herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

22 maj
2022

PODSUMOWANIE AKCJI KRWIODAWSTWA

Podczas zorganizowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną w Krzywinie i Urząd Gminy Widuchowa akcji krwiodawstwa, która odbyła się w sobotę 21 maja 2022 r. na terenie remizy OSP w Krzywinie do Mobilnego Punktu Poboru Krwi zgłosiło się 31 osób, krew oddało 24. Łącznie oddano 10 800 ml pełnowartościowej krwi. Wszystkim, którzy znaleźli czas i chęć by podzielić się odrobiną siebie, by ratować i wspierać potrzebujących w imieniu organizatorów bardzo serdecznie dziękujemy.

czytaj więcej


21 maj
2022

ROZBUDOWA OCZYSZCZALNI Z REKORDOWĄ DOTACJĄ

„Rozbudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Widuchowa" w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to przełomowe wydarzenie w historii gminy, która na to zadanie pozyskała dotację w wysokości 95% kosztów inwestycji, czyli 4 mln 750 tys. złotych!!!
Dzięki temu ten strategiczny obiekt zyska funkcjonalność, która pozwoli myśleć o dalszym kanalizowaniu gminy.

czytaj więcej


21 maj
2022

PODPISANIE UMOWY NA MODERNIZACJĘ NAWIERZCHNI

20 maja Wójt Gminy Paweł Wróbel podpisał umowę na modernizację nawierzchni w Parku Mieszka I w Widuchowej. Zadanie będzie dotyczyło wykonania nakładki asfaltowej w Parku Mieszka I, fragmentu ul. Szkolnej i ul. Żeromskiego do ul. Bulwary Rybackie (projekt w galerii zdjęć).
W postępowaniu przetargowym zgłosiła się tylko jedna firma - DANKOM z Lisiego Pola i z jej właścicielem Panem Danielem Błażkiewiczem podpisano umowę.
Prace mają zostać zakończone w ciągu 3 miesięcy.

czytaj więcej


20 maj
2022

UWAGA !! WODA Z UJĘCIA W ŻELECHOWIE JEST JUŻ PRZYDATNA DO SPOŻYCIA

Zakład Gospodarki Komunalnej w Widuchowej zawiadamia odbiorców wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę z SUW Żelechowo, iż ustąpiły przyczyny poprzednich komunikatów z dnia 18 i 19 maja 2022 r. w sprawie braku przydatności wody do spożycia.

Wyniki analiz próbek wody wykazały, że WODA JEST PRZYDATNA DO SPOŻYCIA.. 

czytaj więcej