herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

W dniu 13 kwietnia 2019 r. na stadionie KS "Pogoń" w Szczecinie zainaugurowano 10. Jubileuszową edycję Turnieju Piłki Nożnej "MINI MUNDIAL", który w 2010 roku po raz pierszy zorganizował Grzegorz Matlak ze Stowarzyszeniem SPORTS ACADEMY. Mini Mundial to prawdziwe sportowe święto dzieci i młodzieży i prawdziwe wyzwanie. Turniej organizowany jest dwuetapowo: I etap to  runda eliminacji rozgrywanych w poszczególnych gminach, a II etap to Wielki Finał z udziałem zwycięzców rundy eliminacyjnej.

Gmina Widuchowa rozpoczęła przygodę z Mini Mundialem w roku 2015, w tym roku nasi młodzi piłkarze wystąpią w turnieju już po raz piąty. W sobotę odbyło się uroczyste losowanie barw narodowych drużyn biorących udział w Mini Mundialu. Na uroczystości Gminę Widuchowa reprezentowała Wójt Pani Anna Kusy - Kłos.

 

Kolejny raz szczęście dopisało naszym drużynom, które zarówno w grupie młodszej, jak i w starszej wystąpią w barwach biało-czerwonych. Oprócz Polski drużyny z Widuchowej, Krzywina i Schwedt reprezentować będą: Walię, Danię, Francję, Chorwację i Argentynę (grupa młodsza) oraz Bośnię i Hercegowinę, Portugalię, Urugwaj, Szwajcarię i Senegal (grupa starsza).

Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości - przedstawiciele gmin uczestniczących w turnieju, sportowcy, działacze, sympatycy, sponsorzy, przedstawiciele mediów i przyjaciele Mini Mundialu,  nie zabrakło również Jubileuszowego tortu. Gratulujemy wspaniałej imprezy i życzymy kolejnych okrągłych rocznic.

 

Fot. Robert Stachnik (mini-mundial.pl)

Wpisany przez: Andrzej Stachura