herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

W dniu 8 czerwca na bieżni lekkoatletycznej Szkoły Podstawowej w Widuchowej zorganizowano Dzień Sportu, który był jedną z cyklu imprez w ramach obchodów 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Roku Jubileuszowym 2018.

Przez 8 godzin od 9.00 do 17.00 wokół boiska orlik biegali uczniowie, rodzice i nauczyciele, a po południu do sztafety dołączyli również mieszkańcy Widuchowej, przedstawiciele stowarzyszeń, sympatycy nordic walking - wszycy zjednoczeni pod hasłem: Biegamy dla Niepodległej.

Narodowe bieganie rozpoczęli najmłodsi uczniowie i gospodarze Dnia Sportu: Wójt Anna Kusy - Kłos i Dyrektor Stanisław Domaradzki, którzy przebiegli pierwsze okrążenie przekazując pałeczkę kolejnym uczestnikom sztafety.

Organizatorzy: nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej zadbali o miłą atmosferę oraz napoje chłodzące dla zawodników i kibiców, którzy w ten słoneczny i upalny dzień postanowili świętować 100 lecie Odzyskania Niepodległości. Dziękujemy dzieciom i dorosłym za wspaniałą inicjatywę i uczestnictwo w Dniu Sportu.

Wpisany przez: Andrzej Stachura