herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

18 lis
2015

RELACJA Z UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 97. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W PACHOLĘTACH

Dnia 15 listopada 2015 r. w Pacholętach odbyły się uroczystości Gminnych Obchodów 97.Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Obchody rozpoczęto uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Jana Chrzciciela w Pacholętach, którą celebrował ks. kan. Robert Gołębiowski proboszcz parafii Lubicz wraz z ks. Janem Karwath proboszczem z parafii Krzywin, z ks. Tadeuszem Krajewskim proboszczem z parafii Widuchowej i ks. proboszczem Dariuszem Siek z parafii Banie.

czytaj więcej


17 lis
2015

KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW - NOWE STAWKI ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI

Od dnia 1 stycznia 2016 roku, zgodnie z Uchwałą Nr 18/2015 Zgromadzenia Związku Gmin Dolnej Odry z dnia 9 listopada 2015 roku,

wzrastają stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Nowe stawki opłat:

15 zł - miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość, jeżeli odpady komunalne zbierane i obierane są w sposób selektywny;
19 zł - miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość, jeżeli odpady komunalne zbierane i obierane są w sposób zmieszany.

czytaj więcej


03 lis
2015

JACEK KURANTOWICZ Z LUBICZA NAJSYMPATYCZNIEJSZYM LISTONOSZEM W ZACHODNIOPOMORSKIM

W piątek podczas uroczystości  z okazji Międzynarodowego Dnia Łącznościowca  odbyło się oficjalne wręczenie nagród w konkursie Głosu Szczecińskiego m.in. na „Najsympatyczniejszego listonosza”, którym wybrany został Jacek Kurantowicz z Urzędu Pocztowego w Gryfinie, a  prywatnie mieszkaniec  Lubicza. Ogółem w głosowaniu na ulubionego pocztowca we wszystkich kategoriach oddano prawie 10 tysięcy głosów, z czego w kategorii „Najsympatyczniejszy listonosz” wpłynęło ponad 4100 esemesów. Jacek zainkasował 1001 głosów, co stanowi ponad 24 % oddanych głosów w tej kategorii. Drugie miejsce zajął triumfator plebiscytu sprzed dwóch lat Piotr Malinowski ze Stargardu z 803 głosami. Na trzecim miejscu znalazła się Magdalena Kot z Polic z wynikiem 529 głosów.

Galerię i wideo obejrzysz pod linkiem Nasi pocztowcy są na medal.

czytaj więcej