herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

09 wrz
2019

KOMUNIKAT W SPRAWIE SZKOLENIA DLA ROLNIKÓW

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gryfinie informuje o nieodpłatnym szkoleniu dla rolników dokonujących uboju na własny użytek poza rzeźnią (ubój przez właściciela lub osobę działającą na odpowiedzialność lub pod nadzorem właściciela). Szkolenie przeznaczone jest dla osób dokonujących uboju na użytek własny, w celu spełnienia wymagań określonych w art. 7 ust. 1 rozporządzenia Rady (WE) Nr 1099/2009 z dnia 24 września 2009 r. w sprawie ochrony zwierząt podczas ich uśmiercania.

Szkolenie odbędzie się w dniu 20 września 2019 roku o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Gryfinie, ul. Armii Krajowej 78, 74-100 Gryfino.

Do pobrania: Informacja o szkoleniu (pdf)

czytaj więcej


02 wrz
2019

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 W GMINIE WIDUCHOWA

W dniu 02 września 2019 r. odbyły się uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego w ośmioklasowych szkołach podstawowych w Widuchowej i Krzywinie oraz w Gminnym Przedszkolu w Widuchowej. W uroczystościach wzięła udział Wójt Gminy Pani Anna Kusy- Kłos.
W Szkole Podstawowej w Widuchowej gospodarzem uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego był nowo powołany dyrektor szkoły Pan Paweł Wróbel, który w swoim wystąpieniu powitał uczniów, nauczycieli i rodziców oraz zadeklarował swoje pełne wsparcie oraz wsparcie nauczycieli w procesie kształcenia i wychowania uczniów, który ma na celu ich wszechstronny rozwój i osiągnięcie sukcesu. Podkreślił ogromną rolę rodziców i zachęcił do aktywnej i owocnej współpracy ze szkołą.

W Szkole Podstawowej w Krzywinie podczas uroczystego apelu odbyła się ceremonia pasowania na ucznia pierwszoklasistów. Zanim to nastąpiło najmłodsi uczniowie zaprezentowali się przed szkolną społecznością w krótkim programie artystycznym. Aktu pasowania na ucznia dokonała Pani Marta Karasińska, która od  1 września 2019 r. pełni obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej w Krzywinie.

 

Nowy rok szkolny rozpoczęły także dzieci w Gminnym Przedszkolu w Widuchowej. Uroczystość poprowadziła dyrektor przedszkola Pani Barbara Szczawik, która powitała wszystkich zgromadzonych, a szczególnie najmłodszych przedszkolaków i ich rodziców. Podczas apelu miała miejsce jeszcze jedna wyjątkowa uroczystość: Pani Wójt Anna Kusy - Kłos wręczyła nauczycielce przedszkola Pani Bożenie Korczyńskiej Akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Wyższy stopień awansu zawodowego - stopień nauczyciela dyplomowanego uzyskały także Panie Małgorzata Kos i  Anna Sojka-Durejko. Gratulujemy!

czytaj więcej


02 wrz
2019

INFORMACJA DOTYCZĄCA ODBIORU PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

W związku z zakończeniem prac związanych z realizacją inwestycji pn. "Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Widuchowa oraz wyposażenia stacji uzdatniania wody w Krzywinie" uprzejmie informujemy, iż w dniach 04 - 05 września 2019 r. odbędzie się odbiór końcowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

Prosimy właścicieli posesji o obecność w podanym terminie.

czytaj więcej