herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

12 cze
2018

ZAPROSZENIE NA FINAŁ MINI MUNDIALU 2018 I ŚWIATOWE DNI MORZA

W piątek 15 czerwca odbędzie się Finał Mini Mundialu, w którym wezmą udział drużyny reprezentaujące Gminę Widuchowa: Kostaryka (SP Krzywin) i Korea Południowa (SP Krzywin). Rozgrywki finałowe odbędą się na Stadionie Pogoni Szczecin im. Floriana Krygiera, początek 8.45. Zapraszamy.

czytaj więcej


11 cze
2018

"DĄB WOLNOŚCI" NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dąb Bartek to najsłynniejszy i jeden z najstarszych dębów w Polsce. Nadleśnictwo Zagnańsk, na którego terenie którego rośnie pomnikowe drzewo, wpadło na pomysł specjalnego uczczenia zbliżającej się rocznicy. Przekazało chętnym placówkom kultury i oświaty z całego kraju sadzonki, które wyrosły z nasion Dębu Bartek.

czytaj więcej


09 cze
2018

WIELKIE BIEGANIE W WIDUCHOWEJ DLA UCZCZENIA 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 8 czerwca na bieżni lekkoatletycznej Szkoły Podstawowej w Widuchowej zorganizowano Dzień Sportu, który był jedną z cyklu imprez w ramach obchodów 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Roku Jubileuszowym 2018.

Przez 8 godzin od 9.00 do 17.00 wokół boiska orlik biegali uczniowie, rodzice i nauczyciele, a po południu do sztafety dołączyli również mieszkańcy Widuchowej, przedstawiciele stowarzyszeń, sympatycy nordic walking - wszycy zjednoczeni pod hasłem: Biegamy dla Niepodległej.

czytaj więcej


09 cze
2018

SAMORZĄDOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień Sportu w Widuchowej zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęty z rana przez biegaczy zakończył Turniej Piłki Siatkowej dla dorosłych i młodzieży, w którym zmierzyły się amatorskie drużyny kobiet i mężczyzn. W miłej atmosferze zmierzyły się ze sobą w sportowej rywalizacji drużyny kobiece: Nauczycielki i pracownice Urzędu Gminy z Wójt Anną Kusy - Kłos na czele. Do rozgrywek przystąpiły cztery męskie drużyny: Nauczyciele, Samorządowcy oraz dwie amatorskie drużyny Widuchowa 1 i Widuchowa 2, które w turnieju reprezentowały Spółkę ARMAROL z Lubiczyna i rodzinną firmę DEGAT - Domy drewniane z Krzywina.

Integracyjny turniej zorganizowała Szkoła Podstawowa i Urząd Gminy w Widuchowej. Wszyscy uczestnicy byli zwyciężcami i z rąk Pani Wójt Anny Kusy - Kłos i Dyrektora Stanisława Domaradzkiego otrzymali na zakończenie rozgrywek  pamiątkowe dyplomy.

czytaj więcej