herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej gminie będą miały bardzo urozmaiconą formę. W piątek w obu szkołach odbędą się apele, a w godzinach popołudniowych wieczornice patriotyczne dla mieszkańców w Szkole Podstawowej w Widuchowej o 17.00 i Szkole Podstawowej w Krzywinie o 18.00.
W sobotę Sołtys Sołectwa Pacholęta oraz zespół wokalny "Macierzanka" zapraszają na "Spotkanie z pieśnią patriotyczną”. Świętowanie Dnia Niepodległości w tej niewielkiej wsi ma wieloletnią tradycję. Po Mszy Świętej uczestnicy przeniosą się do świetlicy wiejskiej, gdzie odbędzie przegląd pieśni patriotycznych. Zaprezentuje się 9 zespołów wokalnych z terenu powiatu gryfińskiego.
W niedzielę w Widuchowej nastąpi odsłonięcie tablicy na Pomniku Pamięci w parku Mieszka I. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą połączoną z koncertem chóru „Res Musica” o godz. 12.30, a następnie pod pomnikiem kwiaty złożą delegacje samorządowe i lokalne.
W niedzielny wieczór Świetlica TPD w Lubiczu zaprasza na koncert patriotyczny „Dla Niepodległej”. Początek o 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa.

Wpisany przez: Mariusz Gralak