herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

25 paź
2015

KONKURS GRUPOWY "DYNIA HALLOWEEN" U PSZCZÓŁEK

W grupie Pszczółek Gminnego Przedszkola w Widuchowej odbył się konkurs grupowy „Dynia na Halloween”. Wychowawczyni zaprosiła dzieci i ich Rodziców do spędzenia weekendu w formie „kontaktu ze sztuką”. Celem konkursu było:
- pobudzenie inwencji twórczej i fantazji dzieci i rodziców
- integracja dzieci i Rodziców poprzez sztukę
- wykorzystanie różnorodnego materiału w swojej inwencji twórczej,
- prezentacja twórczości własnej.

W wyznaczonym terminie do wychowawczyni trafiło 13 pomysłowo wykonanych dyń. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Gratuluję dzieciom i rodzicom.

czytaj więcej


16 paź
2015

PASOWANIE UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KRZYWINIE

We wtorek 13 października oficjalnie do grona uczniów przyjęto pierwszaczków ze Szkoły Podstawowej w Krzywinie. Część artystyczną przygotowali wychowawcy klas I. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni: Wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy-Kłos, wraz z Sekretarzem Andrzejem Stachurą, dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły podstawowej. Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

czytaj więcej


16 paź
2015

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W GMINNYM PRZEDSZKOLU W WIDUCHOWEJ

14 października to wyjątkowy dzień nie tylko dla nauczycieli, ale dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Do naszej placówki zaproszono gości- byłych pracowników oraz Wójta Gminy w imieniu, którego przybył Sekretarz Gminy Pan Andrzej Stachura. Uroczystą Akademię rozpoczęła Pani Dyrektor poprzez powitanie przybyłych gości oraz obecnych pracowników. Po krótkim przemówieniu nastąpiło nagrodzenie wyróżniających się nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych.

czytaj więcej


16 paź
2015

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W WIDUCHOWEJ I W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KRZYWINIE

Dnia 13 października 2015 roku w Zespole Szkół w Widuchowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W hali widowiskowo-sportowej pojawili się zaproszeni goście: Wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy-Kłos, Sekretarz Gminy Widuchowa Andrzej Stachura, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Lisawa, Dyrektor Zespołu Szkół Pan Stanisław Domaradzki, oraz nauczyciele i uczniowie. Uczniowie przypomnieli historię powstania Komisji Edukacji Narodowej, odczytano życzenia i podziękowania dla nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły.

Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej nagrody Wójta otrzymali: Pan Dyrektor Stanisław Domaradzki, Pani Irena Chęś, Pani Barbara Kwaśniak, Pan Tomasz Łapiński i Pan Robert Wilk. Specjalnie na tę okazję, uczniowie przygotowali ciekawą inscenizację słowno-muzyczną.

czytaj więcej