herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Tegoroczna edycja akcji MISTRZOWIE AGRO - największego w Polsce plebiscytu wiejskiego i rolniczego rozpoczęta! Nagrody w kategoriach Rolnik Roku, Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku zostaną przyznane najpierw we wszystkich powiatach, później w skali województwa, a następnie w ogólnopolskim finale. Laureaci odbiorą nagrody podczas uroczystej gali w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w Warszawie.

Wójt Gminy Widuchowa otrzymał informację od Krzysztofa Nałęcza, redaktora naczelnego "Głosu Koszalińskiego" i "Głosu Szczecińskiego", iż przedstawiciele Gminy Widuchowa zostali nominowani do tytułów: Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku w akcji Mistrzowie Agro – największym plebiscycie wiejskim i rolniczym w Polsce prowadzonym w naszym województwie przez "Głos Koszaliński" i "Głos Szczeciński" oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”.

W gminie Widuchowa nominacje do nagród uzyskali: Ewa Adamiak - sołtys Sołectwa Widuchowa, Iwona Przychoćko - sołtys Sołectwa Ognica, Jadwiga Mazur - sołtys Sołectwa Krzywin, Krystyna Sztuka - sołtys Sołectwa Żarczyn, Łukasz Kosmalski - sołtys Sołectwa Dębogóra, Łukasz Mańkowski - sołtys Sołectwa Żelechowo, Małgorzata Paradisz - sołtys Sołectwa Lubicz, Zygmunt Dębski - sołtys Sołectwa Marwice oraz KGW Szafir w Krzywinie, KGW w Ognicy, KGW Lawenda w Widuchowej, KGW Wilczy Żar w Żarczynie, KGW Perła w Żelechowie.

Kandydatów do nagród nominowali partnerzy i patroni akcji - organizacje rolnicze i wiejskie, dziennikarze oraz mieszkańcy naszego regionu.
Nominowanym kandydatom życzymy sukcesów,  zdobycia głównych tytułów i nagród finansowych!

Wszelkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.gk24.pl/agro

Wpisany przez: Mariusz Gralak