herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

28 lut
2023

SPOTKANIE ANIMACYJNE - MIKRODOTACJE LOKALNE PRZEDSIĘWZIĘCIA FIO

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie animacyjne w ramach projektu grantowego, które odbędzie się 07 marca 2023 r. (wtorek) o godz. 16.30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Widuchowa, ul. Grunwaldzka 8, 74-120 Widuchowa.

Podczas spotkań z animatorami będzie można zapoznać się m.in. z regulaminem, terminami naborów, metodyką pisania projektów. Zapraszamy zainteresowane organizacje oraz grupy nieformalne.

czytaj więcej


24 lut
2023

GALERIA URZĘDOWA OTWARTA

„Galeria urzędowa” to pomysł, który dziś zainaugurowała wystawa pn. „Dawne stemple pocztowe jako element historii Gryfina, Trzcińska-Zdroju i Widuchowej”. Wystawa została opracowana przez trzech autorów: Tadeusza Kołuckiego (Trzcińsko-Zdrój, Gryfino), Henryka Tabakę (Gryfino) i Janusza Kulkę (Widuchowa). Regionalia, które znalazły się na wystawie pochodzą ze zbiorów własnych autorów i Biblioteki Publicznej w Gryfinie.
Na kilkunastu tablicach wyeksponowanych w holu i na piętrach urzędu prezentowane są archiwalne zdjęcia urzędów pocztowych, znaczki, koperty ze znaczkami i stemplami z różnych okresów.
Ekspozycję można oglądać w Urzędzie Gminy Widuchowa w dni powszednie od 7.15 do 15.15.

czytaj więcej