herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

08 maj
2019

DO 15 MAJA 2019 r. WNIOSKI O PRZYZNANIE PŁATNOŚCI BEZPOŚREDNICH DLA ROLNIKÓW - KOMUNIKAT ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że w roku 2019. rolnicy składają wnioski o przyznanie płatności obowiązkowo przez internet, za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

Przypominamy, że wniosek o przyznanie płatności wraz z wymaganymi załącznikami (dokumentami), w tym wypełnionym materiałem graficznym, składa się od 15 marca do 15 maja 2019 r.

Wszelkie Informacje dotyczące eWniosku dostepne są
- w Punktach Informacyjnych w Biurach Powiatowych Zachodniopomorskiego OR ARiMR,
- na stronie internetowej www.arimr.gov.pl,
- pod bezpłatnym numerem infolinii 800-38-00-84.

czytaj więcej


30 kwi
2019

„NIEPODLEGŁA – MOJA FLAGA”.

Dla historii polskiej flagi rok 2019 jest wyjątkowy. 2 maja obchodzimy 15-lecie uchwalenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a 1 sierpnia setną rocznicę uchwalenia przez Sejm Ustawodawczy niepodległej Polski ustawy o godle i barwach Rzeczypospolitej Polskiej. To nie jedyne rocznice, które na stałe wpisały się w historię Polski. 1 maja będziemy obchodzić 15. rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej, a dwa dni później Święto Konstytucji 3 maja. Warto uczcić te trzy majowe świąteczne dni wywieszając polską flagę.

czytaj więcej


25 kwi
2019

PUNKT POCZTOWY W BUDYNKU URZĘDU GMINY OTWARTY DLA MIESZKAŃCÓW

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniu dzisiejszym 25 kwietnia 2019 r. otwarty został Punkt Pocztowy w Widuchowej. Placówka mieści się w budynku Urzędu Gminy w Widuchowej przy ul. Grunwaldzkiej 8 i świadczyć będzie usługi pocztowe, finansowe oraz umożliwi odbiór przesyłek awizowanych.

Uwzględniając potrzeby mieszkańców, w jednym dniu w tygodniu placówka będzie czynna w godzinach popołudniowych: poniedziałek - od godz. 13.00 do godz. 20.00. W pozostałe dni tygodnia (wtorek - piątek) Punkt pocztowy będzie otwarty w godzinach od 8.30 do 15.00.

   

Wójt Anna Kusy - Kłos jest przekonana, że uruchomiona placówka spełni oczekiwania mieszkańców gminy oraz działających na jej terenie instytucji. Pragnie przy tym w sposób szczególny podziękować władzom Poczty Polskiej, które ze zrozumieniem przyjęły inicjatywę Wójta i Radnych Gminy Widuchowa i doprowadziły do satysfakcjonującego obie strony porozumienia. Dzięki wspólnym staraniom od dzisiaj w Gminie Widuchowa działa placówka pocztowa, na którą długo czekali wszyscy mieszkańcy.

czytaj więcej