herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

25 lip
2022

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE W SPRAWIE PRZEBUDOWY DROGI

W poniedziałkowe przedpołudnie 25 lipca w świetlicy wiejskiej w Żarczynie odbyło się spotkanie mieszkańców z władzami gminy oraz przedstawicielami biura projektowego w sprawie przebudowy drogi w centrum miejscowości. Gmina uzyskała na ten cel prawie 1,7 mln dotacji z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład z edycji przeznaczonej gminom popegeerowskim.
Mieszkańcy zgłosili swoje uwagi i sugestie do projektu, które zostaną uwzględnione. Urząd Gminy planuje ogłosić postępowanie przetargowe wczesną jesienią z terminem realizacji do końca 2023 roku.

czytaj więcej


21 lip
2022

OSTRZEŻENIE PRZED BURZAMI Z GRADEM

Uwaga mieszkańcy i osoby przebywające na terenie gminy Widuchowa. Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed burzami z gradem.
Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 19:00 dnia 21 lipca 2022 r. do godz. 02:00 dnia 22 lipca 2022 r.
Przebieg zdarzenia: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.
Stopień zagrożenia 1 (w 3-stopniowej skali). Prawdopodobieństwo wystąpienia 70%.

czytaj więcej


19 lip
2022

INFORMACJA O TERMINIE POSIEDZENIA KOMISJI REWIZYJNEJ RADY GMINY WIDUCHOWA

W dniu 22 lipca 2022 r. o godz.9.00  w Urzędzie Gminy Widuchowa, ul. Grunwaldzka 8 (sala konferencyjna) odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Widuchowa dotyczące Kontroli Szkoły Podstawowej w Krzywinie.

Tematyka kontroli:
Kontrola gospodarki finansowej jednostki w roku budżetowym 2021, w szczególności w zakresie planowania i wykonania wydatków związanych z wynagrodzeniami osobowymi pracowników.

czytaj więcej