herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

03 wrz
2017

DOŻYNKI GMINNE W ŻARCZYNIE - DOSKONAŁA ORGANIZACJA I PROMOCJA MIEJSCOWOŚCI

Gminne Dożynki 2017 przeszły do histrorii jako największe od wielu lat wydarzenie w miejscowości Żarczyn. Organizacja dożynek była wielkim wyzwamiem i wyróżnieniem dla mieszkańców. Rada Sołecka na czele z Panią Sołtys Krystyną Sztuką przy wsparciu Wójt Gminy Widuchowa Pani Anny Kusy  - Kłos i ogromnym zaangażowaniu mieszkańców zorganizowała obchody Święta Plonów z ogromnym rozmachem nie zapominając o zachowaniu tradycyjnych obrzędów dożynkowych i elementów folkloru oraz dobrej zabawie. Pomocy przy organizacji dożynek nie szczędzili druhowie z OSP Krzywin i Widuchowa, którzy przygotowali teren imprezy. Jak co roku w organizację dożynek włączyły się sołectwa przygotowując przepiękne i bogate wieńce oraz stoiska promocyjne, gdzie mieszkańcy gminy i goście mogli skosztować smacznych tradycyjnych potraw. Ogromną atrakcją były potyczki sołeckie oraz wieczorne występy artystów.

czytaj więcej


03 wrz
2017

INFORMACJA O DOWOZACH SZKOLNYCH W ROKU 2017

Od 4 września 2017 r. wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/2018 rusza komunikacja regularna, a wraz z nią rozpoczną się dowozy uczniów do Szkoły Podstawowej w Widuchowej i Krzywinie oraz do Gminnego Przedszkola w Widuchowej. Komunikacja będzie funkcjonować podobnie jak w roku ubiegłym: uczniowie i przedszkolaki będą dowożeni do placówek bezpłatnie. Z autobusów mogą korzystać również inni pasażerowie po zakupieniu biletów. Komunikacja regularna odbywać się będzie w dni nauki szkolnej, z wyłączeniem świąt i ferii oraz dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW PONIŻEJ

czytaj więcej


01 wrz
2017

ŻARCZYN ZAPRASZA NA DOŻYNKI GMINNE

Trwają ostatnie przygotowania Gminnych Dożynek, na które zaprasza Żarczyn i jego mieszkańcy. Prace trwają od dawna, a cała miejscowość przybrała odświętny wygląd. Przy drogach dojazdowych do Żarczyna przejezdnych i gości witają dożynkowe dekoracje. Gospodarze dożynek z Żarczyna i Wilczych wykonali prawdziwe arcydzieła, aby zachęcić do przyjazdu i wspólnej zabawy.

czytaj więcej


29 sie
2017

ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA

Uprzejmie informujemy, że z dniem 01 września 2017 r. rozpoczyna działalność KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA powstały w wyniku połączenia Agencji Nieruchomości Rolnych i Agencji Rynku Rolnego, które przestają istnieć z dniem 31 sierpnia 2017 r. Zmiany mają na celu zmniejszenie liczby instytucji, ograniczenie kosztów ich funkcjonowania oraz poprawę jakości obsługi beneficjentów i kontrahentów.

czytaj więcej