herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

06 paź
2017

POMOC MATERIALNA DLA POSZKODOWANYCH PO PRZEJŚCIU ORKANU KSAWERY.

W związku z wydarzeniami  jakie miały miejsce w dniach 5-6 października br. na terenie województwa zachodniopomorskiego, sytuacji kryzysowej związanej z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi, które spowodowały liczne straty materialne w ślad za pismem Wojewody Zachodniopomorskiego uprzejmie informujemy, że osoby poszkodowane tymi zdarzeniami mogą starać się o bezzwrotną pomoc materialną od Rządu w wysokości do 6 tysięcy złotych, a w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia domu do 100 tysięcy złotych. Środki na ten cel zostały zabezpieczone przez Rząd w przewidzianej na ten cel rezerwie budżetu państwa.

czytaj więcej


04 paź
2017

WŁĄCZ SIĘ W AKCJĘ POMOCY POSZKODOWANYM W POŻARZE

W dniu 15 września 2017 r. w Lubiczu miał miejsce pożar mieszkania na poddaszu budynku wielorodzinego. Tylko dzięki szybkiej i profesjonalnej akcji straży pożarnej zdołano ugasić pożar i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia. Pomimo tego starty materialne są duże. Wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu, w tym pokój dziecinny, nadają się tylko do kapitalnego remontu.
Gmina Widuchowa uruchomiła konto bankowe Urzędu w Banku Spółdzielczym w Gryfinie Oddział w Widuchowej, na które osoby chcące wspomóc poszkodowanych w pożarze mogą przekazać darowiznę.

Numer konta do wpłat:

82-9377-0000-0200-0244-2002-0001

Urząd Gminy Widuchowa
ul. Grunwaldzka 8
74-120 Widuchowa

Tytuł przelewu: Darowizna na cel pomocy pogorzelcom z m. Lubicz.

W obliczu ludzkiej tragedii tak wiele znaczą nawet najmniejsze gesty solidarnej pomocy. Nie pozostajmy obojętni, połączmy siły i pomagajmy potrzebującym.
Wójt Gminy Widuchowa
       Anna Kusy-Kłos

czytaj więcej


02 paź
2017

ŚWIĘTO "PIECZONEGO ZIEMNIAKA" W GMINNYM PRZEDSZKOLU W WIDUCHOWEJ

Dnia 28 września 2017 r. na terenie naszego przedszkola odbyliśmy miłą uroczystość  „Święto Pieczonego Ziemniaka” . W tym roku to święto połączyliśmy z festynem rodzinnym pod hasłem „Zdrowo, bo na sportowo”. Do realizacji tej imprezy włączyło się lokalne Stowarzyszenie „Nadodrzańskie Klimaty”.

czytaj więcej


30 wrz
2017

MICHAŁ GADOWSKI I JOLANTA MAJKA BRĄZOWYMI MEDALISTAMI MISTRZOSTW ŚWIATA

Mamy brązowy medal Mistrzostw Świata w Wioślarstwie, który wywalczyli w Stanach Zjednoczonych reprezentanci Polski w kategorii PR2 Mix2x (Dwójka podwójna mix) Jolanta Majka i Michał Gadowski. W biegu finałowym, który odbył się w sobotę 30 września nasza dwójka zajęła trzecie miejsce za wioślarzami Holandii i Ukrainy. W tym roku Mistrzostwa odbywają się w dniach 24.września  - 01 października w Sarasocie na Florydzie. Polska reprezentacja liczy 35 zawodników startujących w 13 kategoriach - dwie osady to zawodnicy niepełnosprawni. Serdecznie gratulujemy naszym brązowym medalistom i życzymy dalszych sukcesów.

czytaj więcej