herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

11 wrz
2019

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT NA „ZAKUP FABRYCZNIE NOWYCH WOZÓW STRAŻACKICH DLA JEDNOSTEK OSP W WIDUCHOWEJ I KRZYWINIE”.

Zamawiający – OSP Krzywin zaprasza do złożenia oferty w postępowaniu, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego o wartości wyższej niż kwoty, określone w przepisach, wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy PZP na „Zakup fabrycznie nowych wozów strażackich dla jednostek OSP w Widuchowej i Krzywinie”.

Wszystkie informacje i dokumenty dotyczące niniejszego postępowania znajdują się pod linkiem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/255218

czytaj więcej


10 wrz
2019

NOWY POMARAŃCZOWY RENAULT MASTER W ZGK W WIDUCHOWEJ

Pracownicy ZGK Widuchowa odetchnęli z ulgą. Skończyły się problemy ze starym awaryjnym samochodem, który utrudniał codzienną pracę, a ostatnio częściej był w remoncie niż w terenie. Od teraz na awarie będą wyjeżdżać nowym specjalnie przygotowanym Renault Masterem. Dzięki wspólnym staraniom i pomocy radnych gminy, wójta i skarbnika udało się zabezpieczyć w budżecie gminy potrzebne fundusze i zakupić fabrycznie nowy samochód. Samochód kosztował ponad 120 tys. zł. - dotacja gminy wyniosła 110 tys. złotych.

Zdaniem wójt Anny Kusy - Kłos gmina zdecydowała się zakupić samochód mimo potężnych wydatków m.in na budowę oczyszczalni, bo to część całościowego planu porządkowania ZGK i infrastruktury gminy. W tym roku realizowana jest inwestycja modernizacji oczyszczalni ścieków w Widuchowej, co pomoże zachować czyste środowisko, a od kilku miesięcy ścieki wozi zmodernizowany beczkowóz, co znacznie skróciło oczekiwanie na wywóz nieczystości z terenów nieskanalizowanych. Teraz Zakład dysponować będfzie nowym samochodem przeznaczonym do wyjazdów na awarie.

   

- Nareszcie koniec z codziennym reanimowaniem złomu - ocenia dyr. ZGK Zbigniew Pankiewicz - bardzo dziękuję radnym i pani wójt, że wsparli zakład. Taka pomoc jest nam potrzebna, bo aktualnie wydajemy dziesiątki tysięcy zł na naprawę sieci wodociągowej, stacji uzdatniania wody i przepompowni. To jest nasz priorytet by utrzymać dostawy wody i odbiór ścieków. 

Nowy samochód ZGK to przede wszystkim ukłon w stronę mieszkańców, bo dzięki niemu pracownicy zakładu szybciej dotrą na miejsce awarii i sprawniej zadbają o porządek w Widuchowej.

czytaj więcej


09 wrz
2019

DZIEŃ SENIORA W WIDUCHOWEJ

W niedzielę 8 września 2019 r. w Szkole Podstawowej w Widuchowej odbyły się uroczyste obchody Dnia Seniora. Spotkanie, w którym wzięli udział najstarsi mieszkańcy Widuchowej zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Widuchowej oraz Rada Sołecka Sołectwa Widuchowa w ramach "Programu Społecznik na lata 2019-2021".

Podczas uroczystego spotkania dla uczestników w programie artystycznym zaprezentowali się młodzi wykonawcy z Widuchowej: Dziecięcy zespół folklorystyczny Niezabudki przedstawił najpopularniejsze, znane wszystkim piosenki ludowe. Przed publicznością wystąpili również utalentowani uczniowie Szkoły Podstawowej w Widuchowej: wokalistka Lena Wilk oraz grający na flecie Jakub Trojanowski.

   

Gościem specjalnym był znany gryfiński artysta Tadek Wasilewski, który wystąpił z przepięknym koncertem wokalno - instrumentalnym. Mistrzowskie wykonanie znanych standardów i nastrojowe brzmienie harmonijki ustnej i fletni pana na długo pozostaną w pamięci słuchaczy. Gromkie brawa i bisy świadczą o tym, że repertuar i wykonanie bardzo się podobały wszystkim obecnym na koncercie.

  

W spotkaniu wzięli udział druhowie z jednostki OSP w Widuchowej, którzy wystąpili z pogadanką i pokazem udzielania pierwszej pomocy. Przedstawiciel Posterunku Policji Widuchowa - Banie opowiedział w jaki sposób przestępcy próbują dokonać oszustwa i wyłudzeń, których ofiarą padają osoby starsze oraz udzielił wskazówek jak rozpoznać zagrożenie i jak postępować przy próbie oszustwa.

  

Popołudnie upłynęło w miłej, przyjemnej atmosferze, była okazja spotkać się ze znajomymi, porozmawiać przy kawie i herbacie, skosztować przepysznych ciast. Organizatorzy dla każdego przygotowali okolicznościowy upominek, a szczególnie wyróżnili najstarszych mieszkańców Widuchowej, którzy przybyli na uroczystość Dnia Seniora.

  

Wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy - Kłos życzyła wszystkim Seniorom dużo zdrowia i pogody ducha oraz podziękowała za tak liczne przybycie na uroczystość. Podziękowała gorąco organizatorom, a w szczególności Radzie Sołeckiej Sołectwa Widuchowa i Pani Sołtys Ewie Adamiak, druhom z OSP Widuchowa, Panu Dyrektorowi Pawłowi Wróblowi i pracownikom Szkoły Podstawowej w Widuchowej oraz wszystkim, którzy okazali pomoc w przygotowaniu wspaniałej  uroczystości Dnia Seniora w Widuchowej. Obecni na spotkaniu Seniorzy wyrazili życzenie, aby dzisiejsze wydarzenie wpisać na stałe w gminny kalendarz imprez i uroczystości.

  

czytaj więcej