herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

01 lip
2016

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GMINNYM PRZEDSZKOLU.

W Gminnym Przedszkolu w Widuchowej dnia 22 czerwca o godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczystość  z okazji zakończenia roku szkolnego i pożegnania z przedszkolem. Jako pierwsze ze swoim „żabkowym” programem zaprezentowały się najmłodsze przedszkolaki – 3-latki. Z programem artystycznym i tańcem z chustami wystąpiły 3, 4-latki, a radosnym repertuarem oraz tańcami „na wesoło”,  z przedszkolem żegnały się 5-latki, które już od września staną się uczniami. Zaproszeni  Goście, Rodzice, Pracownicy zachwycali się nie tylko aktorskim talentem  dzieci, ale również ich wytrwałością  i przygotowaną scenografią. Dyrektor Małgorzata Kos oraz Wójt Anna Kusy-Kłos złożyły wszystkim przybyłym życzenia udanych, słonecznych i pełnych wrażeń wakacji. Od września rozpocznie się kolejny rok szkolny…

A.Sojka-Durejko

czytaj więcej


20 cze
2016

FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA W DĘBOGÓRZE

W sobotę 18 czerwca w Dębogórze odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Podczas imprezy uroczyście otwarto scenę. Wstęgę przecinał sołtys Łukasz Kosmalski wraz z członkami Rady Sołeckiej oraz głównymi bohaterami dnia – najmłodszymi mieszkańcami Dębogóry. Było bardzo wesoło i nikt nie narzekał na nudę. Na dzieci czekało wiele konkursów, zabaw, loteria fantowa, poczęstunek, dyskoteka, przejazd wozem strażackim oraz energetyczna Zumba.
Gościem na pikniku była Pani Wójt Anna Kusy- Kłos, która wspólnie z organizatorami uhonorowała zwycięzców okolicznościowymi medalami.

czytaj więcej