herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

28 lis
2015

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W ZESPOLE SZKÓŁ W WIDUCHOWEJ

W środę 25 listopada w Zespole Szkół w Widuchowej odbyła się inauguracja projektu edukacyjnego „Cała szkoła czyta dzieciom” połączona z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia.Gościem specjalnym była Pani Anna Kusy–Kłos Wójt Gminy Widuchowa, która w ramach projektu przeczytała naszym najmłodszym uczniom fragmenty Misia Uszatka i Kubusia Puchatka.

czytaj więcej


18 lis
2015

WIZYTA "SMERFÓW" I "PSZCZÓŁEK" W URZĘDZIE GMINY WIDUCHOWA

W poniedziałek 16 listopada 2015r. grupa "Pszczółek" i "Smerfów" z Gminnego Przedszkola z Widuchowej wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły Urząd Gminy w Widuchowej. Niecodziennych gości przyjęli Wójt Gminy Pani Anna Kusy-Kłos oraz Sekretarz Pan Andrzej Stachura, którzy chętnie opowiadali dzieciom o pracy urzędników i funkcji urzędu w gminie. Przedszkolaki zapoznały się ze strukturą organizacyjną urzędu oraz zwiedziły poszczególne referaty.

czytaj więcej


18 lis
2015

RELACJA Z UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 97. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W PACHOLĘTACH

Dnia 15 listopada 2015 r. w Pacholętach odbyły się uroczystości Gminnych Obchodów 97.Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Obchody rozpoczęto uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Jana Chrzciciela w Pacholętach, którą celebrował ks. kan. Robert Gołębiowski proboszcz parafii Lubicz wraz z ks. Janem Karwath proboszczem z parafii Krzywin, z ks. Tadeuszem Krajewskim proboszczem z parafii Widuchowej i ks. proboszczem Dariuszem Siek z parafii Banie.

czytaj więcej


17 lis
2015

KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW - NOWE STAWKI ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI

Od dnia 1 stycznia 2016 roku, zgodnie z Uchwałą Nr 18/2015 Zgromadzenia Związku Gmin Dolnej Odry z dnia 9 listopada 2015 roku,

wzrastają stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Nowe stawki opłat:

15 zł - miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość, jeżeli odpady komunalne zbierane i obierane są w sposób selektywny;
19 zł - miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość, jeżeli odpady komunalne zbierane i obierane są w sposób zmieszany.

czytaj więcej