herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

03 paź
2019

PREMIERA FILMU PROFILAKTYCZNEGO "HEJT".

2 października b.r. w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie odbyła się premiera filmu profilaktycznego "HEJT". Film został zrealizowany na podstawie scenariusza, który zwyciężył w II edycji konkursu zorganizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Gryfinie, a skierowanego do wszystkich placówek dydaktycznych.
Zwycięski scenariusz napisała uczennica Szkoły Podstawowej w Krzywinie - Nikola Wojtasik, której serdecznie jeszcze raz gratulujemy. Należy tu nadmienić, że również w ubiegłym roku (w I edycji konkursu) zwycięski scenariusz napisała inna uczennica Szkoła Podstawowa w Krzywinie - Julia Prahl.
W premierze filmu udział wzięli: Starosta Gryfiński Wojciech Konarski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie nadkom. Radosław Purtak, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie asp. szt. Grzegorz Klimek, Wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy-Kłos, a także przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie asp. Ewelina Brzezińska, reżyser filmu Przemysław Kaweński, Wiceprezes Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego Łukasz Kamiński oraz aktorzy, którzy wzięli udział w filmie, uczniowie Szkoły w Krzywinie wraz ze swoimi nauczycielami.
Jeszcze raz gratulujemy i liczymy na kolejny sukces w kolejnej edycji konkursu.

Źródło zdjęć: http://gryfino.policja.gov.pl/

czytaj więcej


27 wrz
2019

PRZERWA W KURSOWANIU AUTOBUSÓW

W ślad za pismem Starostwa Powiatowego w Gryfinie Nr KM.7140.3.2019.UP informujemy mieszkańców, że od 1 listopada 2019 r. przewozy na linii komunikacyjnej Gryfino-Pacholęta-Marwice-Gryfino nie będą wykonywane.

czytaj więcej


19 wrz
2019

DOFINANSOWANIE NA PRZEBUDOWĘ ULICY MICKIEWICZA W WIDUCHOWEJ

Przebudowa ulicy Mickiewicza w Widuchowej na odcinku od ulicy Szkolnej do ulicy Krasickiego powoli staje się faktem. Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryfinie Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji w Widuchowej w wysokości 318 427,34 zł z Funduszu Dróg Samorządowych.
Całkowity koszt przedsięwzięcia to 398 034,18 zł, z czego 20% stanowi wkład własny Gminy Widuchowa w wysokości 79 606,84 zł.

czytaj więcej