herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

26 sie
2018

JAKUB ISKRA Z RYNICY PODPISAŁ KONTRAKT Z WŁOSKIM KLUBEM Z FERRARY

Utalentowany 16 - latek Jakub Iskra, pochodzący z Rynicy, wychowanek Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin, reprezent Polski do lat 17  (U-17) podpisał swój pierwszy zagraniczny kontrakt z włoskim zespołem S.P.A.L. 2013 (Società Polisportiva Ars et Labor). Siedzibą klubu występującego we włoskiej ekstraklasie (Serie A) jest  Ferrara - miasto położone w prowincji Bologna, na północy Włoch w regionie Emilia-Romania.  

O transferze Kuby poinformował na facebooku jego agent Tomasz Drankowski, a nstępnie informację opublikowały inne media. Gratulujemy Kubie talentu, który został dostrzeżony przez działaczy Pogoni Szczecin, selekcjonera reprezentacji Polski Juniorów oraz włoskich trenerów i życzymy udanych występów z nowym zespołem, w składzie którego gra reprezentant Polski brazylijskiego pochodzeniaThiago Cionek.

czytaj więcej


21 sie
2018

PO WYBORACH UZUPEŁNIAJĄCYCH WSZYSTKIE SOŁECTWA MAJĄ SWOICH SOŁTYSÓW

W dniu 21 sierpnia 2018 r. odbyły się zarządzone przez Wójta Gminy Widuchowa Panią Annę Kusy - Kłos wybory uzupełniające w sołectwach, w których od kilku miesięcy mieliśmy wakat na stanowisku sołtysa. Od dzisiaj mamy sołtysów we wszystkich 14 sołectwach. 

Sołtysem Sołectwa Kłodowo została Pani Ewa Nadolińska.
Sołtysem Sołectwa Żarczyn została ponownie wybrana Pani Krystyna Sztuka.
Sołtysem Sołectwa Krzywin została ponownie wybrana Pani Jadwiga Mazur.

Gratulujemy wyboru wszystkim Paniom Sołtys. Pani Ewie Nadolińskiej życzymy powodzenia i sukcesów w nowej roli. Z zadowoleniem przyjęliśmy także ponowny wybór dotychczasowych sołtysów Krzywina i Żarczyna, którzy pozostaną na stanowisku do końca swojej 4-letniej kadencji i będą mogli sfinalizować w swoich sołectwach wszytkie zaplanowane przedsięwzięcia. Decyzja mieszkańców o ponownym wyborze sołtysów świadczy o ogromnym zaufaniu i poparciu ich działań i jest również wysoką oceną dotychczasowej pracy na rzecz sołectwa i lokalnej społeczności.

czytaj więcej