herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

31 maj
2019

MINI-MUNDIAL 2019 W WIDUCHOWEJ

W dniu 31 maja o godzinie 8.30 w Widuchowej na obiektach sportowych w szkole Podstawowej w Widuchowej rozpoczął się turniej eliminacyjny 10. edycji MINI-MUNDIALU. Turniej organizuje Stowarzyszenie "Sports Academy" ze Szczecina pod kierunkiem Grzegorza Matlaka we współpracy z Gminą Widuchowa, Szkołą Podstawową w Widuchowej i Radami Rodziców ze szkół w Widuchowej i Krzywinie.

Uroczystego otwarcia Turnieju połączonego z Gminnymi obchodami Dniem Dziecka dokonali Wójt Anna Kusy-Kłos i Stanisław Domaradzki - dyrektor Szkoły Podstawowej w Widuchowej. Po rozgrzewce poprowadzonej przez Marcina Tylutkiego rozpoczęły sie zmagania sportowe. Finałowy mecz zaplanowano na godz. 14.30.  Podsumowanie turnieju i wręczenie nagród nastąpi ok. godz. 15.00.

czytaj więcej


27 maj
2019

SKUTECZNA ODBUDOWA ZNISZCZONEGO BOCIANIEGO GNIAZDA W KRZYWINIE.

23 maja we wczesnych godzinach porannych na ul.Królewieckiej w Krzywinie zawaliło się stare, spróchniałe drzewo na którym znajdowało się bocianie gniazdo. Upadku z tak dużej wysokości niestety nie wytrzymały jajka z pisklętami. Dorośli rodzice przez cały czas przesiadywali na pobliskich dachach i latali po okolicy. Stąd szybka wspólna akcja i już drugiego dnia obok zwalonego drzewa stał podwójny słup z bocianią platformą i nadzieją, że ocalałe dorosłe bociany zasiedlą to lokum i uwiją na przyszłość nowe gniazdo.

Dziś już wiemy, że bociany przysiadają na platformie i próbują odbudować gniazdo, co było celem wszystkich biorących udział w przedsięwzięciu.

czytaj więcej