herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

14 lis
2017

UROCZYSTE SPOTKANIE MIESZKAŃCÓW Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGOŚCI W WIDUCHOWEJ

Już po raz drugi z inicjatywy Pani  wójt Anny Kusy - Kłos w piątek 10 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Widuchowej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Niepodległości. Na zaproszenie Pani wójt licznie przybyli mieszkańcy gminy Widuchowa wraz z rodzinami, a wśród nich przedstawiciele najstarszego pokolenia, emeryci, Sybiracy, radni, sołtysi, nauczyciele, strażacy. Uroczystą wieczornicę rozpoczęło wprowadzenie sztandarów szkoły, jednostek OSP i Terenowego Koła Sybiraków w Widuchowej oraz odśpiewanie Hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Pani wójt, która powitała przybyłych zaproszonych gości dziękując Im za włączenie się poprzez osobisty udział w obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Okolicznościową inscenizację, na którą złożyły się wiersze i pieśni patriotyczne przygotowali uczniowie szkoły, a towarzyszył im występ dziecięcego zespołu ludowego "Niezabudki". Po pięknym występie dzieci w nastrojowej i uroczystej atmosferze, który poruszył wszystkich uczestników spotkania, rozpoczęło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie muzyków Kapeli Mieszkowickiej. Gminne obchody Święta Niepodległości były okazją do wielu miłych spotkań mieszkańców oraz wyrazem patriotyzmu i zjednoczenia się młodego i starszego pokolenia wokół wspólnych wartości, jakimi są wolność, niepodległość i troska o dobro Ojczyzny.

czytaj więcej


14 lis
2017

GMINA WIDUCHOWA W PLEBISCYCIE GŁOSU - "GMINA NA SZÓSTKĘ"

Z początkiem listopada 2017 r. ruszyła tegoroczna edycja plebiscytu organizowanego przez Głos Dziennik Pomorza pod nazwą "Gmina na Szóstkę", w której wyłonione zostaną najatrakcyjniejsze gminy w naszym województwie. Gmina Widuchowa bedzie rywalizować w dwóch kategoriach: Gmina przyjazna środowisku i przyjazna turystom. Nasze położenie geograficzne, walory przyrodnicze, zabytki oraz realizowane i planowane działania w dziedzinie inwestycji proekologicznych i przyjaznych środowisku przemawiają za tym, aby ubiegać się o ten zaszczytny tytuł - Gminy na 6. Laureatów plebiscytu wyłoni powołana Kapituła, która ogłosi wyniki w dniu 7 grudnia 2017 r. w Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki podczas uroczystej gali Nasze Dobre z Pomorza Zachodniego.

czytaj więcej


14 lis
2017

ODSŁONIĘCIE PAMIĄTKOWEJ TABLICY W PACHOLĘTACH

W dniu 11 listopada b.r. uroczyście odsłonięto tablicę upamiętniającą pierwszych osadników przybyłych po wojnie do miejscowości Pacholęta w gminie Widuchowa. Uroczystość poprzedziła Msza św. w  kościele filialnym w Pacholętach, w której uczestniczyli mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych z gospodarzem Gminy- Panią Wójt Anną Kusy-Kłos oraz zaproszeni goście. W czasie Mszy św. swoje poczty sztandarowe wystawiły jednostki OSP z Widuchowej, Ognicy i Krzywina, Szkoła Podstawowa w Widuchowej, Związek Sybiraków i Liga Obrony Kraju z Gryfina. Uroczystości uświetnił udział orkiestry dętej Zespołu Elektrowni Dolna Odra, chóru Cantate Deo z Bań oraz zespołu ludowego Macierzanka z Pacholąt. Pamiątkową tablicę ufundowało Stowarzyszenie "Wspólnota Polska".

czytaj więcej


13 lis
2017

ZMIANA SIEDZIBY STOWARZYSZENIA DIROW

Informujemy, iż z dniem 1 listopada 2017 r. nastąpiła zmiana siedziby Stowarzyszenia Dolnoodrzańska Inicjatywa Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Wszystkich zainteresowanych pozyskaniem informacji nt. dotacji na obszary wiejskie, zapraszamy na ul. Flisaczą 43 II p. (budynek MBM2)"

czytaj więcej