herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

28 sie
2020

KONFERENCJA DYREKTORÓW SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI Z TERENU POWIATU GRYFIŃSKIEGO

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja Dyrektorów szkół i przedszkoli z terenu Powiatu Gryfińskiego z Dyrektor Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryfinie Panią Wiolettą Rożko, oraz Dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty Panią Aliną Przerwą i Starszą Wizytator Panią Katarzyną Wyrobek-Korżak. Tematem konferencji było przygotowanie szkół i przedszkoli do działalności zgodnie z wytycznymi MEN i GIS.

czytaj więcej


28 sie
2020

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY. WYTYCZNE MINISTERSTWA EDUKACJI


Ministerstwo Edukacji Narodowej przed rozpoczęciem roku szkolnego przedstawiło wytyczne dotyczące bezpiecznego  powrotu uczniów do szkół w okresie pandemii koronowirusa. Oprócz wytycznych dla szkół i przedszkoli wydano również wytyczne dla uczniów i wskazówki dla rodziców oraz warianty funkcjonowania w przypadku wystąpienia zakażenia na danym terenie.

czytaj więcej


25 sie
2020

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE Z DYREKTORAMI PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

W dniu 24 sierpnia 2020 roku po raz kolejny pełniący funkcję Wójta Gminy Jerzy Sołtysiak w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie najmłodszych mieszkańców gminy spotkał się z dyrektorami szkół i przedszkoli w celu przeanalizowania sytuacji związanej z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021, w aspekcie m.in. trwającej pandemii koronawirusa.

czytaj więcej