herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

07 sie
2018

PRZETARG NA BUDOWĘ PIĘCIU OBIEKTÓW SPORTOWO - REKREACYJNYCH "OSA" OGŁOSZONY

Gmina Widuchowa ogłosiła w dniu 07 sierpnia 2018 r. przetarg na budowę pięciu obiektów sportowo-rekreacyjnych OSA w miejscowościach Lubicz, Czarnówko, Marwice, Żarczyn i Widuchowa. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 24 sierpnia 2018 r. o godz. 12.00.

Otwarte Strefy Aktywności to ogólnodostępne bezpłatne strefy sportowo-rekreacyjne, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych. To obiekty infrastrukltury sportowo- rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym, które w sposób znaczący podniosą stetykę przestrzeni publicznej i poprawią jakość życia mieszkańców.

OSA w wariancie podstawowym (Lubicz, Czarnówko, Marwice, Żarczyn) zawierać będzie następujące elementy wyposażenia: siłownię plenerową składającą się z 6 urządzeń do ćwiczeń: rower, wahadło +odwodziciel, biegacz, orbitrek, wioślarz, narciarz oraz strefę relaksu w postaci 4 siedzisk, stolika do gry w szachy. Dodatkowo zostaną umieszczone kosze na śmieci oraz wykonane nasadzenia.

OSA w wariancie rozszerzonym (Widuchowa) zawierać będzie następujące elementy wyposażenia: siłownię plenerową składającą się z 9 urządzeń do ćwiczeń: rower, wahadło + odwodziciel, biegacz, orbitrek, wioślarz, narciarz, platforma do balansowania, czworokąt sprawnościowy, zestaw sprawnościowy Mały skaut oraz strefa relaksu w postaci 4 siedzisk, stolika do gry w szachy. Dodatkowo zostaną umieszczone kosze na śmieci oraz wykonane nasadzenia. 


Wczesniejsze artykuły:
Gmina Widuchowa otrzymała dofinansowanie z MInisterstwa Sportu i Turystyki 
Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy OSA

czytaj więcej


06 sie
2018

WIDUCHOWSKIE BIAŁE ŁABĘDZIE CZEKAJĄ NA SWOICH WŁAŚCICIELI

Białe Widuchowskie Łabędzie - gotowe, wypalone, pokryte szkliwem figurki wykonane z gliny podczas Warsztatów ceramicznych w czasie tegorocznego Jarmarku Widuchowskiego czekają na właścicieli. Gotowe wyroby można odebrać w Urzędzie Gminy Widuchowa w pok. 08 (parter) w dni robocze w godz. od 7.15 do 15.15.

Prace są piękne i niepowtarzalne, a wykonane samodzielnie z pewnością będą powodem do dumy i satysfakcji dla ich twórców. Zapraszamy. 

Warsztaty prowadziła Małgorzata Małecka właścicielka pracowni Ceramika Hand Made Art w Zatoni Dolnej. Tematem przewodnim warsztatów był łabędź znajdujący się na logo Gminy Widuchowa. Uczestnicy warsztatów formowali z gliny figurki łabędzi, które następnie pojechały do Zatoni i zostały wypalone w piecu ceramicznym oraz poddane dalszym zabiegom, po których stały się gotowym wyrobem. Efekty możemy zobaczyć na fotografiach poniżej.

  

czytaj więcej


02 sie
2018

PLAC ZABAW W ŻELECHOWIE POWSTANIE JESZCZE W SIERPNIU

W Żelechowie do końca sierpnia b.r. ma stanąć nowy plac zabaw. Środki finansowe na inwestycję pochodzą z funduszu sołeckiego Sołectwa Żelechowo i budżetu gminy na 2018 r. Zgodnie z ofertą i podpisanym w dniu 01 sierpnia 2018 r. przez Wójt Annę Kusy - Kłos zleceniem, wykonawca zakupi, dostarczy i zamontuje na wyznaczonym miejscu obok budynku świetlicy w Żelechowie zestaw placu zabaw "Mikołaj" - 4, huśtawkę wahadłową dwuosobową, huśtawkę "Bocianie gniazdo" i bujak na sprężynie "Koń". Wszystkie elementy placu zabaw posiadają wymagane atesty, wykonawca udziela 24 miesięcznej gwarancji.

Plac zabaw w Żelechowie to szósty z kolei plac, który powstanie w gminie Widuchowa w okresie wakacyjnym. To współne przedsięwzięcie sołectw i gminy, którego celem jest wymiana starych placów zabaw na nowe - bezpieczne, funkcjonalne i przede wszystkim bardziej trwałe, niż wcześniejsze konstrukcje.


  

czytaj więcej