herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

31 paź
2017

POMOC MATERIALNA DLA POSZKODOWANYCH PO PRZEJŚCIU ORKANU GRZEGORZ.

W związku z wydarzeniami jakie miały miejsce w dniach 27-31 października br. na terenie województwa zachodniopomorskiego, sytuacji kryzysowej związanej z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi, które spowodowały liczne straty materialne w ślad za pismem Wojewody Zachodniopomorskiego uprzejmie przypominamy i informujemy, że osoby poszkodowane tymi zdarzeniami mogą starać się o bezzwrotną pomoc materialną od Rządu w wysokości do 6 tysięcy złotych, a w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia domu do 100 tysięcy złotych. Środki na ten cel zostały zabezpieczone przez Rząd w przewidzianej na ten cel rezerwie budżetu państwa.

czytaj więcej


28 paź
2017

XVI FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ - PODSUMOWANIE I WYNIKI

W sobotę 27 paździenika 2017 r. odbył się 16. Festiwal Piosenki Angielskiej EYE.  W dwóch kategoriach wiekowych wystąpiło ponad trzydziestu wykonawców- wokalistów i zespołów, którzy zachwycili nie tylko jurorów, ale także zgromadzoną publiczność wysokim poziomem artystycznym, oryginalną interpretacją i osobowością sceniczną.

Jury w skladzie: Katarzyna Buja-Kazuba, Joanna Ewa Zawłocka i Piotr Ostrowski zadecydowało o końcowej klasyfikacji Festiwalu. Grand Prix tegorocznego FPA EYE i nagrodę Wójta Gminy Widuchowa otrzymała Martyna Ćwik z Koszalina za wspaniałą interpretację piosenki Adele "When we were young". Nagrodę wręczyła laureatce wójt Anna Kusy-Kłos.

Z radością odnotowujemy też ogromny sukces naszej wokalistki z Widuchowej - II miejsce w Kategorii I wywalczyła Julia Zawadzka, która przebojowo wykonała musicalowy utwór z lat 60-tych "Feelin' good". Radości z doskonałego wyniku nie krył także Paweł Wróbel, pomysłodawca i organizator widuchowskiego festiwalu, którego Julia jest wychowanką. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


foto: Ono24.info

czytaj więcej


25 paź
2017

PRZEJAZD KOLEJOWY NA DRODZE Z KRZYWINA DO LUBICZA ZAMKNIĘTY

Informujemy mieszkańców, że w związku z wymianą nawierzchni kolejowej na przejeździe kolejowym na ul. Polnej w Krzywinie, stanowiącej ciąg drogi łączącej Krzywin z Lubiczem od dnia 30 października 2017 r. do dnia 24 listopada 2017 r. nastąpi całkowite zamknięcie w/w przejazdu kolejowego.
Objazd zostanie poprowadzony zgodnie oznakowaniem drogowym.

czytaj więcej