herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

38 615,32 zł

Taka rekordowa kwota została zebrana podczas Gminnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 28 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Widuchowej,

W organizację włączyli się nauczyciele i uczniowie szkoły, a także Rada Rodziców, Stowarzyszenie "Nadodrzańskie Klimaty", OSP Widuchowa, KS Łabędź Widuchowa, Koło Gospodyń Wiejskich "Lawenda" i Gmina Widuchowa. Wolontariusze: dzieci i dorośli zbierali datki do puszek. Jak co roku, swój wkład wnieśli także  rodzice dzieci i nauczyciele z Gminnego Przedszkola w Widuchowej, organizując wcześniej (jeszcze przed feriami zimowymi) zbiórkę podczas Balu Karnawałowego. a uczniowie szkoły w Widuchowej zorganizowali loterię fantową. Szkoła Podstawowa w Krzywinie przekazała datki zebrane podczas licytacji zorganizowanej w czasie jubileuszowej Gali z okazji 30-lecia LUKS Krzywin.

Pieniądze do puszek zbierano także w Zielonym Zakątku w Widuchowej, gdzie członkowie Stowarzyszenia "Nadodrzańskie Klimaty" przygotowali i częstowali gości pyszną pizzą. Podczas Finału w hali sportowej w Widuchowej zorganizowało turniej halowej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Widuchowa w kategorii Żak. Strażacy z OSP Widuchowa częstowali gorącą grochówką, a Rada Rodziców zorganizowała słodki poczęstunek - kawę i pyszne domowe wypieki. Przed uczestnikami imprezy zaprezentowały się dzieci z grupy tanecznej „Hipnosic”. W trakcie 32. Finału WOŚP odbyła się licytacja gadżetów wielkoorkiestrowych oraz fantów przekazanych przez mieszkańców, a wcześniej można było wziąć udział w licytacjach internetowych.

Wielkie podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym w tegoroczne działania oraz każdej osobie, która wsparła zbiórkę.

Wpisany przez: Andrzej Stachura