herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

03 wrz
2017

DOŻYNKI GMINNE W ŻARCZYNIE - DOSKONAŁA ORGANIZACJA I PROMOCJA MIEJSCOWOŚCI

Gminne Dożynki 2017 przeszły do histrorii jako największe od wielu lat wydarzenie w miejscowości Żarczyn. Organizacja dożynek była wielkim wyzwamiem i wyróżnieniem dla mieszkańców. Rada Sołecka na czele z Panią Sołtys Krystyną Sztuką przy wsparciu Wójt Gminy Widuchowa Pani Anny Kusy  - Kłos i ogromnym zaangażowaniu mieszkańców zorganizowała obchody Święta Plonów z ogromnym rozmachem nie zapominając o zachowaniu tradycyjnych obrzędów dożynkowych i elementów folkloru oraz dobrej zabawie. Pomocy przy organizacji dożynek nie szczędzili druhowie z OSP Krzywin i Widuchowa, którzy przygotowali teren imprezy. Jak co roku w organizację dożynek włączyły się sołectwa przygotowując przepiękne i bogate wieńce na Konkurs na -Najładniejszy wieniec dożynkowy gminy Widuchowa pod patronatem ENEA OŚWIETLENIE- oraz stoiska promocyjne, gdzie mieszkańcy gminy i goście mogli skosztować smacznych tradycyjnych potraw. Ogromną atrakcją były potyczki sołeckie oraz wieczorne występy artystów.

czytaj więcej


03 wrz
2017

INFORMACJA O DOWOZACH SZKOLNYCH W ROKU 2017

Od 4 września 2017 r. wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/2018 rusza komunikacja regularna, a wraz z nią rozpoczną się dowozy uczniów do Szkoły Podstawowej w Widuchowej i Krzywinie oraz do Gminnego Przedszkola w Widuchowej. Komunikacja będzie funkcjonować podobnie jak w roku ubiegłym: uczniowie i przedszkolaki będą dowożeni do placówek bezpłatnie. Z autobusów mogą korzystać również inni pasażerowie po zakupieniu biletów. Komunikacja regularna odbywać się będzie w dni nauki szkolnej, z wyłączeniem świąt i ferii oraz dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW PONIŻEJ

czytaj więcej


29 sie
2017

ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA

Uprzejmie informujemy, że z dniem 01 września 2017 r. rozpoczyna działalność KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA powstały w wyniku połączenia Agencji Nieruchomości Rolnych i Agencji Rynku Rolnego, które przestają istnieć z dniem 31 sierpnia 2017 r. Zmiany mają na celu zmniejszenie liczby instytucji, ograniczenie kosztów ich funkcjonowania oraz poprawę jakości obsługi beneficjentów i kontrahentów.

czytaj więcej