herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

08 paź
2015

RELACJA Z X JUBILEUSZOWEGO TYGODNIA ŻURAWIA

W piątek 25 września w Zespole Szkół w Widuchowej rozpoczął się X Jubileuszowy Tydzień Żurawia. Zjawiło się wielu znakomitych gości, między innymi: Wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy-Kłos, Wicemarszałek  województwa  zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Dorota Janicka, Starosta gryfiński Wojciech Konarski, Burmistrz Cedyni  Gabriela Kotowicz, Burmistrz Morynia Józef Piątek. Swoją obecnością zaszczycili nas również licznie przybyli mieszkańcy naszej gminy, którzy z przyjemnością obejrzeli występy uczniów. Największe oklaski zebrała klasa III a wraz z wychowawczynią Jolanta Berowską. Uczniowie przenieśli nas w zaczarowany świat żurawi, przygotowali inscenizację pt.,,Z rytmem żurawi”.

czytaj więcej


05 paź
2015

BEZPŁATNE ZAJĘCIA DODATKOWE W GMINNYM PRZEDSZKOLU W WIDUCHOWEJ

W Gminnym Przedszkolu w Widuchowej od połowy września są prowadzone bezpłatne zajęcia dodatkowe. Prowadzą je nauczycielki placówki: M.Furman i A.Sojka-Durejko. Motto w pracy z najmłodszymi wyraża się w dwóch myślach: „Podążając za dzieckiem widzimy świat w innych kolorach” oraz „Dzieci mają prawo być dziećmi, ale to od nas zależy jakimi będą dorosłymi”. Zajęcia prowadzone są po realizacji podstawy programowej, raz w tygodniu, dla każdej z grup wiekowych.

czytaj więcej


28 wrz
2015

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W GMINNYM PRZEDSZKOLU W WIDUCHOWEJ

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki i rodzice z Gminnego Przedszkola w Widuchowej, które powitane przez panią Dyrektor M.Kos pierwszego jesiennego popołudnia 23 września na Święcie Pieczonego Ziemniaka, aktywnie i radośnie powitały jesień.

czytaj więcej