herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

27 kwi
2017

PUBLIKACJA MSWiA PT. „BIAŁO-CZERWONA”

Szanowni Państwo przypadający 2 maja Dzień Flagi to dobry moment, by zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej. Wskazówki zawiera publikacja pt. „Biało-Czerwona” opracowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 32 stronicowa bogato ilustrowana, bezpłatna książeczka jest dostępna na stronie www.mswia.gov.pl.  Każdy może ją przeczytać, pobrać i wydrukować ze strony internetowej.

czytaj więcej


24 kwi
2017

WOJEWÓDZKI ZJAZD ZWIĄZKU OSP RP WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

W dniu 22 kwietnia w Policach odbył się IV Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Zachodniopomorskiego, podczas którego podsumowano działalność Oddziału i wybrano nowe władze. W zjeździe uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich i krajowych Związku z Prezesem Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemarem Pawlakiem oraz delegaci powiatów na Zjazd Wojewódzki. Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego reprezentował Wicemarszałek Jarosław Rzepa.

W wyniku przeprowadzonych wyborów czwórka delegatów z naszego powiatu będzie pełnić nowe ważne funkcje w Związku:
V-ce Prezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego został dh Paweł Trzaskoś z Trzcińska Zdroju, a funkcję Sekretarza pełnić będzie dh Anna Kusy-Kłos z Widuchowej.

Delegatem na Zjazd Krajowy Związku został dh Adam Cybort z Mieszkowic, a dh Henryk Jakubowski z Cedyni wszedł w skład Sądu Honorowego.

czytaj więcej


21 kwi
2017

NADCHODZĄCY JARMARK WIDUCHOWSKI Z KOLEJNYMI MEGA ATRAKCJAMI

Tegoroczny Jarmark Widuchowski odbędzie się w dniach 23 i 24 czerwca 2017 r. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i miłych gości. Podczas "Wieczoru z Gwiazdami", który rozpocznie się w sobotę 24 czerwca o godz. 19.30 i potrwa do godz. 00.30 wystąpią dla Państwa Gwiazdy: DEFIS, AFTER PARTY i SHANTEL.

Podczas dwóch dni festynu w Widuchowej będzie rozbrzmiewała różnorodna muzyka, przy której bawić się może każdy niezależnie od wieku. Oprócz koncertu Gwiazd Wieczoru i występów artystycznych przygotowujemy dla Państwa moc niekonwencjonalnych i niezapomnianych atrakcji. Kolejny raz w piątek wieczorem i w sobotę przed południem organizujemy festyn rodzinny nad brzegiem naszej pięknej Odry. Serdecznie Zapraszamy!

czytaj więcej


14 kwi
2017

RELACJA Z LOSOWANIA DRUŻYN DO 8. EDYCJI MINI MUNDIALU


Gmina Widuchowa wśród 8 gmin województwa zachodniopomorskiego, które przystąpiły do 8 już edycji Mini Mundialu 2017.
9 kwietnia wszyscy zainteresowani spotkali się w Szczecinie, by dokonać uroczystego losowania grup eliminacyjnych. Przydział „mundialowych” drużyn odbył się w doskonale znanej sympatykom piłki nożnej Football Arenie. To właśnie tutaj na specjalnie przygotowanej scenie zainaugurowano tegoroczny turniej. Naszą Gminę reprezentowali Wójt Gminy Widuchowa Pani Anna Kusy-Kłos i dwoje dzieci z Zespołu Szkół w Widuchowej Jagoda  Łowicka i Bartłomiej Merski.

czytaj więcej