herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Pierwszym wydarzeniem patriotycznym w Roku Jubileuszowym 2018., w którym świętujemy 100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości był Przegląd Pieśni o Ojczyźnie zorganizowany w Szkole Podstawowej w Widuchowej. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowała się ponad setka młodych wykonawców - dzieci ze wszystkich placówek oświatowych w naszej gminie - przedszkolaki z Gminnego Przedszkola, dzieci z zespołu folklorystycznego "Niezabudki", uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzywinie i Widuchowej. Wystąpił również Zespół Ludowy "Macierzanka" z Pacholąt.

Wśród widzów przybyłych na koncert mieliśmy przyjemność gościć Wója Gminy - Panią Annę Kusy - Kłos, Wicekuratora Oświaty Jerzego Sołtysiaka, dyrektorów szkół i przedszkola, radnych, strażaków z OSP, nauczycieli, rodziców i mieszkańców gminy. W przepięknej scenerii barw i symboli narodowych młodzi i dorośli wykonawcy zaprezentowali bogaty repertuar pieśni o naszej Ojczyźnie, a niepowtarzalny nastrój i podniosła atmosfera  udzieliła się wszystkim słuchaczom.

Uczestnicy przeglądu biorący udział w przepięknej patriotycznej uroczystości otrzymali z rąk Pani Wójt okolicznościowe śpiewniki, a od organizatorów pamiątkowe medale i dyplomy. Ogromne podziękowania należą się wszystkim artystom, a w szczególności opiekunom i rodzicom młodych wykonawców oraz organizatorom uroczystości. Wszyscy uczestniczący w kolejnym już spotkaniu pokoleń mogliśmy poczuć się naprawdę Dumni z Polski. Już dziś zapraszamy do udziału w cyklu imprez artystycznych i sportowych, które zaplanowaliśmy w całym roku Jubileuszu 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. To Nasze święto i dlatego nie może Nas tam zabraknąć.

fot. Urząd Gminy, Szkoła Podstawowa i Przedszkole Widuchowa

Wpisany przez: Andrzej Stachura