herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

14 kwi
2019

10 LAT MINI MUNDIALU - LOSOWANIE DRUŻYN DO JUBILEUSZOWEJ EDYCJI TURNIEJU

W dniu 13 kwietnia 2019 r. na stadionie KS "Pogoń" w Szczecinie zainaugurowano 10. Jubileuszową edycję Turnieju Piłki Nożnej "MINI MUNDIAL", który w 2010 roku po raz pierszy zorganizował Grzegorz Matlak ze Stowarzyszeniem SPORTS ACADEMY. Mini Mundial to prawdziwe sportowe święto dzieci i młodzieży i prawdziwe wyzwanie. Turniej organizowany jest dwuetapowo: I etap to  runda eliminacji rozgrywanych w poszczególnych gminach, a II etap to Wielki Finał z udziałem zwycięzców rundy eliminacyjnej.

Gmina Widuchowa rozpoczęła przygodę z Mini Mundialem w roku 2015, w tym roku nasi młodzi piłkarze wystąpią w turnieju już po raz piąty. W sobotę odbyło się uroczyste losowanie barw narodowych drużyn biorących udział w Mini Mundialu. Na uroczystości Gminę Widuchowa reprezentowała Wójt Pani Anna Kusy - Kłos.

 

Kolejny raz szczęście dopisało naszym drużynom, które zarówno w grupie młodszej, jak i w starszej wystąpią w barwach biało-czerwonych. Oprócz Polski drużyny z Widuchowej, Krzywina i Schwedt reprezentować będą: Walię, Danię, Francję, Chorwację i Argentynę (grupa młodsza) oraz Bośnię i Hercegowinę, Portugalię, Urugwaj, Szwajcarię i Senegal (grupa starsza).

Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości - przedstawiciele gmin uczestniczących w turnieju, sportowcy, działacze, sympatycy, sponsorzy, przedstawiciele mediów i przyjaciele Mini Mundialu,  nie zabrakło również Jubileuszowego tortu. Gratulujemy wspaniałej imprezy i życzymy kolejnych okrągłych rocznic.

 

Fot. Robert Stachnik (mini-mundial.pl)

czytaj więcej


12 kwi
2019

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH ODBĘDZIE SIĘ ZGODNIE Z HARMONOGRAMEM CKE

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od dyrektorów szkół podstawowych z Widuchowej i Krzywina akcja strajkowa w placówkach będzie kontynuowana od poniedziałku 15 kwietnia.

Informujemy Uczniów klasy 8 i Rodziców, że w Szkole Podstawowej w Widuchowej i Szkole Podstawowej w Krzywinie egzamin ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z harmonogramem CKE w dniach 15, 16 i 17 kwietnia 2019 r.

Autobusy szkolne będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy, a dla uczniów korzystających z dożywiania będą wydawane obiady.

HARMONOGRAM EGZAMINU

  • 15 kwietnia (poniedziałek) – egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Początek testu o godzinie 9:00.
  • 16 kwietnia (wtorek) – egzamin ósmoklasisty z matematyki. Początek tekstu o godzinie 9:00.
  • 17 kwietnia (środa) – egzamin ósmoklasisty z języka obcego. Początek testu o godzinie 9:00.

czytaj więcej


05 kwi
2019

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW W SPRAWIE ORGANIZACJI PRACY PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

W dniu dzisiejszym 5 kwietnia 2019 r. odbyło się spotkanie Kuratora Oświaty z przedstawicielami organów prowadzących szkoły w związku ze zbliżającym się terminem egzaminów zewnętrznych - gimnazjalnego i ósmoklasisty oraz sytuacją związaną z toczącym się sporem zbiorowym organizacji związkowych zrzeszających nauczycieli z Rządem i zapowiadanym na dzień 8 kwietnia 2019 r. strajkiem.

Informujemy, iż zajęcia w szkołach i dowozy nie będą odwołane.

Jednocześnie informujemy, iż w związku z planowaną akcją strajkową w placówkach oświatowych naszej gminy może dojść do sytuacji, w której instytucje te nie będą w stanie spełniać swoich zadań w zakresie prowadzenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych.

W przypadku, gdy nie będzie możliwości prowadzenia zajęć lekcyjnych w szkołach, zostaną zorganizowane zajęcia świetlicowe. Jeżeli liczba uczniów będzie większa od dopuszczalnej, nie będzie możliwości objęcia opieką wszystkich dzieci.

Wobec powyższego prosimy o rozważenie możliwości zapewnienia dzieciom opieki we własnym zakresie.

W dalszym ciągu prosimy Rodziców o śledzenie na bieżąco komunikatów na stronie Urzędu Gminy Widuchowa, stronach szkół i przedszkola.

czytaj więcej