herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

W piątek 15 stycznia grupy Pszczółek i Smerfów z wychowawczyniami odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Widuchowej. Wizyta miała na celu zapoznanie się z biblioteką, książkami. Dla większości dzieci nie było to pierwsze spotkanie w naszej instytucji. Na początek pani bibliotekarka utrwaliła przedszkolakom zasady przebywania w bibliotece. Dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki, jak wygląda karta czytelnika, kto wypożycza książki itp. Przedszkolaki mogły przejść między regałami, aby obejrzeć księgozbiór.

Następnie dzieci wysłuchały krótkich opowiadań odczytanych przez Panią Ninę. Przedszkolaki zachowywały się wzorowo, zadawały wiele pytań, oraz obiecały, że będą częściej odwiedzać bibliotekę, a Rodziców zachęcać do częstego czytania. Otrzymały w prezencie zakładki, a panie wypożyczyły książki do przedszkola - przygody Florki.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły paniom bibliotekarkom Drzewko Życzeń w podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki. Serdecznie dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie z niecierpliwością.

A.Sojka-Durejko, M.Furman

Wpisany przez: Andrzej Stachura