Następnie do wspólnej zabawy zaprosiła starszych i młodszych uczestników spotkania Pani Sołtys, która okazała się doskonałym choreografem i nauczycielem tańca. Pod jej kierunkiem, po błyskawicznym kursie podstawowych kroków odbył się pokaz tańca. Na parkiecie zagościły gorące rytmy muzyki country i greckiej "Zorby". Dzień Seniora  upłynąl szybko w miłej atmosferze, a wieczorem mieszkańcy spotkali się na karnawałowej zabawie.

czytaj więcej


19 sty
2018

KOMUNIKAT PKW - WYBORCO! SPRAWDŹ, CZY JESTEŚ W SPISIE WYBORCÓW

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!
Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.

Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie.
Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos.
Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Co masz zrobić?

Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz. Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców!


Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.

czytaj więcej