herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Prezentujemy oficjalny plakat tegorocznego święta plonów, które odbędzie się 16 września 2023 roku w Ognicy.  Wydarzenie rozpocznie się od mszy świętej, po której korowód dożynkowy prowadzony przez Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg oraz uda się na boisko przy OSP w Ognicy.
Na scenie zaprezentują się zespoły ludowe, dzieci z koła wokalnego SP Widuchowa oraz polsko- niemiecka grupa taneczna pod przewodnictwem Pauliny Radke. Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zostaną przeprowadzone zawody, po czym członkowie złożą uroczyste ślubowanie.
Około godziny 17.00 nastąpi uroczyste wręczenie Aktów Nadania tytułu Zasłużony dla Gminy Widuchowa oraz rozstrzygnięcie konkursów na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, na najpyszniejsze ciasto oraz konkursu Dary lasu na potrawy z lasu pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.
Po godzinie 18.00 planowane są koncerty Skolim, Piękni i Młodzi Dawid Narożny, WonerS oraz Endriu. Całość zakończy zabawa pod chmurką z DJ Kristo.
Pyszne jedzenie zapewnią lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, w strefie dla dzieci przewidziano darmowe atrakcje, a lokalni rękodzielnicy zaprezentują swoje wyroby. Ponadto zapraszamy na stoiska edukacyjne z bogatą ofertą dla najmłodszych.

Pomorze Zachodnie, Pomorze Zachodnie News, Energix Polska, Kruszywa SKSM, Ecol-Unicon Sp. z o.o., Lasy Państwowe, FIEGE.

Wpisany przez: Mariusz Gralak