herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

06 lip
2018

RUSZYŁA WAKACYJNA WARSZTATOWNIA - PROJEKT STOWARZYSZENIA "NADODRZAŃSKIE KLIMATY"

"Decoupagowe Cuda" to pierwszy z trzech zaplanowanych warsztatów Wakacyjnej Warsztatowni - projektu, przygotowanego przez Stowarzyszenie Nadodrzańskie Klimaty dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy w ramach Programu Społecznik 2018, sfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców, którzy w upalny, lipcowy poranek przyszli do Gminnego Przedszkola w Widuchowej i spędzili pracowicie trzy godziny, wykazując się wyjątkową wyobraźnią i kreatywnością.

   

Uczestnicy warsztatów poznali bardzo dekoracyjną technikę zdobienia - decoupage i samodzielnie, pod okiem wolontariuszy z Nadodrzańskich Klimatów wykonali ozdobne serce - zawieszkę, piórnik i pudełko na skarby. Podziwialiśmy cierpliwość i zaangażowanie nie tylko dzieci, ale również ich rodziców. Organizatorzy dziękuja Paniom z Gminnego Przedszkola w Widuchowej za pomoc.


Projekt dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorsikego

Więcej: #ProgramSpołecznik  #pomorzezachodnie

czytaj więcej


06 lip
2018

GOPS W WIDUCHOWEJ OSTRZEGA !!!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Widuchowej OSTRZEGA !!!, aby osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz osoby prywatne zamieszkujące na terenie Gminy Widuchowa nie dokonywały żadnych wpłat firmie F.H. Cosinus Anna Urbańska z Zabrza.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej nie współpracuje z tą firmą.

czytaj więcej


03 lip
2018

XXII JARMARK WIDUCHOWSKI ZA NAMI

Jarmark Widuchowski to największa impreza kulturalna w naszej gminie, która odbywała się zawsze na początku wakacji, od lat w tym samym miejscu, na placu i w parku obok remizy OSP w Widuchowej. W tym roku odbyła się już XXII edycja festynu. Od trzech lat Jarmark jest imprezą dwudniową. Rozpoczyna się w piątkowy wieczór na widuchowskim nabrzeżu klimatyczną imprezą rodzinną przy dobrej muzyce. W sobotę z rana zapraszamy nad Odrę dzieci z rodzicami do wspólnej zabawy z mnóstwem atrakcji, gier i konkursów. Główna część Jarmarku to festyn dla mieszkańców gminy i gości z wieczornym blokiem  muzycznym, na którym gościmy solistów i zespoły muzyczne z Gwiazdą wieczoru. Kiedy trzy lata temu Wójt Anna Kusy - Kłos zaproponowała nową formułę Jarmarku z naciskiem na powrót nad Odrę, na nabrzeże, do miejsc dawnej świetności miasta, które tętniły życiem - mieszkańcy i goście przyjęli pomysł z entuzjazmem.
Dziś  Jarmark Widuchowski w nowej odsłonie przyciąga tłumy uczestników, na których czeka różnorodność atrakcji i form spędzania czasu wolnego, najlepsze gwiazdy muzyki z precyzyjnie dobranym repertuarem, a ponadto wspaniała oferta gastronomiczna i handlowa, profesjonalna obsługa techniczna i medialna. 

Na tegorocznym Jarmarku gościliśmy wielu artystów, którzy stworzyli wspaniałe muzyczne widowisko i dostarczyli rozrywki na najwyższym poziomie. Wystąpilii profesjonalni DJ-e, uczniowie widuchowskich szkół, grupa Coolers, Kubas, Norbi oraz Gwiazda Wieczoru Krzysztof Krawczyk.

Dla rodzin i dzieci przygotowano wiele atrakcji m.in. pokazy walk średniowiecznych wojów, warsztaty ceramiczne, konkursy sprawnościowe, zamki dmuchane i wesołe miasteczko.

Bez wątpienia atrakcją dla mieszkańców Widuchowej i nie tylko, była prezentacja i promocja albumu autorstwa Janusza Kulki "Powróćmy do Widuchowej jak za dawnych lat". Wszyscy mogli otrzymać bezpłatny egzemplarz albumu ze specjalną dedykacją autora. Publikacja została opracowana przez Gminę Widuchowa dzięki dofinansowaniu ze środków UNII EUROPEJSKIEJ w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Jarmarkowi towarzyszyły również zawody sportowe o Puchar Wójta Gminy Widuchowa: turniej piłki nożnej zorganizowany przez Pogoń Szczecin Football Schools oraz turniej piłki siatkowej.  Bractwo Kurkowe z Gryfina zorganizowało pokaz broni oraz  konkurs strzelecki.

Stałym, tradycyjnym elementem Jarmarku Widuchowskiego jest Alejka Rękodzielników, w której swoje stragany rozkładają artyści i twórcy ludowi oraz rzemieślnicy i rękodzielnicy. W tym roku w ofercie znalazły się m.in. wyroby kulinarne, biżuteria, ceramika, wyroby góralskie, poduszki i torby ekologiczne, żywność ekologiczna, miody.z pasieki widuchowskiej, koktajle, ciasta domowe, fit batoniki. W bogatej  ofercie gastronomicznej każdy uczestnik znalazł swoje ulubione potrawy i napoje - były m.in.: potrawy z grilla, pieczeń z dzika, zupa rybna, grochówka strażacka, gofry, wata cukrowa, lody popkorn i napoje.

Wyjątkowa publiczność i goście mile spędzili czas podczas dwudniowego Jarmarku, a w sobotnią noc zabawa przy muzyce trwała do białego rana. Dziękujemy i zapraszamy ponownie za rok!


Jarmark Widuchowski został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej,  budżetu gminy Widuchowa i sponsorów.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020


Fotografie: Józef Misiun (chojna24.pl). Piotr Waydyk, UG Widuchowa

czytaj więcej


24 cze
2018

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W WIDUCHOWEJ

W czwartek i piątek 21 i 23 czerwca 2018 r. w Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Widuchowej uroczyście podsumowano rok szkolny 2017/2018. Na okolicznościowym apelu, który zawsze odbywa się zgodnie ze szkolnym ceremoniałem obecna była  Pani  Wójt Anna Kusy-Kłos, która poźegnała absolwentów gimnazjum, złoźyła gratulacje z okazji ukończenia szkoły oraz podziękowała nauczycielom i rodzicom za owocną stałą współpracę w okresie nauki szkolnej.

Najlepszym absolwentom wręczono nagrody za naukę i zachowanie, stypendia oraz wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe. Wójt Anna Kusy-Kłos wręczyła nagrodę organu prowadzącego Tomaszowi Żygadło, który uzyskał najlepszy wynik w nauce oraz wzorowe zachowanie.  Stanisław Domaradzki wręczył  Nagrodę Dyrektora Małgorzacie Mlak, a Nagrodę Rady Pedagogicznej z rąk Pani wicedyrektor Barbary Kwaśniak otrzymał Tymon Cisowski.  

czytaj więcej