herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że po raz kolejny laureatami konkursu na scenariusz filmu profilaktycznego ogłoszonego przez Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie zostali uczniowie widuchowskich szkół. Dzisiaj 6 czerwca 2019 r. rozstrzygnięto II edycję konkursu. Pierwsze miejsce w powiecie zajęła Nikola Wojtasik - uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Krzywinie. Miejsca na podium zajęli uczniowie: Piotr Drzewiecki   ze szkoły w Widuchowej i Aleksandra Wierycz ze szkoły w Krzywinie. Tuż za nimi, na 4. miejscu uplasowała się Emilia Górak ze szkoły w Krzywinie. Dyplomy uczestnikom konkursu wręczył Komendant Powiatowy Policji insp. Kazimierz Piotrowski, a główną nagrodą będzie zrealizowanie filmu profilaktycznego na podstawie zwycięskiego scenariusza.


  

Nagranie filmu z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Krzywinie odbędzie się już wkrótce. Film zostanie przekazany do wszystkich placówek oświatowych w powiecie jako materiał dydaktyczny do realizacji programów i zajęć profilaktycznych.

W dniu dzisiejszym zwyciężczyni konkursu Nikola Wojtasik i jej mama byli gośćmi Pani Wójt Anny - Kusy - Kłos. Pani Wójt pogratulowała Nikoli oraz jej koleżankom z klasy i opiekunowi Pani Kamili Kobiereckiej kolejnego sukcesu. Wyraziła przekonanie, że film profilaktyczny, który obejrzą wszyscy uczniowie podniesie ich świadomość na temat zagrożeń występujących we współczesnej szkole, w szczególności w relacjach między młodymi ludźmi i  zapobiegnie w przyszłości negatywnym zjawiskom i ich skutkom. Podjęcie się tak trudnego zadania, jakim był scenariusz filmu profilaktycznego świadczy o dojrzałości i dużej odpowiedzialności uczniów, dlatego tym bardziej cieszą ich sukcesy. Jak się okazuje w naszej gminie mamy wielu utalentowanych scenarzystów, o których w przyszłości będą z pewnością walczyć wydziały filmowe wyższych uczelni. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!


  

Foto: http://egryfino.pl - Zbigniew Włodarczyk, UG Widuchowa

Wpisany przez: Andrzej Stachura

  • Galerie zdjęć
  • Zapytaj Wójt

10 grudnia

TRWA GLOSOWANIE NA INICJATYWĘ SPOŁECZNĄ W PROGRAMIE SPOŁECZNIK NA LATA 2019-2021

09 grudnia

UWAGA !!! W DNIACH 11-13 GRUDNIA PRZEJAZD KOLEJOWY W KRZYWINIE BĘDZIE ZAMKNIĘTY.

06 grudnia

INFORMACJA O TERMINIE POSIEDZENIA KOMISJI REWIZYJNEJ RADY GMINY WIDUCHOWA

06 grudnia

INFORMACJA O TERMINIE POSIEDZENIA KOMISJI FINANSÓW I GOSPODARKI RADY GMINY WIDUCHOWA

05 grudnia

KOMUNIKAT STAROSTY GRYFIŃSKIEGO W SPRAWIE ZMIANY CZASU PRACY STAROSTWA POWIATOWEGO W GRYFINIE

30 lipca

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY OBOWIĄZKU WYPOSAŻENIA NIERUCHOMOŚCI W POJEMNIKI NA ODPADY SELEKTYWNE

18 listopada

TABLICE EDUKACYJNO-INFORMACYJNE W PARKU CZCIBORA.

14 listopada

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY WIDUCHOWA O SPOTKANIU KONSULTACYJNYM Z PRZEDSTAWICIELAMI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH NT. PROJEKTU PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI NA 2020 ROK.

14 listopada

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY WIDUCHOWA O KONSULTACJACH PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI NA 2020 ROK.

13 listopada

ZAPROSZENIE NA WYDARZENIE SŁOWNO-MUZYCZNE „BALLADA O FRANKU PIESIKU”

02 listopada

11 LISTOPADA ZAPRASZAMY NA WIECZORNICĘ NIEPODLEGŁOŚCIOWĄ

31 października

OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE LINII KOMUNIKACYJNEJ NA TRASIE GRYFINO - CZARNÓWKO- PACHOLĘTA- MARWICE

30 października

Sprostowanie informacji zamieszczonej w dniu 11.10.2019 r. dotyczącej linii komunikacyjnej GRYFINO-PACHOLĘTA – MARWICE – GRYFINO.

29 października

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA „ZAKUP FABRYCZNIE NOWYCH WOZÓW STRAŻACKICH DLA JEDNOSTEK OSP W WIDUCHOWEJ I KRZYWINIE”

26 października

XVIII FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ EYE JUŻ ZA NAMI.