herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Utalentowany 16 - latek Jakub Iskra, pochodzący z Rynicy, wychowanek Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin, reprezent Polski do lat 17  (U-17) podpisał swój pierwszy zagraniczny kontrakt z włoskim zespołem S.P.A.L. 2013 (Società Polisportiva Ars et Labor). Siedzibą klubu występującego we włoskiej ekstraklasie (Serie A) jest  Ferrara - miasto położone w prowincji Bologna, na północy Włoch w regionie Emilia-Romania.  

O transferze Kuby poinformował na facebooku jego agent Tomasz Drankowski, a nstępnie informację opublikowały inne media. Gratulujemy Kubie talentu, który został dostrzeżony przez działaczy Pogoni Szczecin, selekcjonera reprezentacji Polski Juniorów oraz włoskich trenerów i życzymy udanych występów z nowym zespołem, w składzie którego gra reprezentant Polski brazylijskiego pochodzeniaThiago Cionek.

Kuba Iskra - zawodnik Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin i włoskiej drużyny S.P.A.L.

Rozpoczynający swoją karierę w Uczniowskim Klubie Sportowym w Widuchowej Jakub Iskra jest przykładem tego, że marzenia się spełniają, a pomóc w tym mogą w równym stopniu talent i ciężka praca. Sukces Kuby będzie z pewnością zachętą dla wszystkich młodych piłkarzy z Krzywina i Widuchowej trenujących na codzień w szkolnych drużynach i Klubie Sportowym Łabędź oraz rywalizujących w corocznym turnieju Mini-Mundial i mamy nadzieję, że kolejni młodzi zawodnicy pójdą w ślady Kuby.

Zobacz też; informacja na prtalu nowinkitransferowe.pl
Foto: facebook.com, akademia.pogonszczecin.pl

Wpisany przez: Andrzej Stachura