herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

27 mar
2018

DIROW OGŁASZA NABÓR WNIOSKÓW

Dolnoodrzańska Inicjatywa Rozwoju Obszarów Wiejskich informuję, o terminie naborów wniosków z zakresu tworzenia bądź rozwoju inkubatorów przetwórstwa lokalnego produktów rolnych będących przedsiębiorstwami spożywczymi... Wnioski w ramach naboru można składać od 6 kwietnia 2018 roku do 20 kwietnia 2018 roku.

czytaj więcej


27 mar
2018

POSZUKUJĄ KANDYDATÓW NA FUNKCJĘ URZĘDNIKA WYBORCZEGO

Państwowa Komisja Wyborcza przedłużyła do dnia 6 kwietnia 2018 r. termin zgłaszania kandydatur na funkcję urzędnika wyborczego we wszystkich gminach.
Podstawowymi wymaganiami stawianymi kandydatom jest posiadanie wykształcenia wyższego oraz zatrudnienie kandydata w urzędzie obsługującym: organy administracji rządowej, samorządowej lub jednostce im podległej lub przez nie nadzorowanej.

 

czytaj więcej


26 mar
2018

UTRZYMANIE URZĄDZEŃ MELIORACJI WODNYCH

Uprzejmie informujemy, że do Wojewody Zachodniopomorskiego wpłynęło stanowisko Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z dnia 07 marca 2018 r. znak: KOA.532.1.2018 w sprawie utrzymania urządzeń melioracji wodnych.
Ze względu na niezwykle istotne kwestie tam poruszone poniżej zamieszczamy treść
pisma do pobrania.

czytaj więcej


24 mar
2018

PRZEGLĄD PIEŚNI O OJCZYŹNIE - "TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA"

Pierwszym wydarzeniem patriotycznym w Roku Jubileuszowym 2018., w którym świętujemy 100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości był Przegląd Pieśni o Ojczyźnie zorganizowany w Szkole Podstawowej w Widuchowej. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowała się ponad setka młodych wykonawców - dzieci ze wszystkich placówek oświatowych w naszej gminie - przedszkolaki z Gminnego Przedszkola, dzieci z zespołu folklorystycznego "Niezabudki", uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzywinie i Widuchowej. Wystąpił również Zespół Ludowy "Macierzanka" z Pacholąt.

Wśród widzów przybyłych na koncert mieliśmy przyjemność gościć Wója Gminy - Panią Annę Kusy - Kłos, Wicekuratora Oświaty Jerzego Sołtysiaka, dyrektorów szkół i przedszkola, radnych, strażaków z OSP, nauczycieli, rodziców i mieszkańców gminy. W przepięknej scenerii barw i symboli narodowych młodzi i dorośli wykonawcy zaprezentowali bogaty repertuar pieśni o naszej Ojczyźnie, a niepowtarzalny nastrój i podniosła atmosfera  udzieliła się wszystkim słuchaczom.

Uczestnicy przeglądu biorący udział w przepięknej patriotycznej uroczystości otrzymali z rąk Pani Wójt okolicznościowe śpiewniki, a od organizatorów pamiątkowe medale i dyplomy. Ogromne podziękowania należą się wszystkim artystom, a w szczególności opiekunom i rodzicom młodych wykonawców oraz organizatorom uroczystości. Wszyscy uczestniczący w kolejnym już spotkaniu pokoleń mogliśmy poczuć się naprawdę Dumni z Polski. Już dziś zapraszamy do udziału w cyklu imprez artystycznych i sportowych, które zaplanowaliśmy w całym roku Jubileuszu 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. To Nasze święto i dlatego nie może Nas tam zabraknąć.

fot. Urząd Gminy, Szkoła Podstawowa i Przedszkole Widuchowa

czytaj więcej