herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

13 wrz
2023

OSTRZEŻENIE PRZED BURZAMI Z GRADEM

Uwaga mieszkańcy i osoby przebywające na terenie gminy Widuchowa. Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW ostrzegamy przed możliwością wystąpienia burz  z gradem.
Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 07:30 dnia 13.09.2023 r. do godz. 07:30 dnia 14.09.2023 r.
Przebieg zdarzenia: Prognozowane są burze z opadami deszczu 20-35 mm lub porywami wiatru o prędkości 70-85 km/h. Lokalnie opady gradu.
Stopień zagrożenia 1 (w 3-stopniowej skali).

czytaj więcej


07 wrz
2023

NOWY DIZAJN LUBICKIEGO PRZYSTANKU

Kolejny świetny pomysł na to, by przestrzeń publiczna wzbogaciła się o niebanalną atrakcję. Tym razem w Lubiczu stara wiata przystankowa została pomalowana przez artystkę Ania Wojszel wg pomysłu sołtyski Lubicza Moniki Niedźwieckiej. Porządkowaniem terenu i przygotowaniem powierzchni do malowania zajęli się mieszkańcy zgromadzeni wokół rady sołeckiej i koła gospodyń.
Prócz motywów roślinnych i ptasich można dostrzec kościół, pałac oraz nieistniejący młyn z wiatrakiem. Przystanek będzie pełnił także funkcję witacza dla wszystkich przejeżdżających.
To już kolejny przystanek w naszej gminie, który wzbudzi zachwyt i z pewnością nie ostatni

czytaj więcej


07 wrz
2023

INFORMACJA O TERMINIE POSIEDZENIA KOMISJI SAMORZĄDU I OŚWIATY RADY GMINY WIDUCHOWA

W dniu 12 września 2023 r. o godz. 9.00 w Urzędzie Gminy Widuchowa, ul.Grunwaldzka 8 (sala konferencyjna) odbędzie się posiedzenie Komisji Samorządu i Oświaty Rady Gminy Widuchowa.

Tematyka:
Realizacja zadań gminy związanych ze zbiorowym zaopatrzeniem w wodę, zapoznanie się ze stanem technicznym infrastruktury stacji uzdatniania wody oraz z inwestycjami zrealizowanymi w roku 2022 – posiedzenie wyjazdowe.

czytaj więcej