herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy w dniu 14 października, który w tym roku przypada w niedzielę, dlatego uroczystości w placówkach oświatowych odbyły się nieco wcześniej. W środę urczysty apel z odbył się w Szkole Podstawowej w Widuchowej. Pani Wójt Anna Kusy - Kłos w swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Złożyła życzenia nauczycielom, wychowacom i pracownikom szkoły, a wyróżniającym się nauczycielom wręczyła Nagrody Organu Prowadzącego. W części artystycznej zaprezentowali się młodzi wykonawcy i Dziecięcy Zespół Ludowy "Niezabudki".


foto: www.facebook.com/Szkoła-Podstawowa-w-Widuchowej

W piątek uroczyste akademie z udziałem Pani Wójt Anny Kusy - Kłos, rodziców i emerytów odbyły się w Gminnym Przedszkolu w Widuchowej i Szkole Podstawowej w Krzywinie. Dyrektorzy placówek oraz Pani Wójt przekazali nauczycielom i pracownikom placówek życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wójt Anna Kusy - Kłos uhonorowała Nagrodą Organu Prowadzącego wyróżniających się w pracy nauczycieli.


foto: www.facebook.com/Gminne-Przedszkole-w-Widuchowej

Przed zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie, którzy złożyli nauczycielom życzenia oraz zaprezentowali program artystyczny. Były recytacje wierszy, zabawne inscenizacje o tematycze szkolnej, piosenki i tańce. Nie zabrakło też dowodów sympatii w postaci kwiatów i własnoręcznie przygotowanych przez uczniów i przedszkolaków upominków.

 

Wpisany przez: Andrzej Stachura