herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

28 wrz
2015

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W GMINNYM PRZEDSZKOLU W WIDUCHOWEJ

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki i rodzice z Gminnego Przedszkola w Widuchowej, które powitane przez panią Dyrektor M.Kos pierwszego jesiennego popołudnia 23 września na Święcie Pieczonego Ziemniaka, aktywnie i radośnie powitały jesień.

czytaj więcej


22 wrz
2015

SMERFY I PSZCZÓŁKI W AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015

Sprzątanie Świata obchodzimy w trzeci weekend września. To coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. W tych dniach w wielu miastach w Polsce i na świecie ludzie zbierają się w parkach, lasach itp. organizując zbiórkę odpadów wyrzucanych przez resztę społeczeństwa.

czytaj więcej


17 wrz
2015

PODZIĘKOWANIA WÓJTA GMINY WIDUCHOWA

Gminne Dożynki 2015 przeszły już do historii. To dzień szczególny, w którym doceniając trud całorocznej, ciężkiej pracy rolników dziękujemy za szczęśliwe i obfite zbiory. W sobotę 12 września po wielu latach oczekiwań mieszkańców obchody święta plonów odbyły się w miejscowości Widuchowa. Jeszcze rok temu nikt nie wierzył, że to w ogóle jest możliwe. Dziś mam ogromną satysfakcję, że postanowiłam powierzyć organizację gminnych dożynek Radzie Sołeckiej i społeczności Widuchowej. Dzięki determinacji wielu osób i pracowników Urzędu Gminy zdołaliśmy zaplanować, przygotować i przeprowadzić naprawdę duże przedsięwzięcie, gdyż zarówno wyzwanie jak i oczekiwania były ogromne. Efekt tych prac ocenią nasi mieszkańcy i goście licznie przybyli do Widuchowej.

czytaj więcej