herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

23 sty
2023

UWAGA!!! UTRUDNIENIA NA PRZEBUDOWYWANYM ODCINKU DROGI W ŻARCZYNIE

W ślad za informacją otrzymaną od firmy DANKOM Daniel Błażkiewicz informujemy, że w związku z prowadzeniem prac na zadaniu pn. „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Żarczyn na działkach nr 299 i 300 obręb Żarczyn” od dnia 25.02.2023 r. zostanie zamknięty przebudowywany odcinek drogi od km 0+000 do km 0+138 (od sklepu p.Białek do bramy wjazdowej spółki Agriza).
W związku z powyższym przejazd dla samochodów ciężarowych i sprzętu rolniczego z gospodarstwa rolnego „Agriza” będzie możliwy jedynie od strony drogi technologicznej do wiatraków od strony miejscowości Żelechowo.

czytaj więcej


20 sty
2023

UMOWA NA TRZY DROGI PODPISANA

Dziś przed południem w Żelechowie odbyło się uroczyste podpisanie umowy na przebudowę trzech dróg gminnych w miejscowościach:
- Żelechowo - droga przez wieś
- Dębogóra - droga przez wieś w stronę cmentarza
- Lubicz - droga na „spalonkę” i droga na cmentarz.
To bardzo ważny moment w historii gminy, ponieważ udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 6,7 mln.
W przetargu najniższa złożona oferta opiewała na kwotę 6,93 mln i została złożona przez firmę DANKOM z Lisiego Pola.
Na podpisanie umowy przyjechali Leszek Dobrzyński - Poseł na Sejm RP, Anna Pawlak - Regionalny Dyrektor ds. Inwestycyjnych BGK, sołtysi, radni i mieszkańcy.
Właściciel firmy DANKOM Pan Daniel Błażkiewicz poinformował, że roboty planuje zacząć od drogi w Lubiczu, a następnie w Żelechowie. Droga w Dębogórze planowana jest na rok 2024.

czytaj więcej